Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez még normális, ez is egy...

Ez még normális, ez is egy tünet? Vagy a táplálkozásommal lehet baj?

Figyelt kérdés
Nektek is lelassult az emésztésetek? 7 hetes leszek holnap és nagyon puffadt vagyok, nem használ semmmi, olyan, mint akin már látszik, hogy valaki bent lakik... Tudom ez lehetetlen, de ez a puffadás elmúlik? A szelek mennek, a székletem kevesebb és hígabb picit... Néha 1 csésze teától is úgy érzem tele vagyok :/
2020. ápr. 4. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is pont a 7. héten járok és nekem is ugyanez van. Puffadok én is, korog-morog a gyomrom. A székrekedést hírből sem ismerem. Pár napja párolt savanyú káposztát ettem és az is nagyon felfújt plusz irgalmatlan hasmenést okozott. Már nem tudom egyszerűen, hogy mit egyek, hogy jobb legyen. 😢
2020. ápr. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hormonok okozzák. Egyél kevesebb szénhidrátot és több fehérjét, az kevésbé puffaszt. Mire a hasad a baba miatt nő, addigra elmúlik :)
2020. ápr. 4. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem sajnos még most sem múlt el, a székrekedés rosszabb lett, 3-4 naponta van kb. csak inger, és nagyon megszenvedem. A puffadás dettó maradt, bár én terhesség előtt is állandóan lufi voltam. :D A puffadásra rendszeresen szedek Espumisan cseppeket, így tűrhetőbb.

22 hkm

2020. ápr. 5. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha terhesség előtt is folyton puffadtál, valamit nem emésztesz meg. Leggyakoribb a tejcukor szokott lenni, de keményítő, fruktóz vagy más intolerancia (pl. gluténra, tojásra, tejfehérjére) is okozhat ilyet.
2020. ápr. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Előtte nem volt problémám, sőt, gyors volt az anyagcserém. Azóta lejebb ment a hasam a folytonos rosszzullétnek köszönhetően :/
2020. ápr. 6. 12:57
 6/8 anonim ***** válasza:

#3 vagyok

#4 válaszára: más tünetem nem volt, a székletem nem volt más, csak a puffadás. Étkezéssel nem hoztam összefüggésbe, bár rengeteg rostosat eszek mindig. Betudtam annak, meg hogy valószínű sok levegőt nyelek evés, ivás közben. 🤷‍♀️

Kérdező: a terhesség okozhatja, és csak fokozódik majd, ahogy nő a méhed. Próbálj meg úgy étkezni, hogy ne legyen sok puffasztó benne, és tényleg ajánlon az Espumisan cseppet, nem szívódik fel, csak a bélben hat, túladagolni sem lehet. Nekem mindig sokat segít. Kitartás! :)

2020. ápr. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

2 és 4 vagyok, a terhesség előtti puffadásra írtam csak 3-asnak a 4-es választ :) Nem kell hozzá székletváltozás (mármint klasszik hasmenés-székrekedés, hányinger vagy kiütések, mint az allergiánál), hogy intoleranciád legyen, az legtöbbször csak puffadást okoz. Nekem is van, 10 év kellett, hogy kiderüljön, akkor kaptam rá gyógyszert, ami megemészti, amit én nem tudok, de ha épp nincs nálam, akkor tudom, mit nem érdemes ennem vagy csak annyit, amivel még megbirkózom. Espumisan is persze szuper találmány, de hosszú távon nem biztos hogy jó, ha csak a tünetet kezeled, az okot nem, és emésztetlenül megy végig rajtad a kaja.

De megnyugtatásul még egyszer, a terhesség alatti puffadás hormonális és normális sajnos, ahogy a hányinger is (B-vitamin komplexszel lehet próbálkozni ez utóbbi ellen).

2020. ápr. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismét a lufi (#3 és 6#) :) Bocsánat az OFF-ért!

#4 #7 köszönöm szépen! Ezt jó tudni. Szülés után (és ha vége ennek a mizériának a világban :( ) elmegyek vizsgálatokra, jó lenne kideríteni, mi okozza. Most felesleges - és valószínű lehetetlen - lenne, mert perpillanat nálam is a terhesség fokozhatja a tüneteket, így nehéz lenne kísérletezni az ételek/összetevők megvonásával.

2020. ápr. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!