Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség

A kérdés

Rumos sütit szabad enni terhesen?

Anyukám sütött sütit, direkt nekem csinált meggyes rétest, aztán jött rá, hogy rumos meggy volt (nem tudom aroma vagy rendes rum) és sopánkodott egy sort, de mondtam, hogy küldje csak el, ennyivel nem lesz baj. De nem vagyok benne biztos csak megakartam vígasztalni. Lesz baja a babának, vagy jól gondolom, hogy nem? Szerintem elpárolog az alkohol sütéskor.

febr. 15. 00:35  Privát üzenet  

A válaszok
Jol.gondolod. nem lesz baja.

A válasz 91%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont febr. 15. 00:46 Privát üzenet
Hol van mar belole az alkohol!? Meg a maradeka is a sutes kozben elillant.

A válasz 88%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 60%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont febr. 15. 03:41 Privát üzenet

Ha egyetlen alkalommal lehúznál egy felest, még attól sem lenne a babának baja. Ahhoz sokkal nagyobb mennyiségű alkohol kell, hosszabb távon, hogy eszrevehe kárt okozzon a magzatban.

A sütiben és a különböző ételekben még hőkezelés nélkül is elenyésző az alkohol mennyisége. Ráadásul a hő hatására el is párolog. Azzal sem ártanál, ha minden nap ilyen ételeket ennél. Persze nem egészséges, de alkohol nincs bennük.

A válasz 86%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 87%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont febr. 15. 07:15 Privát üzenet
Nem lesz baja, egy pici nem árt neki😊

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont febr. 16. 18:01 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szabad terhesen otthoni forraltbort inni?
4 honapos terhesen szabad biciklizni?
Terhesen kávét inni? Szabad vagy inkább ne?
Terhesen szabad méhpempőt enni?
Hyaluronsavas kollagénes szépség vitamint szabad szedni terhesen?
Milyen gyogyteat szabad inni terhesen?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Terhesség rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!