Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szabad terhesen otthoni...

Szabad terhesen otthoni forraltbort inni?

Figyelt kérdés
Azért kérdem, hogy otthonit, mert nyilván az Adventi vásáros ki tudja miből van, viszont otthon sokáig tudom forralni, hogy minimális alkohol maradjon benne. Vagy abszolút tiltó listás?

2019. nov. 15. 11:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Semmi baj nem lesz belőle, ha megiszol egy pohárral. Viszont azt nem hidd, hogy alkolhol nem marad benne. Mert házilag teljesen elforralni nem lehet belőle. De nem fog gondot okozni ha mértékkel fogyasztod. Én is ittam egy-két pohárral a terhességem utolsó hónapjában.
2019. nov. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
19%
Szabad, csak nem tesz jót. Gondold át, amit te a szervezetedbe beviszel bármilyen formában, abból a kisbabád is részesül. Itatnál a babáddal alkoholt bármilyen kis menbyiségben is?
2019. nov. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Semmi negatív hatása nincs ha megiszik egy pohárral. Nem arról van szó, hogy liter szám fogja magába dönteni. Nem kell a frászt hozni rá.
2019. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Hát kövezzetek meg,de ittam 2deci bort tavaly télen a karácsonyi vásáron. Az egész terhességem alatt az esett a legjobban és a keményedésem is elmúlt,ami miatt már alig tudtam menni a fájdalomtól(magnézium sem segített) így jóval többet tudtunk kint lenni a párommal. Van egy egészséges kislányom,ha bármi baja is lett volna az nem a 2deci forralt bortól.
2019. nov. 15. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
92%
Nekem is mondta a doki, hogy egy kis pohár nem árt, jót tesz a vérnek is. A mai élelmiszerrel több káros anyagot nyelsz le, mint egy kis pohár forralt bor. Nyugodtan idd meg, egészségedre. Persze itt most nem a napi kis pohárról van szó.
2019. nov. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%
Pedig igen is ki lehet belőle forralni az alkoholt. Nekem is sikerült, mert a párom nem szereti nagyon alkoholosan, és mindkét terhessegem alatt megittam 1 pohár forralt bort télen...
2019. nov. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%
Iszonyúan frusztráló már ez a rengeteg para. Mindkét terhességem alatt fogyasztottam minimális alkoholt, nem azért, mert nem bírom ki, hanem mert jól esett és nyilván nem ártalmas ritkán kis mennyiségben. Ez annyit jelent, hogy a terhességem kilenc hónapjai alatt ittam mondjuk 5-6 alkalommal egyenként/alkalmanként 1 deci bort, vagy egy kis pohárka (másfél dl) sört, kizárólag Guinnesst, mert imádom. Ez egy terhesség alatt is maximum elosztva egy korsó sör és max három deci bor, mondom, elosztva a kilenc hónap alatt, nem egyszerre. Elhiszem és megértem, ha valaki egyáltalán nem fogyaszt alkoholt, és ahogy nagy hősiesen kinyilatkoztat, a gyereke érdekében és mert nem esik nehezére, evvel burkoltan megfogalmazva a kritikát és megvetést azok iránt a kismamák iránt, akik paraszthajszálnyit mégis isznak, ha úgy hozza a helyzet. Én pont letojnám ha egy ilyesfajta okos betalálna, az legyen a legnagyobb öröme, hogy alkesznek, meg felelőtlennek gondol, csak azért, mert a családi karácsonyon lecsúszik egy deci forralt bor a közösségi élmény hevében és ott vége is részemről a dalnak. Nem azért, mert anélkül elképzelhetetlen, hanem mert semmit sem árt, akkor ugyan minek vonjam ki magam belőle. Bírom mikor az oké, hogy valaki annyit eszik mint egy ló, vagy a terhességre kenve táblaszám tolja a csokit, az rendben van, no de meginni egy deci sört kilenc hónap alatt, az ördögtől való, mert milyen anya az ilyen... Jézus. Egyszer eskü készítek már egy listát, hogy a sok unatkozó paramami mi mindenről találta már ki, hogy ártalmas, bár inkább egyszerűbb lenne azt összeírni mi nem, lassan a csapvízen kívül semmi sem marad rajta. Az alkohol káros, tudja mindenki, a felforralt borban, annak egy pohárkájában meg annyi sincsen már, hogy az bármennyit is számítson, pláne egy évben egyszer.
2019. nov. 15. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%

6-os nem, nem lehet maximálisan elforralni.


[link]

2019. nov. 15. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
B. Jucus. Tévedsz. Nem ugyanolyan formában jut el a gyerekhez. Nem ugyanolyan, hogy terhesen mrgiszol 1 pohár bort, mintha fogod és a már megszületett gyerekeddel itatod meg azt a pohár bort. A méhlepény arra van, hogy kiszűrje a gyerekre káros, és hasznos dolgokat, a méhlepényen át, csak a hasznos dolgok jutnak át a baba számára. Nyílván a méhlepény sem szűr át mindent, így, ha liter számra inná a forralt bort, az kB egyenlő lenne azzal, ha megitatna a gyerekkel 1 pohár bort, de az 1 pohár bortól semmi baja nem lesz a gyereknek a pocakban, mert a méhlepény az abban található alkoholt teljes mértékben meg tudja szűrni.
2019. nov. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az Ikeaban vettünk alkoholmentes forralt bor jellegű italt de még bem bontottuk fel úgyhogy nem tudom milyen 😅 biztos nem olyan finom minth rendes borral csinálok itthon, de kibirom...
2019. nov. 15. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!