Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 hetesen magas a vérnyomásom...

35 hetesen magas a vérnyomásom, mennyi idő után menjek dokihoz?

Figyelt kérdés
35 hetes vagyok, voltam ma ctgn és magas a vérnyomásom, vizeletet néztek, az negatív, kaptam dopegyt vérnyomás csökkentőt, 3*1/2 kell szednem. Reggel 148/100 volt, és most is mértem 146/80, már két adag gyógyszert beszedtem, hatnia kéne már? Mikor menjek vissza ha nem csökken? Illetve mivel tudom javítani? Annyira aggódok
2020. máj. 26. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondtak mi a teendő? Nálunk az volt, hogy naplót kellett vezetni. Szerintem minimum telefonalj be a terhesgondozoba, hogy ilyeneket mersz gyógyszerrel is.
2020. máj. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szedem 22 hetes vagyok. Eleve magas a vérnyomásom.

Azonnal menj vissza. Engem ezzel befektettek már. Veszélyes.

2020. máj. 26. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezzel engem simán befektettek, mondjuk nekem nem volt negatív a vizeletem.
2020. máj. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azóta lement 135/80ra. Megvárom a holnapot, és ha nem lesz jobb akkor visszamegyek. Frontérzékeny is vagyok, nem tudom ezek a nagy viharok nem e befolyásolták kicsit.
2020. máj. 26. 17:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Na. Nyugi :)

Mondom most, hogy én már magam mögött hagytam ezt. Rettenetesen féltem én is.

37 hetesen kezdődött, pont NST előtti időszakban. 140/90 körüli értékek mentek a nap bármely szakában. Ez a határérték, így én még dopegytet se kaptam. Vezessek naplót, igyak sokat, helyesen mérjek vny-t és csak napszakonkent 1x, ha magas, nyugodjak le és mérjek rá. Ha az is magas, 160at környékezi, kórház egyből. Ha 1 hét múlva is 140eket mérek, adnak 3x1 dopegytet. Ez a "nyugodjak le", nekem nem megy. Ha kicsit is magasabb érték van, a rámérés 20szal még magasabb lesz. Este mindig több, fizikai igénybevétel után mindig több, ha fáradt vagy, akkor is.

Vizesedsz? Ha nem, az jó, de ha nagyon, ha hirzelen sokat, az baj. Szerintem a legfontosabb, hogy ne idegeskedj, ezek nem vészes értékek, jelzi, hogy baj LEHET belőle TALÁN, EGYSZER, de most ez még nem veszélyeztet benneteket, nincs semmi baja a picinek. Holnap reggel mérj egyet egyből ahogy felültél az ágyban, az 130nál jó lenne, ha nem lenne sokkal magasabb. Ha igen, igyál, feküdj vissza, ne gondolkodj, 5 perc múlva mérj egy újat. Ha emelkedik, telefonálj be, hogy mit szedsz, mikor vetted be mennyit, azt fogják mondani, vegyél be még egy felet.

(Ha 160 felett vagy, senkire ne hallgass, ne mérj újat, indulj befelé.)

A dopegyt max adagja 3x2...messze vagy tőle. Nem káros a babára sem és első körben nem fognak befektetni pici emelkedéssel, hanem növelnek az adagon. Magadnak semmiképp ne variáld, de pl nekem a szülés után 3 hétig magas maradt még, telefonon simán megnöveltették a dózist 4x1re. Vizsgálat nélkül. Ez egy gyenge kis vacak, azért is szabad terhesen szedni.

2020. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattál 😊 próbálok nem gondolkozni, mert valóban az is felviszi, mert egyből rosszra gondolok, de most délután pihentem amennyit tudtam, és nem ment 140 fölé 🙂 az orvos is azt mondta, hogy 140/100nál menjek vissza és emel az adagon, de szerencsére nem ment feljebb, illetve egyszer amikor kimentem, locsoltam virágokat mrg elmosogattam, de visszapihentem és azonnal le is ment
2020. máj. 26. 22:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Na, jól vagy azóta? Jönnek mennek a frontok...
2020. máj. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!