Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek mikor fordult be a baba?

Kinek mikor fordult be a baba?

Figyelt kérdés
Ne nezzetek hulyenek, de eleg tapasztalatlan vagyok mert az elso babam :) Sajnos koraszulessel fenyegetnek az orvosok. Van jelentosege annak hogy mar most 2 hete fejvegu fekvesben van? Vagy ilyenkor meg ez naprol napra valtozik? 19 hetes vagyok.
2020. márc. 9. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem mindig lent volt a feje uh-on, de hogy "befordult", azt a doki először csak a 32. héten mondta. Addig még sok helyük van forgolódni.


Miért fenyegetnek koraszüléssel? 19 hetesen sajnos még meghalna idekint... 24 hetesen már van esélye, de ott is nagy a szövődmények kockázata.

2020. márc. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos tisztaban vagyok vele, hogy egyelore semmi esely nem lenne epp ezert probalok minel tobbet pihenni. Hat veszelyeztetett terhes vagyok, raadasul most sikerult osszehoznom egy jo kis huvelygyulladast... eleg eros gorcseim vannak. Nem dolgozhatok, nem emelhetek. A gyulladast mar kezeljuk de emellett feherjet is talaltak a vizeletemben. Ugyhogy sajnos folyamatosan van valami. Voltam korhazban is, egyelore most pihenes van. Csak ezen kicsit fennakadtam hogy mar 2 hete fejjel lefele van. Eszembe jutott hogy ez is jelentheti azt esetleg hogy korabban erkezik? A vedono is meg az orvos is ezzel riogat es en a gondolattol is kesz vagyok hogy akar 24 hetesen megszulessen. A hasam emellett folyamatosan eleg kemeny..hiaba a sok magnezium.
2020. márc. 9. 21:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A 18 hetes uh-tól kezdve mindegyik fejvégű volt. Az elsőt 41 hetesen indították, a kicsik 39 és 38. héten születtek.
2020. márc. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Na ez megnyugtato. :) Akkor remelem nincs osszefugges...
2020. márc. 9. 21:26
 5/6 anonim ***** válasza:
64%

30-34 hét alatt nem beszélhetünk befordulásról, csak pillanatnyi pozícióról. (Az egyik gyerekem 38+ hetesen is minden nap másképp feküdt, bent feküdtem a klinikán, ezért tudom objektíven.)


Betöltött 24. hét előtt nincs koraszülés, vetélés van. (Első terhességem 23+6. hetesen ért véget vissza nem fordítható szülésbeindulással. Teljes mértékben vetélésnek kezelték, nem megmenthető az akkora magzat.)


Ha 24. hét körül indul be és van rá esély, hogy menthető, akkor megcsászároznak, mert ekkora baba agyvérzést kap a szülőcsatornában. Tehát lényegtelen a fekvése.


Azért remélem, nem ekkora a baj... Pontosan mit mondanak?

2020. márc. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem mindig fejjel lefelé volt, mikor nézték. A 12. héttől. Ettől persze nyilván forgolódott menet közben. Baratnomnek a 35. heten fordult be.
2020. márc. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!