Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van ennyi "hormon...

Miért van ennyi "hormon problémás" kismama?

Figyelt kérdés
A kérdésem nem vita indításnak szánom, csak pusztán a kíváncsiság vezérel. Jelenleg babát várok. Rendszeresen olvasom ezt az oldalt is és a közösségi oldalon is jelen vagyok 1-2 kismamás csoportban és teljesen meg vagyok döbbenve azon, hogy mennyi kismama írja, hogy terhesség alatt vérzik, barnázik...itt is gyakorin is rengeteg ilyen kérdést és választ olvasok és az egyik kismamás csoportban is azt olvastam, hogy "látom mindenki kap progeszteron pótlást"...már lassan ufónak érzem magam, hogy zavartalan a terhességem ebből a szempontból (hálás is vagyok érte). Voltam már várandós és akkor nem rémlik, hogy bármilyen csoportban olvastam volna ilyet (akkor sem volt ilyen problémám) és most tűnt fel, hogy mennyi ilyen kismama van. Már fejből tudom a progeszteron gyógyszerek neveit pedig 3 hónappal ezelőttig sosem hallottam róluk. Mi lehet az oka, hogy sok kismama ilyen gonddal küzd?

2020. máj. 16. 21:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván csak az ír kérdést, az kér tanácsot itt is és egyéb oldalakon akinek problémája van, akinek nincs az mit írjon? :). Na szóval érted, azért látod úgy hogy majdnem minden kismamának van valami, mert csak az jelentkezik. Ha az is írna akinek minden szuper, akkor látnád hogy ez nem így van, van akinek szerencsés a terhessége és az azt követő időszak, elég soknak ami azt illeti.


De egyébként nyilván az életmód, a stressz és sok más dolog befolyásolja a szervezetünket, nem csoda hogy ahogy rohan a világ, egyre több nő küzd pl hormon problémákkal, stb.

2020. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden vérzés hormonprobléma.A terhesség alatt az alsó területeken is vérbőség van, így akár egy sima óvatos szex után is tapasztalhatnak sokan vérzést.Én pld 5 hónapos terhesen véreztem.Nem volt sok épp csak egy kicsi, de bementem az ügyeletre és ott is fogtak egy napra biztos ami biztos alapon.Kérdezték a szexet,hogy nem e emeltem nehezet, nem erőltettem e meg magam stb..Semmi okot, rendellenességet nem találtak, simán megpattant egy ér bent és az vérzet.
2020. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Akinek minden rendben megy, az nem kér itt tanácsot. Nincs miért aggódnia. Ők vannak többségben. Ide az ír, aki izgul, fél, támogat@st vár vlmi miatt, ezért tűnik úgy, h. ez a csoport áll több emberből.
2020. máj. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én közvetlen környezetemben is rengeteg kismama barnázott, köztük én is :(

Fogalmam sincs mi az oka, de lehet mi vesszük fel ezt ennyire.

Anyum erre annyit mondott, hogy ő annó ilyennel nem foglalkozott, úgy lett volna vele, hogy majd elmúlik.

2020. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
En szerencsére csak egy ilyen kismamát ismerek. A második terhessége alatt barnàzott. Sajnos a baba elment. De sem nekem sem a tesómnak, sem neki az első terhességénél sem a másik barátnőmnek, a nővérem barátnőinek, kolléganőimnek stb. stb. nem volt ilyen problémájuk. Legalábbis akivel vagyok olyan viszonyban, hogy pl elmondja a tüneteit meg ilyenek. Szerintem a fórumok torz mintát mutatnak. “Az kiabál, akinek ég a háza”. Akinek kincs ilyen gondja és nem is volt, az nem tesz fel ilyen kérdést és nem is válaszol rá. Mivel nem tud.
2020. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Örülj, hogy neked nem volt, nincs ilyen jellegű problémád. Soha ne is legyen.

Nyílván akinek probléma mentes a terhessége az más jellegű kérdéseket tesz fel.

Nem vagyunk szerintem többen problémás terhesek mint a probléma mentesek, de nyílván ebből kifolyólag jobban megmarad az ember fejében.

Nekem két nagyon nehéz komplikációkkal teli terhességem volt. Az elsőnél 10x véreztem. Progeszteron hiány majd rosszul tapadó lepény miatt. Volt 3 bélgyulladásom végül toxémia.

Őszinte leszek. A legkevésbé sem volt boldog babavárásom. Helyette folytonos rettegés jutott,amivel nagyon egyedül éreztem magam.

A másodiknál szintén. 5x véreztem. Progeszteron hiány majd hematoma miatt. 3 bélgyulladás majd fenyegtő hegszétválás ect ect.

Alap pcos+ir vagyok.

Most várom a 3.babánkat. Eddig még nincs gond. De megint csak őszinte leszek, az első kettő után, a rengeteg komplikáció után egyszerűen annyira bennem van, hogy folyamatosan félek mikor kezdek el vérezni.. 7.hétben járok és csak a 12.héten lesz újra uh, természetesen amennyiben nincs gond.

Mindennél jobban vágyom egy normális eseménytelen terhességre. De mindenek előtt az a legfontosabb, hogy mindketten egészségesek legyünk.

2020. máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hormonprobléma nélkül is lehet barnázni.

Nekem pl: részben a méhszájon tapadt a lepény, azért véreztem, de ez nem nagy probléma. Kis pihenés és a 24. heti uh-ra már elmozdult, jó helyre vándorolt

2020. máj. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is mélyen tapadt a lepény, ezèrt pecsételtem pàrszor. Most vagyok 24 hetes, lekopogom, hetek óta nem fordult elő, mert szépen megy feljebb. Nem csak a hormonok okozhatják.
2020. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A terhesseg, a stressz es csaladi elozmenyek is aktivalhatjak a pajzsmirigymukodes elegtelenseget, sokunknak terhesseg utan alakult ki, meg tobben nem is tudnak rola hogy van, csak pl extrem faradtak (betudod a szoptatasnak, ejszakai kelesnek, kisgyereked van stb). En pl terhesen valtam el es a csaladban volt strumas, valoszinuleg hajlamom is volt ra, minden osszejott. Mindharom terhessegemmel barnaztam ill vereztem, progeszteronnal lettek megtartva. Ez van.

Jah es allitolag a csapviz is tele van hormonokkal es az allatok husa is, sokkal inkabb, mint mondjuk amikor anyaink voltak velunk terhesek.

2020. máj. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!