Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamáknak is sokat...

Más kismamáknak is sokat görcsöl a hasa?

Figyelt kérdés
29 hetes vagyok, eddig majdnem végig görcsölt a hasam, voltak időszakok amikor 3*2 magnéziumot szedtem, de volt amikor csak kettőt azt is csak elővigyázatosságból. most egy pár napja többet görcsöl, de már többször volt hogy 10-e körül görcsölt szerintem azért mert ekkor fogantak. a méhszájam 1 hete amikor voltam orvosnál teljesen zárt volt, más bajom nincsen, nem vérzem vagy ilyesmi, azt hallottam ez normálisnak tekinthető, nektek mi a véleményetek?

2013. febr. 11. 12:12
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

A görcsölés és a keményedés nem jó már ilyen idős terhességnél!!!

Én 22 hetes korom óta görcsölgetek és keményedek minden nap,szednem kell a magnerotot és pihennem kell szigorúan!Akkor még én is zárt voltam(22 hetesen),azóta nem nézték meg,hogy nyílok-e.Azt mondta a kórházban nekem az ügyeletes főorvos,hogy ha nagyon erősen elkezdtek görcsölni,akkor hívjam a mentőt és irány a kórház.Szóval nem jelent túl jót,én is mindig meg vagyok ijedve,amikor elkezdek görcsölgetni.Csütörtökön reggel 7től este 5ig erősen görcsöltem és keményedtem is,de nem hívtam mentőt.Viszont holnap mennem kell a párommal be a kórházba,és megpróbálom megbeszélni az orvossal,hogy maradjak bent pár napot,és adjanak magnézium infúziót,mert nagyon nem szeretnék koraszülni!!


27+6 hkm

2013. febr. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! ha nagyon erős görcseid vannak, folyamatosan görcsöl vagy egy órába több mint 10x göröcsöl keresd fel az orvost
2013. febr. 11. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos én is ilyen "gyorsan keményedő" típus vagyok. /már 17 hetes korom óta irigykedve olvasom a 30x hetes kismamák kérdéseit, hogy ők most vajon keményedést éreznek, mert eddig nem tudták mi az/ na mindegy, nekünk ezt osztották:(

3*2 magnerotot szedek én is minden nap. Van amikor semmi bajom, de van, hogy semmit nem ér a havi 10e Ft-os mg.

Azt vettem észre magamon, hogy mikor hidegfront jön, vagy hó akkor már előtte elkezdek görcsölni és nincs az a mg mennyiség ami segítene. Annyit tudok tenni, hogy nézem az időjárás előrejelzést és próbálok előre tervezni. Ha lehet, ilyenkor csak pihenek/nálunk eddig havazott és úgy hallottam, érzem is, jön az utánpótlás:(/

Amúgy rendszeresen vizsgálnak engem is és teljesen zárt vagyok.

28+4 hkm

2013. febr. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
szia kedves 3as, látom nem csak én vagyok így ezzel. első terhességnél is végig ez volt, és túl hordtam, magzatmozgás van rendesen, én is hallottam a frontokról,ilyenkor kedvem sincs igazán semmihez. a többieknek is köszönöm a válaszokat
2013. febr. 11. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:
Az első terhességemmel szinte végig görcsöltem, a többivel már nem olyan sokat, de nem volt semmi gond, időre születtek!
2013. febr. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
voltam orvosnál mert nagyon idegesitett a hasfájás, hál istennek zárt a méhszáj azt mondta szedjem a magnéziumot meg a vasat és pihenjek
2013. febr. 12. 10:01
 7/7 anonim ***** válasza:
23 hetes vagyok és nekem is naponta többször keményedik a hasam és fáj is de konkrét görcsöm nem volt csak úgy fáj...én is szedem a magnéziumot...de így is..én is zárt vagyok és teljesen okés minden vizsgálatom mindig...szerintem ne aggódjunk anyucik mert csak ártunk :) én is meg ijedek néha..de az orvos azt mondta ne pánikoljak csak ha vérzek vagy nagyon erős fájásaim..
2013. febr. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!