Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Erőltessem a mozgást vagy sem?

Erőltessem a mozgást vagy sem?

Figyelt kérdés
A brutál rosszullétek kicsit kezdenek enyhülni, egyre jobb az étvágyam és jobb a kedvem is. Viszont a háztartáson kívül nagyon nincs kedvem mozogni. Férjem eddig 3x elcsalt sétálni a friss levegőre, de borzasztó fáradékony vagyok. Megfőzök stb és totál lemerülök. Hiányzik a mozgás, de sajnos minden sejtem az ágyba kívánkozik :( Nem mellesleg eléggé fáj a fenekemnél, mintha a farokcsontomnál fájna valami idegszál vagy nem tudom. Férjem szerint a sok pihenés okozhatja. Volt valakinek ilyen? Most vagyok 9 hetes...
2020. ápr. 16. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell erőltetni semmit ami neked nem esik jól. Ha megteheted, hogy pihensz akkor pihenj. Elég nagy változás megy ilyenkor végbe a szervezetünkbe, teljesen normális, hogy fáradékonyságot tapasztalsz, ez a második trimeezterben el fog múlni. Nem tudom, hogy szedsz e vmilyen vitamint de lehet, hogy érdemes lenne. Nekem ilyen korai terhességnél nem volt fájdalmam. Nem tudom nálad mi okozhat ilyen problémát. Kérdezz rá legközelebb a dokinál.
2020. ápr. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igen, nekem ugyanilyen fájdalmam van, keresztcsont környékén. Sok ülés, kanapén félig ülő helyzetben fekvés tudja okozni, igen, ez bizony igaz. Nekem a HO-tól jött elő :) Nyilván a fáradtságot nem kell "legyőzni", ez hormonális most nálad biztosan, de az biztos, hogy kellene mozogni, minimum egy könnyű, húszperces gerinctornát csinálj. Kegel-gyakorlatokkal kombinált medencetorna is átmozgatja arrafelé. Meg hát egy könnyű kismamajóga. Nekem az a tapasztalatom, hogy az alacsony energiaszintemet pont, hogy felviszi, rendbe teszi a napi torna, annyi minden van youtube-on. Viszont ezektől a "kismama kardió" jellegű intenzívebb edzésektől rosszabb lesz a keresztcsonti fájdalmam, így ezekkel én csak óvatosan bánok, inkább ilyen mélyizomtorna, core torna, nem ugrálós gyakorlatok, amik bejöttek.
2020. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én az első trimesztert szinte végigaludtam. Borzalmasan fáradt voltam, sokszor úgy kellett könyörögni magamnak, hogy menjek el zuhanyozni, mert az is nehezemre esett.. Nagyon rossz volt. Kitartás.
2020. ápr. 16. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Inkább aludj. Nincs értelme a mozgásának, ha teher. Persze ez nem vonatkozik napi 20 perc laza sétára, mert azt azért tényleg muszaj.
2020. ápr. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!