Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pozotív terhességi teszt után...

Mixxy kérdése:

Pozotív terhességi teszt után menstruációs, fájdalom, fejfájás. Mikor menjek orvoshoz az első vizsgálatra? Illetve ki mit tanácsol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Úgy néz ki én is beköszöntöttem a várandós nők társaságába. Kérdésem a következő lenne : néktek is fájt a poci mint ahogy menstruációnál szokott (tudom ez lehet egy tünet is)?

Illetve milyen vitaminokat javasoltok? Mikor menjek először orvoshoz?

2 napja még negatív volt.



Köszönöm a válaszokat. Igazából minden tanácsot meghallgatok. Első babó lesz.



2020. ápr. 2. 16:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

3 hét múlva raersz menni, ha addig panaszmentes vagy. Panasz lehet erős görcsölés (amikor pl guggolasbol nem bírsz felallni annyira görcsöl), vérzés vagy vészes hányás.

A mensi fájdalom normális, pihenj sokat, folsavat magnéziumot és e vitamint érdemes szedni a kezdeti időszakban egy multivitaminnal kiegeszitve.

Vagy, terhesvitamint, bármelyiket ami szimpi, de nekem pl a femibiontol eszméletlen hányingerem volt, egy levél után vettem is mást. A terhesvitamin mellé így is szedj folsavat és ha görcsölsz akkor magnéziumot

2020. ápr. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ahogy az első írja. :)
2020. ápr. 2. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm nektek.
2020. ápr. 2. 16:49
 4/8 anonim ***** válasza:
1000mg C vitamin es D vitamin se arthat a fenieken tul.
2020. ápr. 2. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a nemvárt mensi napjától kezdve 1 hétig állandóan mindjárt megjön érzésem volt. 1 hét után teszteltem, és komolyan, onnantól kezdődtek más tünetek is. Teszt másnapján reggel egy ájulással kezdtem, majd 1-1,5 hét állandó, egésznapos rosszullét, utána 6hét2naposan az első hányás, onnantól kezdve csak reggel vagyok rottyon, napközben jól vagyok, csak könnyebben elfáradok, és nem szabad sokáig ácsorogni, mert ájulás lehet a vége, de ez tök egyéni, van, akinek semmi rosszullét nem jelentkezik.

Én kalkulátor szerint pont 8 hetesen voltam az első vizsgálaton, akkor a doki 7hét5naposnak lőtt be a méretek alapján. Előbb nem akartam menni, mert meg szerettem volna várni, hogy biztosan legyen szívhang.

Vitaminból nekem gyógyszerész ismerős a trimesztert ajánlotta, szerinte az a legmegbízhatóbb itthon, viszont van jódos és jódmentes változat is a legtöbb vitaminból, azt fontos kideríteni, hogy szedhetsz-e jódot. Én a trimszter mellé szedek még magnéziumot, kálciumot, C- és D-vitamint, inofolic folsav italport, omega3-at. Mindenképp olvasd el a vitamin leírását, van, hogy leírják, hogy a bennelévő XY vitaminból még mennyi pluszt ajánlanak.

Nagyon vigyázz magadra, az első trimszterben sajnos bármi történhet még a babával, ha lehet, maradj otthon, vásárolni is párod menjen, és fertőtlenítsetek mindent, habár a terhes nők nem veszélyeztetettebbek, mint más, de sajnos azt még nem tudhatják, hogy ha valaki korai terhesség alatt elkapja a vírust, több hónap múlva, szülés után bármi következménye lehet-e a babára nézve.

Ne emelj, sokat pihenj, sokat igyál, nehéz ételeket, buborékos üdítőket kerüld, nekem mondjuk nem is esnek jól, teát főzök, meg vizet iszom csak. Figyelj oda, hogy normális kajákat egyél, persze ha ritkán megkívánsz valami károsat is, az oké, de sok gyümölcs, zöldség, hús(ha tudsz enni), stb...

2020. ápr. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat:) szamomra minden tanács nagyon hasznos. Próbálok pihenni, én norvégiaban élek kint most megyek megnézni milyen vitaminok vannak. Sajnos a vírus miatt haza nem tudok menni magyarországra, én is a trimeszter vitamint néztem ki pedig :(

Hátha van itt is valami jó.

A nem vártam naptár szerint ma lenne , de tegnap már pozitívat teszteltem.

Elvileg 4 hét 3 napos vagyok most. A clearblue teszt 1-2 hetet mutatott.

Szerintetek a digitális teszt mennyire pontosan számolja ki a terhességi hetet?

2020. ápr. 3. 14:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is vettem 2 sima után egy digitális clearblue-t, akkor 5hét pár napos voltam, 3+ volt nekem rajta, az a baba korát írja ki, nem a terhesség idejét (amit az utolsó menstruáció első napjától számolnak, de ilyenkor kb 2 hétig nincs baba). Tehát nekem jól mutatta, és ha most kellene megjönnie neked, akkor nálad is jól mutatta, a magzat kb 2 hetes, de ez persze függ a peteérés idejétől, ezért nem mutat pontosat.

Ha minden rendben, nem vérzel, és nincsenek nagyon erős görvseid, akkor mindenképp várd meg tényleg a 7-8 hetes kort (még 3-4 hét), mert sokan elkezdenek stresszelni ha túl hamar mennek, és nincs még szívhang. Vitamint viszont amint tudsz, vegyél, és szedjed. Folsavat nézd mennyi van benne, 7-800 mikrogramm(vagy hogy hívják) mehet naponta, az első trimeszterben nagyon fontos. Az inofolic italpor nagyon jó, ha kint kapható, mindenképp azt ajánlom a vitamin mellé.

2020. ápr. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen aranyosak vagytok:) hatalmas segítségeket írtatok.
2020. ápr. 4. 13:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!