Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első ultrahang vizsgálatra...

Első ultrahang vizsgálatra hogyan készüljek? Lehetséges, hogy már lesz a picinek szívhangja?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Több pozitív teszt utáni első UH vizsgálatra készülök. Ez az első terhességem. Azon a napon leszek az 5. hét 5. napján. (Biztosan tudom a fogantatás napját, mert csak egy dátum jöhet szóba.)

Mire készüljek? Milyen kérdéseket fog az orvos feltenni? Mit kell magammal vinnem? Lehetséges, hogy már hallható lesz a szívhang is? Köszi a válaszokat előre is. :)



2020. máj. 5. 13:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%

A fogantatás napja max téged érdekel, az orvos az utolsó menstruáció első napját kérdezi, mivel onnan számolják a terhességet. Nem valószínű, hogy lesz szívhang.

Megkédezi majd hogy neg akarod-e tartani, voltál-e már terhes, volt-e abortuszod, cigizel, iszol-e

2020. máj. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy lesz még szívpulzálás. Csinál egy hüvelyi uht, esetleg rákszűrést, ha nincs érvényes. Ha van valamilyen betegséged és van róla papírod azt esetleg viheted, megkérdezi milyen gyógyszereket vagy vitaminokat szedsz, mikor volt utolsó menzesz, ilyeneket.
2020. máj. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
64%
Első! Tőlem ilyeneket még sose kérdeztek!
2020. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem lesz meg szivhang, ha biztos a fogantatas napja.

Tolem csak azt kerdzte, miutan mondtam, hogy pozitivat teszteltem, hogy es ennek orulok vagy nem? :)

Plusz utana, hogy hanyadik terhesseg, meg utolso menstruacio napja, ennyi. Ja, meg, az utolso rakszures idopontjat.

2020. máj. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Az utolsó menstruáció első napjától számoltam én is az 5h+5n időt, én is így tudom, hogy az orvos is ezt nézi, innentől számolja a terhességet. PCO szindrómát diagnosztizáltak nálam tavaly ősszel, de idáig még semmilyen gyógyszert nem szedtem, csak vitaminokat, és szigorú szénhidrát diétát tartok. Ezért is izgulok, hogy minden rendben legyen. :)
2020. máj. 5. 13:51
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Es hanyadik napon volt az ovud vagy az együtt?
2020. máj. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Igen a doki is így számolja, de nem biztos, hogy ennek megfelelő, az embrió méretei után is korrigálhatja a heteket.

2-es voltam

2020. máj. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
28-an volt a ciklusom első napja. 12-én az együttlétünk.
2020. máj. 5. 14:04
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor meg biztos nem lesz szivhang, valoszinuleg embrio sem.
2020. máj. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
Teljesen feleslegesen mész ilyen korán.
2020. máj. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!