Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Romlott ételtől lehet baja a...

Romlott ételtől lehet baja a babának?

Figyelt kérdés

2 napja ettem 2 szelet sonkát, aminek furcsa szaga volt. Sajnos a húsok/felvágottak szagát mostanában amúgy is érdekesnek érzem, a friss húsét is, így ettem belőle.

Aznap délután volt egy kis hasfájás, gyakoribb wc-re járás, de sem hányást, sem hasmenést nem tapasztaltam.


Ma jutott eszembe, hogy tegnap a párom megette a maradék sonkát, és kérdeztem, hogy szerinte jó volt-e (szavatossági idő szerint nem volt lejárva), és mondta, hogy nem.


Aggódom, hogy a 20 hetes babámnak lehet-e ettől baja? :(



2020. ápr. 10. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Tehát rossz kaját ettél, és nem kodobtad a maradékot, hanem még egy nap múlva hagytad, hogy más is egyen belőle... az komoly.
2020. ápr. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
2020. ápr. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
97%

Hát most nagyon nem kéne romlott kaját enned. Az immunrendszered máshogy működik, mint egyébként. A liszteriózis elég veszélyes ilyenkor.

Lehet, hogy most megúsztad, de ne csinálj ilyet többet.

2020. ápr. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Óvatosan ezzel. Ha valamit is egy kicsit furcsának találsz, inkább ne edd meg.
2020. ápr. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaj ez nagyon nehéz, én minden húst büdösnek érzek 😞
2020. ápr. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

#1-es! Gondolom nem tudta eldönteni, hogy jó e vagy rossz, mivel írja, hogy most mindent máshogy érez...amúgy meg lehet, hogy 2 nap múlva már tényleg nem volt jó íze.

Én valamelyik nap párolt káposztát ettem és 2 óra múlva olyan erős hasmenés kapott el, hogy 1 órán keresztül a wc-n ültem. Nem tetszett a gyereknek na...

2020. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én nekem azt mondta a nőgyógyász amikor terhes voltam hogy nem lehet enni csak sütve vagy főzve. Se szalonna se kolbász se hasonlók.

Jó a csomagolt sonka más mert az hőkezelik de a többit amit csak füstölnek azt nem.

2020. ápr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek a választ!


A hús témával nagyon hadilábon állok. Az összes húsnak van számomra szaga, és nem tudom megállapítani, hogy jó-e még vagy sem, mert egyszerűen büdösnek érzem az összeset. :(

Picit megnyugtató, hogy más kismamák is így vannak ezzel, mert terhesség előtt semmi bajom nem volt a húsokkal.

2020. ápr. 19. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!