Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is ráfogták a 32. hét...

Másnak is ráfogták a 32. hét körül a babájára hogy RETARD?

Figyelt kérdés

Kicsit megijesztettek!


BPD: 78 mm , AC: 274 mm , FL: 60 mm

becsült súly:1800 g

Aki azóta megszült mikorra és mekkora volt a baba?


2010. júl. 26. 07:52
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


eszerint a táblázat szerint nem retard a magzatod. A zárójelben az átlagos eltéréseket láthatod. Vagyis a BPD 32 hetesen 77 és 85 között normális.

A súly meg csak egy becsült dolog, nem egyszer láttam már fél kilós - kilós eltéréseket is.

2010. júl. 26. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!Itt egy link az utolsó válasza remélem hasznos lesz: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Üdv.A

2010. júl. 26. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Anyukámra hozták rá a szívinfarktust, hogy méhen belüli retard csecsemők vagyunk..ehhez képest azon kívül, hogy kis súllyal születtünk, semmi más izgalmas nem történt velünk sem..ne aggódj amit mi retardnak hívunk azt az orvosok másra használják:)
2010. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jah utolsó vagyok 2006 grammal születtem 52 cm voltam. Az apukám is meg az anyukám is alacsonyak..azt mondták genetika..a hugom 2400 grammal született 51 cm-vel..azóta 156 centire sikerült megnőnöm:D Jah és napra pontosan akkor jöttünk, amikor ki voltunk írva..
2010. júl. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én mondjuk 160 cm vagyok, 60 kilóval estem teherbe, párom 175 cm és 65 kg.

Szóval nem is várunk olyan túl nagy babát... Mi se vagyunk "nagyok."

Ez is számíthat valamit?

2010. júl. 26. 09:41
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen. Bocs, hogy nem a kérdésre, hanem a kommentedre válaszolok.A múltkor rákérdeztem az orvosomtól hasonló dologra.Én is 32 hetes vagyok, de a pici méretei alapján inkább 31 hetes. Ő mégsem módosít a szülés időpontján, mert azt mondta a korai UH-okon nem volt eltérés,és az számít.Ennyi idős terhesen már nagyok az eltérések, sokban befolyásolja a genetika.Én 160 cm-vel és 50 kilóval lettem terhes.Szóval én sem vagyok egy kosaras alkat.Megkérdezte a doki, hogy én és a férjem hány kilóval születtünk.Én 2800 g-mal,Apa pedig 3100 g-mal.A doki szerint a baba születési súlyát ez nagyban befolyásolja, és ne "sírjak" ezen.Mert ez az 1 hetes eltérés semmi mást nem jelent, csak azt, hogy nem én leszek az, aki 4 kilós gyereket szül.Egyébként az 1800 g teljesen normális, és átlagos súly ennyi idősen.Ennyinek kell lennie!!Nem retard a babád.Egyébként ha a köldökzsinóron nincs csomó, és jó benne az áramlás, akkor úgy fejlődik ahogy kell.ezt a védőnőtől tudom.És nálad biztos nincs gond.NYUGI!!
2010. júl. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

32.hét

bpd:78

fl:59

ac:267

bcsült súly:1680


36.hét

bpd:83

fl:64

ac:293

becsült súly:2200

ja és ide irva retard?


38.hét

bpd:85

fl:70

ac:306

becsült súly:2600gr


ehez képest,39.héten szültem 3000gr,52cm.azt hiszem ez egyáltalán nem kis súly és teljesen egészséges babám lett.Ne izgulj biztosan nem lessz semmi probléma.úgy látszik hogy manapság a 4 kg-os babák az átlagosak.De én nembánom hogy csak 3 kg lett mert gátmetszés nélkül szültem,éppen elég volt kitolnom.

2010. júl. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem retard volt a kisfiam, sokszor menj uh-ra figyeld, hogyan növekszik és hízik, ha egy pici kis aggályt is érzel, keress másik orvost. Nekem is azt kellett volna tennem már az elején!

2010. júl. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Kicsit megnyugodtam. Amúgy azt mondta a doki, hogy a méretek szerint inkább 30 hetes, de akkor meg nem sok az 1800 g?? A végére olyan 3 kilóval kiegyeznék, dehát nem kívánság műsor. Legközelebb csak aug.23-án kell UH-ra mennem. Ha gond lenne talán berendeltek volna korábbra, nem? Júl 12-én voltam utoljára. Akkor mérték amiket korábban írtam.
2010. júl. 26. 15:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!