Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19. hétig 3 kg hízás normálisn...

19. hétig 3 kg hízás normálisnak számít?

Figyelt kérdés
2020. márc. 20. 09:18
 1/9 anonim ***** válasza:

Én most vagyok 20 hetes, a terhesség elején többször hánytam, illetve karácsonykor átfutott rajtam az a jó kis hányós-hasmenéses vírus, így rögtön leugrott 4 kg. Ez mostanra jött vissza. Nekem csak annyit mondott a védőnő (hétfőn voltam nála), hogy "már illene elkezdeni hízni így félidőben" :) Szerintem nem baj, bár nem derül ki, hogy kevesled vagy sokallod. Sokan fogynak a terhesség elején a rosszullétek miatt, de ez sem probléma, a babát nem veszélyezteti maga a fogyás, max a kiszáradás, ha nem isznak ilyenkor eleget! Inkább ne jöjjön fel sok, a vége felé szoktak jobban hízni az emberek, de az is többnyire víz.

Ne stresszelj ezen! Boldog babavárást! :)

2020. márc. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem függ attól, hogy hány kg vagy alapból. Én vékony vagyok, nekem a doki hízást "írt elő", így pl. nálam nem sok az eddig felszedett 4 kg. De szerintem a te 3 kg-od sem az. Barátnőm alapból molettebb és ő már az elején felszedett 4kg-ot. Neki szólt a védőnő, hogy jobban figyeljen erre a továbbiakban..
2020. márc. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Igazából nekem a védőnő nem szokott hozzáfűzni semmit a súlyomhoz.

Most 19 hetesen 65 kg vagyok. A terhesség előtti 4-5 hónapban fogytam le életmódváltással körülbelül 6 kg-ot. Így kezdtem a terhesség 62-63 kg közti súllyal. Viszont azóta többet, és mást eszem, a terhesség előtt bevezetett étkezési szokásaimat a hányinger miatt nem tudtam megtartani.

Én a nagy hízástól félek. Van gerincferdülésem is, és nem lenne ajánlatos nagyon durva súlytöbbletet beszedni. Le tudnék ugyan fogyni szerintem a korábbi módszeremmel, de a szoptatás alatt az a fajta táplálkozás nem biztos, hogy ajánlatos lenne.

2020. márc. 20. 10:10
 4/9 anonim ***** válasza:

25.hétig hánytam. 52ről lefogytam 48ra aztán 20at szedtem fel a végéig úgy vizesedtem.

Amúgy a 3+ szerintem teljesen normális.

2020. márc. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 168 cm vagyok.
2020. márc. 20. 10:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezek szerint az utolsó 2-3 hónapban várható a legnagyobb súlygyarapodás?
2020. márc. 20. 10:12
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen...akkor már ugye a baba súlya is,a placenta,magzatvíz..
2020. márc. 20. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
En a 20.hetben vagyok es -5kg :) a babam szepen fejlodik, a koranak megfelelo. En alapbol tulsullyal indultam ugyhogy jol allok :)
2020. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
24. Hétben vagyok , 170 cm 67 kg val lettem terhes , én egyáltalán nem hánytam a terhesség alatt eddig , nem voltam rosszul se , 11 kg nál tartok, eddig híztam , de nem ettem máshogy ,mint amúgy , viszont 2 hete nem jött fel plusz kg , valószínűleg ahogy a védőnő mondta én az elején sokat felszedős típus vagyok.
2020. márc. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!