Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki milyen vitamint szed és mióta?

Ki milyen vitamint szed és mióta?

Figyelt kérdés

Mennyire drágák illetve szükségesek a terhes vitaminok?


1 hónapos vagyok, első terhességem. :)



2020. ápr. 27. 09:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom a többi milyen, de én már a babatervezéstől szülésig Elevitet szedtem. 3-5000 Ft, attól függ, hányadik trimeszteres. Meg voltam elégedve vele.
2020. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is az Elevitet szedem, azóta hogy pozitív lett a teszt.

A nőgyógyászom meg is dicsért amikor 7 hetesen mentem hozzá ultrahangra, mert ha nem kezdem el, akkor ő javasolta volna a szedést.


Szóval szerintem ártani biztos nem árt, de az első nőgyógyászati vizsgálaton kérdezz rá, ha nem javasol semmit a doki 🙂

2020. ápr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gal Babaváró.
2020. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A folsav fontos pont az első trimeszterben az idegcső-záródási rendellenességek megakadályozása miatt, és elég nehéz kajából annyit bevinni, hogy jó legyen. Én ezért szedtem már teherbe esés előtt a Femibion 0-t. Amikor meg teherbe estem, az 1-et, mert így volt egyszerűbb, nem kerestem másféle vitamint. Utána a halolaj volna fontos, amit, ha rengeteg konzerv halat vagy tengeri halat eszel, nem muszáj külön szedni, de én nem szeretem ezeket. Úgyhogy én úgy döntöttem, folytatom a femibion 2-vel, ismát csak lustaságból, nem nézegettem meg a többit, hogy mik vannak bennük. Ráadásul nekem a vérvétel kimutatta a D-vitamin hiányt, így a femibionon kívül még azt is szednem kell (igen, ami abban van, az sem elég az én hiányomra...)
2020. ápr. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amint a terhességet biztosra mondta a nődoki, 7 hetes voltam.

Hipp natal + magnosolv+ D vitamin Azt a nő doki írta fel+ calcium Sandoz pezsgő tabi+ krautterbuth szirup vas pótlásra

Utolsó hetekben kellett abbahagynom a magnosolvot és a vasat pedig szülés után is kellett szedni (inni mert hat ez löty volt) a ver veszteség miatt.

2020. ápr. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
12. Hétig csak folsavat és B vitamint szedtem , utána vettem Gravidát ezt végig lehet szedni , nem szükséges váltogatni ,mint az Elevitet , 90 szemes. Emellett szedek még omega3 at és c vitamint.Most a vége felé már nem szedem mindennap , a babám tökéletes méretekkel rendelkezik, azt mondta a doki jobb értékeket egy anyuka sem kívánhatna.
2020. ápr. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bocsánat elírtam , nem Elevit hanem Femibion ami váltogatós.
2020. ápr. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia. JutaVit terhesvitamint szedek + 3*1 magnéziumot és 1*1 folsavat. Ha elfogy a JutaVit akkor szeretném kipróbálni a Dm-es vitamint. A JutaVit kb 2000 Ft/60 szem. A Dm vitamint nem tudom milyen árban van. De emellett azért megpróbálok egészségesen és változatosan étkezni. Sok gyümölcs, zöldség, olajos magvak, tejtermékek. Kevesebb cukros lötyi, édesség.
2020. ápr. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!