Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhesen Hepatitis B...

9 hetes terhesen Hepatitis B fertőzöttséget mutattak ki. Más kismama is volt így?

Figyelt kérdés

Teljesen össze vagyok zavarodva. Hepatitis B anti HBs eredményem pozitív lett. Azt hittem ez jó, mivel a védőnő is nyugtatott, illetve 14 évesen kaptam oltást és ezért van bennem ellenanyag. Most a nőgyógyász a frászt hozta rám, hogy ez baj. Elküldött további májfunkció vérvételre.

Volt más kismama is akinek lett ilyen eredménye?


2020. ápr. 21. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is pozitív lett 12 hetesen. Elküldtek vizsgálatra, csináltak kontroll vérvételt és még jópár máj értékre vettek vért. Kiderült, hogy álpozitiv lett az első eredmény és minden rendben. Volt 3. vérvétel is, az is negatív volt. Ez lassan 3 éve történt, azóta volt még egy terhességem, ott elsőre is negatív lett.
2020. ápr. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Egy kicsit azért nyugtató, hogy álpozitív is lehet a teszt, de nagyon remélem, hogy semmi komoly probléma nálam sem áll fent.
2020. ápr. 21. 12:38
 3/7 anonim ***** válasza:

Nálam is fals pozitív volt elsőre. Most február végén voltam a Szent László Kórházban, oda kaptam beutalót. Érthetetlen volt, mert én is kaptam védőoltást, 2017-ben született a fiam, akkor negatív volt ez a lelet. A doki kicsit megtapogatta a hasam, nem volt érzékeny, a májfunkciós értékeim mind jók voltak. Csak annyit mondott, hogy a pozitív lelet nem egy biztos lelet, ne aggódjak. Újabb vérvétel és kiderült, hogy nálam sincs semmi gond.

Szóval nyugalom és minden rendben lesz! :)

2020. ápr. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Igyekszem pozitív maradni, nagyon remélem, tényleg nincs gáz velem. :)
2020. ápr. 22. 10:12
 5/7 anonim ***** válasza:
Ezt mindenkinek nezik? Vagy kerni kell?
2020. máj. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szia! Ezt elvileg mindenkinek nézik, nekem az első trimeszteri vérvétel előtt a védőnőm tájékoztatott, hogy milyen vizsgálatoknak kell meglenni. Kötelezőként írta fel.
2020. máj. 19. 09:29
 7/7 anonim válasza:
Azóta mi történt? Álpozitív volt? Minden rendben van?
2021. júl. 20. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!