Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj lehet, ha ennyire...

Nagy baj lehet, ha ennyire sokat eszem, mióta terhes vagyok?

Figyelt kérdés

Mielőtt terhes lettem , evés zavaraim voltak, nem igazán éttem,max 1 X egy nap, és közben csak rágcsákat. Mióta terhes lettem,8 hetes vagyok, azóta szinte 2-3 óránként ennem kell. Magamhoz képest elég sokat eszem.

Reggel eszem 8 kor, de van hogy hamarabb is, 10 órakor újra eszem, délben vagy 1 órakor ismét eszem , és délután el telik pár óra mire újra éhes vagyok, de este felé újra eszem. Nem eszek sokat egyszerre , csak sűrűn. Mindig attól félek,hogy be zabálok.


2020. máj. 1. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ miket eszel,és mennyit .
2020. máj. 1. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Napi 5 étkezés ideális nem csak kismamáknak. Az egyszeri mennyiség és minőség már más tészta. Nem mindegy hogy mennyire változatosan, kalóriadúsan/szegényen eszel.

35 hetes vagyok, 9 kiló plusszal jelenleg, ami nem kevés, bár nagyon nem is látszik. Reggel reggeliztem a fiammal, éppen mihez van kedvünk, egy szendvics, vagy sütök gofrit, palacsintát, tízóraira gyümölcsöt szoktunk enni, általában a kertben hintázás közben (alma, banán, narancs) ebédre amit épp főzök, én az uzsit vagy kihagyom vagy délutáni séta közben megeszek egy almát. Vacsi megint változó, van hogy van kedvem főzni vmit, van hogy csak eszünk vmi gyorsat.

Az, hogy enned kell az még önmagában nem baj, csak arra figyelj mit és mennyit.

2020. máj. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Teljesen normális és egészséges kb. 3 óránként és napi 5x enni. Inkább az a kérdés, mit és mennyit eszel ilyenkor.
2020. máj. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Változó, reggel mindig valami sütit, 5-6 db, vagy vajas kenyér 2 szelet mellé paprika, vagy szendvics abból is 2-3 db, ebédre főtt étel, pl tegnap volt bakonyi hús tésztával na ebből két tányérral ettem kenyér nélkül. Aztán délután nem igen eszek , csak max csipegetek. Vacsora pedig hol van hol nincs.
2020. máj. 1. 14:42
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük előbb tisztába a helyzetet mert a kérdésben és a későbbi kommentben teljesen mást írsz. Először hogy 2-3 óránként eszel (amivel semmi baj nincs, ha kisebb adagokról van szó) utána pedig hogy reggelire 5-6! sütit (ez nem oké) majd ebéd és sokszor utána semmi, se délután se vacsorára. Ez akkor kétszeri étkezés egy nap ami szintén nagyon nem jó, főleg terhesen!

El kellene menned egy hozzáértő szakemberhez aki összeállít neked egy olyan diétát (menüsort) amit tudsz tartani, és ami mindent tartalmaz, mert amúgy is fontos a helyes étkezés, terhesség alatt meg főleg.

2020. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Hát ez nem túl jól hangzik... 6 süti, 3 szenya... Én igaz fogytam fél kilót, mert bár eszek, de elég keveset, plusz a borzalmas rosszullétek is gyötörtek hetekig... Én reggelire eszem 1 szelet kenyeret, esetleg rántottát, zöldségeket főtt tojás, 1 tál müzli... Aztán általában egy alma, banán... Ebédre leves, aztán max egy kis kóstoló gyerek adag második...este mikor mit, sokszor eszem akkor is szőlőt meg max 1 szenyát, salátát... Nekem most sajnos ezek is nehezen mennek le, de mivel korog a gyomrom mindig eszek valamit. Szerintem jobban kéne figyelned. Én 11 hetes vagyok.
2020. máj. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Most akkor 2-3 óránként eszel, vagy reggeli, ebéd, és utána már nem?
2020. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A nap első felében sokat eszem szerintem, és ezért nem tudok már úgy enni délután.hiszen eddig alig ettem. Gondolom szerintetek is az a baj,hogy nincs meg az 5* étkezés,csak ilyen kutya futtában. Nem tudom eldönteni, hogy ez sok vagy kevés amit eszek ebédig.
2020. máj. 1. 15:29
 9/16 A kérdező kommentje:
Még ki egészítem azzal, hogy híztam 4 kg egy hónap alatt. Változatos amit eszek , van közte gyümölcs,hús, zöldség, és édes is.
2020. máj. 1. 15:39
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem ha rákeresel, hogy pl. "mintaétrend kismamáknak", biztos találsz ötleteket a neten, hogy oszd szét napi 5-re.
2020. máj. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!