Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rumos sütit szabad enni terhesen?

Rumos sütit szabad enni terhesen?

Figyelt kérdés
Anyukám sütött sütit, direkt nekem csinált meggyes rétest, aztán jött rá, hogy rumos meggy volt (nem tudom aroma vagy rendes rum) és sopánkodott egy sort, de mondtam, hogy küldje csak el, ennyivel nem lesz baj. De nem vagyok benne biztos csak megakartam vígasztalni. Lesz baja a babának, vagy jól gondolom, hogy nem? Szerintem elpárolog az alkohol sütéskor.
2020. febr. 15. 00:35
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Jol.gondolod. nem lesz baja.
2020. febr. 15. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Hol van mar belole az alkohol!? Meg a maradeka is a sutes kozben elillant.
2020. febr. 15. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

Ha egyetlen alkalommal lehúznál egy felest, még attól sem lenne a babának baja. Ahhoz sokkal nagyobb mennyiségű alkohol kell, hosszabb távon, hogy eszrevehe kárt okozzon a magzatban.

A sütiben és a különböző ételekben még hőkezelés nélkül is elenyésző az alkohol mennyisége. Ráadásul a hő hatására el is párolog. Azzal sem ártanál, ha minden nap ilyen ételeket ennél. Persze nem egészséges, de alkohol nincs bennük.

2020. febr. 15. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lesz baja, egy pici nem árt neki😊
2020. febr. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát, lehet, hogy kisült belőle az alkohol de még lehetett érezni így nem ízlett :(
2020. febr. 22. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!