Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek a terhes nőkre...

Szerintetek a terhes nőkre milyen hatással lehet a korona vírus?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy a babat nem.veszélyezteti. most meg azt hogy egy 29eves no szules utan belehalt a koronavirus fertozesbe....kezdek egyre jobban aggodni.

2020. márc. 22. 21:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
72%
Senki nem tudja, annyira új ez a vírus. Én ezért is várok a babatervezéssel. Nincs tapasztalat. Pl Toxoplazmosis is csak a magzatra veszélyes, a rózsahimlő is, ezeknél a magzat károsodik. Nem akarok beteg gyereket.
2020. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%

"egy 29eves no szules utan belehalt a koronavirus fertozesbe"


Ugye arra a lengyelországi esetre gondolsz, amiről (egyebek mellett) a Blikk is írt?


Ordas nagy hazugság! Börtönbe kéne csukni, aki közzétette!


A fiatalasszony vérmérgezést szenvedett a szülés alatt (hogy hogyan, miért, erről semmit nem tudok). Majd utána találkozott az Olaszországból hazatért anyukájával, aki sikeresen megfertőzte. E két betegséggel együttvéve nem tudott megbirkózni a szervezete.

Ennyi a sztori, csak persze ez így nem volna szenzáció.

2020. márc. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Koszonom.a valaszt kedves elso. Nyilvan nem.vagyok jos es nem tudtam elore errol a betegsegrol..
2020. márc. 22. 21:34
 4/19 anonim ***** válasza:
Britteknél az egyik fertőzött anyuka koronavírusos babának adott életet.Nem írtak semmit azóta róluk.De lehet csak azért mert csak pár nap telt el.Sajnos nem tudsz többet tenni magatokért, mint hogy nagy hangsúlyt fektetsz a megelőzésre.A többi igazából nem rajtad múlik.
2020. márc. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 hetes terhes vagyok, de én is félek nehogy elkapjam, mert én ugyan nem járok ki a házból, csak a vizsgálatokra, de viszont egyenlőre szüleimnél élünk illetve párom is eljár (használnak maszkot, kesztyűt, fertőtlenítőt és én is), de sose lehet tudni sajnos, hogy ki kapja el. Én úgy gondolom, mivel ez a vírus lázzal/légzés nehézséggel jár, szerintem ez a kettő lehet veszélyes a magzatra. Azt pedig nem tudom milyen súlyosságú a vírus lefolyása a terheseknél, de nem egy jó szempont az, hogy az immunrendszerünk ilyenkor levan gyengülve. Terhes vitamint, folsavat, D-vitamint, magnéziumot szedek ezek a vitaminok erősítik az immunrendszert szerintem nem hátrány, ha valaki szedi ezeket terhesség alatt.
2020. márc. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 37 hetes vagyok, másfél hét múlva lesz a programcsászárom (2 császár után). Egy jó ideig elhessegettem magamtól a félelmeket, most viszont, ahogy közeleg az idő, a kórházba befekvés, kezdek nagyon nyugtalanná válni. Én aggódom, két pici gyermekemet és a szeretett férjemet fogom otthon hagyni a kórházi napok idejére. Jó lenne egészségesen, egy egészséges újszülöttel hazajönni Hozzájuk.
2020. márc. 22. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Gondolom a szülészet jól el van különìtve és figyelnek a fertőtlenítésre. Én vizsgálatokra félek bemenni...
2020. márc. 23. 06:15
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj most a kórházakkal, hogy kevés a gumikesztyű és a fertőtlenítőszer, takarékoskodni kell. Ha tudtok, mindenképp vigyetek magatokkal kézfertőtlenítőt, töröljétek át a wc-t. A kórházban szerzett fertőzések száma is megnőhet ebben a fejetlenségben. Nyilván ez nem rajtatok fog múlni, szerintem a szülészeten figyelnek arra, hogy ne legyen semmiből se hiány.
2020. márc. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
Mármint ne a kézfertőtlenítővel töröljétek át a wc-t,hanem fertőtlenítő kendővel... Wc deszkára ne üljetek, kórteremben gyakran legyen szellőztetés, és vigyetek virucid kézmosószert (BradoLife) magatokkal. Csapra azért ne rakjátok ki, mert elviszik.
2020. márc. 23. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Szerdan megyek orvoshoz h minden igaz november vegere szulok. Szerintetek addigra elmulik ez a jarvany?
2020. márc. 23. 07:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!