Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik hetig szamit koraszul...

Hanyadik hetig szamit koraszulottnek a baba? Melyik az a het, amikor koraszulotten szuletik, es a kesobbiekben nem varhato problema?

Figyelt kérdés
2008. jún. 11. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
37. hétig
2008. jún. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A 28. héttől életképes a baba, de a 36. hét után nem számít koraszülöttnek, illetve 2500 gr felett. De az, hogy maradandó károsodása lesz -e, nem ettől függ. Akár a 28 hétre született baba is lehet tökéletesen egészséges, jól megtermett felnőtt, és lehet az időre született is egy gyenge, lassú felnőtt...

ne gondolj koraszülésre, pozitív hozzáállás:-)

2008. jún. 11. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Barátnőmnek 34. héten kellett császár, a baba egészséges, 1 1/2 éves nagyfiú. 1800 grammal és 44 cm-vel.

Az én fiam 36 hét 4 napra született 2750 grammal, 53 cm-vel, ő is rendben van.

2008. jún. 11. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A hozzaallassal nincs gond, csak erdekelt a tema, mert mindenhol mast olvastam! 26 hetesek vagyunk! Koszonom a valaszokat!
2008. jún. 11. 19:53
 5/5 anonim ***** válasza:

szia,

tegnap néztem utána, mert sajna nálam koraszülés veszély van. A 28. hét előtt nagyon kicsi az esély egy egészséges babára, (bár van ellenpéldám), a 28-32.hét között kisebb nagyobb komplikációk, szövődmények léphetnek fel, a 32-35.hét között született babák 95%-a egészséges, a 36.héttől pedig gyakorlatilag mindegy mikor születik.

Attól is függ miért jön előbb a baba, fertőzés miatt, vagy mint nálam, hogy a buta mami megerőlteti magát.:(

Bár szerencsére még bent van manóka, és már a 32.hetet vészeljük át:)

2008. jún. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!