Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nyakdugó idő előtti távozása....

Nyakdugó idő előtti távozása. Már több mint 1 hete jön darabokban hol sárgás, hol fehéres, kocsonyás. Voltam ügyeleten is és a saját nőgyógyászomnál is, azt mondták az még korán lenne, kinyílva nem vagyok, a méhszáj zárt. Mit tegyek? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

#távozás #eltavozas
2020. ápr. 22. 12:29
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Igen, terhesség előtt nekem is volt ilyen :)

Minden esetre köszönöm hogy megnézted a képet és véleményt írtál.

Megkérdezhetem miben volt más a nyákdugó mint ez? :)

2020. ápr. 22. 13:44
 12/24 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, ez teljesen normalis! Eloszor en is azt hittem, hogy ez a nyakdugo, de mivel folyamatosan volt igy rajottem, higy nem az. Aztan ugye lattam a vegen a nyakdugot is, hat fel fogod ismerni ha az jon. Szo szerint barnas veres kocsonya darab.
2020. ápr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó, megnyugtattál kicsit :)
2020. ápr. 22. 14:01
 14/24 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem így nézett ki! Barnás csíkok voltak benne, picit véres volt itt-ott, és tényleg egyben maradt, mint egy masszívabb újévi kocsonya, nem ilyen takony szerű, mint a tiéd. Szóval orvos nem vagyok, de szerintem ez csak szimplán folyás :)
2020. ápr. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Köszi nektek, kezdek megnyugodni :) Ha elejétől lett volna, nem ilyedtem volna meg. Most meg még viszonylag új ugye.
2020. ápr. 22. 14:12
 16/24 anonim ***** válasza:
21. hétben vagyok én is, nekem is szokott ilyen lenni, de már a terhesség eleje óta. Ez csak bővebb folyás.
2020. ápr. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Én a 20. héten veszítetett el az ikerbabáimat, méhnyak elégtelenség miatt. Egyetlen tünetem a 'zselé állagú' folyás volt; se vérzés, sem görcsök sosem voltak.

Amikor bementem ezzel az ügyeletre, már nem volt méhnyakam, több, mint 2 ujjnyira nyitva voltam, és már a magzatburok is a hüvelyben volt...


Saját -sajnálatos- tapasztalataim alapján két dologgal tudlak megnyugtatni:

1. A 'zselé' tényleg zselé; a 'darabos' tényleg darab. Szóval nem egy nagyobb mennyiségű folyás, ami egyszerre távozik, hanem tényleg darabok 'potyognak' ki. Nekem teljesen átlátszó volt, semmi barnás-véres izé, és egyből tudtam tapasztalat nélkül is -első terhesség volt-, hogy ez nem folyás, és nem normális; semmi kétségem sem volt, mert ilyet még soha addig nem láttam.


2. A fent leírtakat is már csak akkor tapasztaltam, amikor már nagy baj volt, és már semmit sem tudtak tenni; szóval én sem hinném, hogy zárt, és megfelelő hosszúságú méhnyaknál ez nyákdugó lehet.


Viszont a helyedben mindenféleképpen, és sürgősen kieszközölnék egy leoltást (akár magánúton is), mert ez simán lehet fertőzés, ami viszont kezeletlenül vezethet vetéléshez, koraszüléshez.

2020. ápr. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnállom :( Vetettem törletet hétfőn, bár a dokinak nem tetszett, hülyének is nézett hogy bementem ilyennel hamarabb mint az időpontom. Azt mondta zárt vagyok, nem lehet baj...meg hogy a nyákdugó ilyen hamar nem jöhet ki...ügyeletre bementem vasárnap, akkor már ideges voltam mert előtte 2 napig nem volt ilyen és vasárnap megint jött. Nem akartak megvizsgálni, mert hogy nem vagyok életveszélyes helyzetben, és jelen helyzetben csak olyat lehet kivizsgálni. Aztán rájuk morogtam kicsit, mi az hogy fizetem a biztosíttást, mégsem akarnak kivizsgálni? És ha baj van? Csak mert nem öntött el a vér, még lehet baj. Aztán úgy kivizsgált hogy papirok nélkül, nem írt be a rendszerbe se sehova. Mondta hogy minden képpen menjek hétfőn a saját orvosomhoz, vegyen törletet. Azt mondták ha valami, akkor hívnak és kezeljük. De attól féllek, hogy ebből a darabos folyásból akkor nem volt minta szerintem legalábbis, mert akkor nem jött olyan a reggel, ha valami lenne akkor is kimutatnák ugye?
2020. ápr. 22. 14:34
 19/24 anonim ***** válasza:
Nekem is szokott ilyen lenni. A 20.hét környékén kezdődött, most vagyok a 29.hétben. Ne aggódj, ez tényleg nem nyákdugó :)
2020. ápr. 22. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Ha kórokozó van, akkor kimutatja a tenyésztés, aminek az eredménye általában 3-5 nap szokott lenni.

Én azért nem várnék arra, hogy majd ők hívnak. A jelenlegi kaotikus állapotok mellett simán elmehetnek egy ilyen mellett. Én felhívnám Őket. A te gyereked nekik csak egy sok közül. Neked viszont nagyon fontos ez az eredmény, hogy biztonságban tudhasd. Szóval én kinyomoznám, hogy ki tud tájékoztatni az eredményemről.

2020. ápr. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!