Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetes terhes vagyok, a...

12 hetes terhes vagyok, a CRP-m ma 28 lett. Hétfőn megyek vissza, vettek vizeletet is, akkorra jön meg az eredmény mire kezeljen. Nagyon magas az érték?

Figyelt kérdés
Lehet baja a babának? Mit a legjobb tenni ilyenkor?

2020. febr. 27. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem nagyon magas, éppencsak minimálisan emelkedett, ami terhesség esetén teljesen normális, akár ennek a duplája is.

A laboreredmények éppen ezért az orvosnak szólnak és nem a betegnek, mert 1-1 kiragadott értéket nem lehet értelmezni, ráadásul az alapértelmezett ref.tartomány SOHA nem kismamára vonatkozik.


Mit a legjobb tenni? Lógasd a lábadat és élvezd, hogy kismama vagy!

2020. febr. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszod :)

Ezelőtt 6,8 volt az eredmény, akkor azt mondta nagyon minimálisan magasabb csak, és így, hogy most 28 lett, gondoltam hogy nem normális. Egyébként már kb 2 hónapja küzdök még nem tudom mivel, a lényeg hogy fáj a pisilés, ha kevesebbet iszom, pl reggel és délelőtt ugye mert éjjel nem iszom eleget. Egyik orvos küldött a másikhoz, és még mindig nem jutottunk semmire, ezért aggódom a pocaklakóm miatt.

2020. febr. 27. 12:40
 3/8 A kérdező kommentje:
Ja, hozzáteszem 2 antibiotikumot kiszedtem már, nem segített semelyik.
2020. febr. 27. 12:41
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, lehet a felfázástól, fertőzéstől is emelkedett, mind ahogy egy sima náthától vagy begyulladt körömtől is lehet ennyi. De terhesen ez még akkor is tök normális érték, ha semmi járulákos bajod nincs. Nyilván panaszod van, azt kezelni kell. De önmagában a crp erre nem ad okot.

Akkor érdemes elkezdeni aggódni, ha eléri a 100as nagyságrendet.

2020. febr. 27. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most egy kicsit megnyugodtam :)
2020. febr. 27. 12:54
 6/8 anonim ***** válasza:

5 alatt normális. Ez azért emelkedett. 2p hónapos kisfiam 26os értéknél antibiotikumot kapott.

385 is volt neki... Na az komoly volt

2020. febr. 27. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 31 hetes várandós vagyok, a múlt heti labor során 18 lett a CRP-m. Kicsit még voltam fázva, valószínűleg ez miatt, mindenesetre az orvosom mert ismétlő labort a jövő hét elejére. Ha akkor is ilyen körüli érték lesz, antibiotikumot kell szednem. Beszélj az orvosoddal mindenképp, ő tudni fogja, mi a szükséges lépés.
2020. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Azta nem semmi az az érték :o szegényke

Igen, hétfőn megyek vissza, addigra meg lesz a vizelet eredménye :)

2020. febr. 27. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!