Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba mekkora súlya befolyáso...

A baba mekkora súlya befolyásolja a császárt, kis termetű anyukánál?

Figyelt kérdés
2010. júl. 28. 06:07
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Nem jön ki nehezebben. Nem a testmagasság számít, hanem a medence mérete. Keress rá a téraránytalanságra.
2010. júl. 30. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
én is így gondoltam a méretet,nem hosszot értettem hanem a fej körfogatot. biztos,legalábbis remélem ha nagy a fej császároznak nem szeretnék ott maradni a műtő asztalon.!
2010. júl. 30. 09:51
 13/20 anonim válasza:
a baba sulya nem befolyasolja az anya medence atmeröi bfolyasoljak h mennyire tudnak a csontok eltavolodni egymastol. pl diameter anatomica diameter conjugata stb
2010. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
ok csajok..de ha nagy a fej és nem tudok mondjuk 12mm re kitágulni, csak mondjuk 10mmre akkor nyilván nem kell beleszakadnom
2010. júl. 31. 17:12
 15/20 A kérdező kommentje:
cmre gondoltam
2010. júl. 31. 17:13
 16/20 anonim válasza:
A válaszokat átolvastam, kiértékeltem és a válaszokkal egyet-értek!
2010. aug. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem mondanám hogy az anyuka mérete befolyásolja a szülést,én 173 cm vagyok és 18 órát vajúdtam mire nagyon nehezen megszültem a lányomat(nem volt túl nagy,inkább átlagos 3580 gramm és 48 cm)szóval szerintem ez inkább a baba fekvésétől,és a csontok nyilásától függ!Az egyik barátnőm kb.150 cm és minden gond nélkül megszült!
2010. aug. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Ha a baba nem fér ki rendesen, akkor császármeccéssel szedik ki, vagy ha valami baj van (pl.: és belecsavarodtam a köldökzsinórba és majdnem megfulladtam).
2010. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Nekem mind a két gyermekem császármetszéssel született: viszonylag kistermetű vagyok (164 cm magas, 53 kg terhességem idejében 64 kg voltam)mindkét baba 3,50 kg-val 50 cm-el született. Az okok azonban szerintem nem a méret miatt voltak: az első gyermek farfekvéses volt, így a feje sem illeszkedett be a szüléshez szükséges pózba, a magzatvizem sem folyt el, rettentő érdekes ferde helyzetben feküdt, ráadásul téraránytalanság állt fenn (ez azt jelenti, hogy a négyujjnyi tágulás helyett kb. 1,5 illetve 2 ujjnyit tágultam 24 órás vajúdás után. Egyébként túlhordtam, vagyis az orvosom a 41. héten nagy nehezen elindította a szülést burokrepesztéssel, majd irány a műtő.

A másodiknál a tágulás ment, nem volt farfekvéses, ott viszont a méhen való hegszétválás (az előző műtét helyén) miatt toltak a műtőbe. Egyiket sem bántam meg, persze szerettem volna normális úton szülni, mint mások, ráadásul végig teljesen fitt, egészséges kismama voltam. Soha semmilyen problémám nem volt. A lényeg, hogy mind a két gyermek egészséges és nekem sincs problémám. A másodiknál is ugyanott helyezkedik el a heg, szinte észrevétlen, a legapróbb fürdőbugyit is felhúzhatom, annyire pici vékony vágást kaptam "bikinivonalban".

2010. aug. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Gondolom kérni nem lehet,ha nincs orvosom?
2010. aug. 9. 04:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!