Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális a hasfájás,...

Mennyire normális a hasfájás, görcsölés 31 hetesen?

Figyelt kérdés

2 hete voltunk UH-n ,a doki mindent rendben talált, Aztmondta szépen fejlődik a baba , méhszáj (akkor még,most nemtudom) zárt, minden tökéletes. Kb 1 hete kezdődött ,hogy este lefekvéskor nagyon nehéz az elalvás , mert elkezd fájni a hasam pl. Ha oldalra fekszek kifejezetten kellemetlen és nem is tudok úgy maradni , egyedül háton lenne kényelmes aludni, de azt olvastam úgy nem szabad , pedig akkor nemnfáj semmim. Illetve sokszor érzem azt ,hogy alig kapok levegőt.Sokszor ,ha napközben sokat állok is elkezd feszülni egy idő után. Keményedni nem szokott csak nagyon ritkán. A baba aktív. Május 8-án megyünk legközelebb kontroll UH-ra. Ez a kellemetlen hasfájás aggaszt , a napokban többen is ill. A férjem is megjegyezte ,hogy mintha napról napra nagyobb lenne a hasam. Nőgyógyászati panaszom nincs , legalábbis nem tudok róla hogy lenne bármi is ( nincs folyás , viszketés stb )

Lehet a baba rohamos növekedése miatt van ez ?


2020. ápr. 29. 03:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Most komolyan, terhes vagy, és csodálkoztok a ferjeddel hogy napról napra nagyobb a hasad? 😀 Most vagy abban az időszakban hogy hatalmasat fog nőni a hasad, hisz a baba is most kezd majd hízni. Nő a pocak, nyúlnak a méhszalagok, a feszules is keményedés, ez mind mind fáj, a terhesség már csak ilyen. A súlya is gyarapszik a gyereknek, ez húzza a hasad, ez is fájhat.

Szedj magnéziumot, akár emelt adagot is, illetve érdemes beszerezni egy szoptató párnát vagy ölelő párnát, este ágyba szépen a hasad alá helyezd be, és úgy aludj oldalra fekve.

Illetve naponta 2x legalább 1 órán át félig ülő helyzetben pihenj. Nyugodtan parnazd ki magad, én erre a célra a jyskben vettem anno valami 2000 forintos puha párnát vagy 4et és azokból raktam a derekam alá, a lábaim alá és közé, hát mintha felhőn feküdtem volna, nagyon jó, csak ajánlani tudom. Ebben az 1-1 órában tényleg csak relaxalj, parologtass valami finom illóolajat, olvass könyvet, akármi.


Viszont ha annyira fáj hogy emiatt fél4kor kérdést írj ki, akkor azért említsd meg a dokinak is...

2020. ápr. 29. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nyilván nem azon csodálkozunk ,hogy nő a hasam ,hanem hogy egyik estétől reggelre látványosan megnő, azért ennyire nem vagyunk sötétek! Van szoptatós párna , de sokszor ez sem segít. Szedek magnéziumot is. A kérdést azért írtam ki ilyenkor ( ha már mindenáron ebbe kell belekötni ) mert ilyenkor szoktam felkelni. Egyébként köszönöm a választ.
2020. ápr. 29. 04:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt hittem ébren tart a hasfajas. Nos, jobbat nem tudok ajánlani, ha uhn minden oké akkor csak a növekedés fáj, ilyenkor a babák képesek egy hét alatt több centit is nőni, az azért megviselt a pocakot, bőrt, ilyesmi.


Következő talalkozaskor említsd meg az orvosnak mindenképp, de én nem aggódnék, nekem is gyakran és erősen fájt, de csak ha álltam, mentem, ugye a súly húzta le a hasam, nem szokta meg ezt a terhelést előtte.


Pihenj sokat, ennyit tudok javasolni ezesetben

2020. ápr. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!