Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti vettetek-ha igen, mikortól...

Ti vettetek-ha igen, mikortól illetve miket- terhes ruhákat? December végére vagyok kiírva.

Figyelt kérdés
Várandósságommwpott mindig nézegettem a kismamaruhákat, azonban próbálok tudatosabban elni azóta es nem össze-vissza vásárolgatni. December végen kellene megszületnie a babának, ami azt jelenti, hogy az utolsó hónapokban, amik ugye télen lesznek, nem biztos, hogy egy leggings-ruha kombó megfelelő lesz, illetve, hogy a kabátomba beleférnek majd. Vékony testalkatú vagyok, alapból kisméretű ruhákat hordok. Az orvosi vizsgálatokon, illetve család látogatásokon kívül nem hiszem, hogy egyébként is el fogok járni itthonrol, eddig is itthonrol dolgoztam. Akik szinten kissé minimalista módon es környezetkímélően gondolkodtak, mik voltak azok a ruhadarabok, amiket feltétlen beszereztetek? Pl Lilputinak van az a terhes/babahordozos kabát, az kehet jo vasar lenne.

2020. ápr. 29. 07:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én a 30. Hétben vagyok , a 18. Héten vettem először kismamafarmert ,de nem érzem benne jól magam, összvissz 1x volt rajtam. Tunikákat és leggigenset hordom, ezeket hordtam télen is amikor már nőtt a hasam és kényelmetlen volt a saját farmerom. Egy hosszított felsőt,tunikát télen is bármikor feltudsz venni leggingsel. Én ,ha téli babát várnék ,nem vennék hordozós kabátot ,mert végiggondolva nem használnám ki. Sétálni babakocsival megyünk , egyéb más helyre mindenhova kocsival amiben hordozóban szállítjuk , boltba egyedül megyek ,dolgozni meg nem viszem magammal. Ha meg te sem máshkálsz amúgy sem annyit ,akkor szerintem babakocsi mellé felesleges.
2020. ápr. 29. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt :) mi Budapesten lakunk, a belvárosban es eddig is szinte mi de hova halálig jártunk vagy tömegközlekedéssel ha kellett.
2020. ápr. 29. 08:10
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

2 farmerom, 2 rövidnadrágom, egy leggingsem és egy ingem volt. (Mind kismama kivitel.)

Májustól januárig voltam terhes. Én nagyon nem szerettem a leggings+tunika kombót, nem volt kényelmes. Amúgy is nagyon farmer párti vagyok. Sok mindent lehet használtan is venni amúgy. Hordozós kabát szerintem is fölösleges ilyenkor, újszülöttel úgyse mész utcára kendővel, mire meg elég nagy lesz, már lesz olyan meleg, hogy ne kelljen a kabát.

2020. ápr. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Koszi! Lehet szerintetek télen hordozókendővel vagy babahordozóval kimenni sétálni télen vagy erre feltétlen babakocsi kell?
2020. ápr. 29. 08:36
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehetni lehet, csak egy újszülött ehhez még pici lesz szerintem.
2020. ápr. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ertem, köszönöm. Akkor ezek szerint jobb mind a kettőt beszerezni egyből
2020. ápr. 29. 08:42
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kényelmetlen volt és szorított a régi ruhám. Vagy már kezdett a póló kicsi lenni a has és mell miatt.

Lidl be most vannak nagyon jó ruhák, én a minőséget is szeretem és olcsó is. Ajánlom hogy nézd meg. ☺️De nem sokáig tart ! Azt hiszem máig.

2020. ápr. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

18.héten vettem pár kismamaruhát. Nekem kényelmesek voltak. Pár nadrág, felső.

Nyugodtan lehet télen is hordozni. De érdemes beszerezni egy hordozós kabátot hozzá. Még jobb is, mint nyáron, nem izzadok össze.

Kabátot meg tudod oldani egy ügyes varrónővel is. Csak egy bőbvítőt kell varrni egy saját kabáthoz.

2020. ápr. 29. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A magadra kötös hordozó jó egy pici babának is de -5 fokig lehet egy 3 hetes babát kivinni, ami azért nem olyan gyakori mostanában. Alapból 6 hétig gyermekágy van, én pl nem is nagyon tudtam sehova menni mert kb ömlött a cucc és volt vagy 8-9 hét mire teljesen elmúlt. Én kellemetlenül éreztem magam ha lementünk sétálni, és eleinte 1-2 hétig max 10-20 percet lehet vele kint lenni és így szokja meg majd. Ha van erkély akkor elég oda kimenni ha nincs akkor jó a hordozó de majd a Vedőnő elfogja mondani mikor először kimegy ha nem mondja kérdezz ra hogy legyen. Ha nem járkálsz nagyon el akkor csak otthonra 2 kényelmes nadrág meg 2-3 póló szerintem elég hogy tud cserélgetni
2020. ápr. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én januárra voltam kiírva,de végül dec.9.én szültem.Nekem sok nyári ruhám van,azokba jártam nyáron.Szeptemberbe vettem egy terhes nadragot,aminek a dereka állítható.Nagyon szerettem,kényelmes.Azzal az egy nadrággal kihúztam a végéig.Terhes kabátot nem vettem,nem akartam arra is költeni.Szerencsére nem volt hideg tél,kigombolt kabáttal és vastag pulcsival el voltam.Mondjuk én mindenhova kocsival megyek.Szerintem nagyon felesleges pénzkidobás sokat költeni terhes ruhára mert utana mit csinalsz vele.Max.akkor ha akrtok még babát.Mi nem akarunk már,ezért sem szereztem be sok terhes holmit.
2020. ápr. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!