Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire normális az, hogy...

Mennyire normális az, hogy éjjel haskeménykedésem van? 25.-ik hétben vagyok.

Figyelt kérdés
Nappal is rengetegszer van, orvos tudja, magnosolvot szedek naponta kétszer. De éjjel miért érzem? Nem arra kelek fel, csak már tudatalatt is kiváncsi vagyok rá hogy az e, odanyulok és érzem. Mással is van ilyen? Normális ez? Kap ilyenkor elég oxigént?

#éjszaka #Kemrnykedes #Normalis vagy veszelyes
2020. máj. 27. 10:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Próbálj kalciumot is szedni.
2020. máj. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Szedem a femibion2-t. Így is lehet? A magnézium felszívódása miatt ajánlod? :)
2020. máj. 27. 11:30
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A magnézium és kalcium egyensúlyban kell legyenek, ill. maga a kalcium hiánya is okozhat görcsöt. De ne egyszerre szedd, mert egymás felszívódását gátolják, így inkább időben egymástól távol szedd és semmiképp ne valami valami kombó készítményt válassz. A Citrokalciumot ajánlom, olcsó és jó a hasznosulása. Nem tudom, a femibion 2-ben mennyi van. De bármilyet kalciumot vennél, olvasd el, mennyi belőle a napi ajánlott maximum és vond le belőle, ami már van a terhesvitaminban, akkor nem lőhetsz mellé :)
2020. máj. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ez nagyon hasznos volt :)

Azt hiszem, a femibiont is valamikor délután kellene szednem, és nem reggel, mert megiszom a magnosolvot, és utánna egy másik pohár vízzel a femibiont veszem be. És máris gátolja a felszívódását. Egyébként a vas szedésről mi a véleményed? Már csak az miatt, mert a magnosolv azért eléggé meg tud hajtani, de más magnézium egyántalán nem enyhít a görcsökön, magnerot sem nagyon segít, hiába szedek belőle többet. És úgy olvastam, a vas segítene a gondomon :)

2020. máj. 27. 11:44
 5/16 anonim ***** válasza:

Nekem akkor szokott keményedni, ha sokat mozog a pici vagy vlmi puffasztót ettem, esetleg sokat feküdtem egy pózban és hirtelen fel kell kelnem. Ilyenkor kőkemény a hasam. Ezekről én azt hallottam normális. El is múlik kis idővel. De szedek magnéziumot meg a meleg zuhany is segít.

Vagy te mit èrtesz keményedés alatt?

2020. máj. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
#5ös vagyok: Én szedek vasat is, mert kell a vèrképem miatt. Arra kell figyelni, h.a vas és magnézium szedése között teljen el pár óra. A magnézium gátolja a vas felszívódását. A vasnak a c-vitamin jó. A magnéziumnak a kalcium és a d-vitamin.
2020. máj. 27. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2020. máj. 27. 11:51
 8/16 A kérdező kommentje:
Én van, hogy nagyon gyakran érzem, orvos tudja, azt mondta, ha valami baj lenne,már elvesztettem volna. Mivel már régebben van így. Hát én háton fekve szinte mindig érzem, úgyhogy nagyon keveset fekszem a hátamon. De néha muszáj a derékfájás miatt. Vagy csak úgy ha felkelek is szokom érezni. Olyankor a bikini vonalnál vagy feljebb is teljesen kemény lesz. Nem fáj, csak érzem hogy feszül és kemény ott. Vagy ha elmegyek üzletbe és állok, akkor is érzem gyakran. Vagy néha már akkor is ha oldalt fekszem. Vannak jobb és rosszabb napok. Szinte csak fekszem, de azért egy nőnek ugye vannak dolgai amiket meg kell csinálni pl főzés, takarítás. De inkább lassabban csinállok mindent ha valaminek nekikezdek.
2020. máj. 27. 11:56
 9/16 A kérdező kommentje:
Vagy van hogy kis és nagy wc-zés után is érzem.
2020. máj. 27. 11:56
 10/16 anonim ***** válasza:

A háton fekvésről sajnos lassan le kell szoknod, mert ahogy nő a baba, a méhed nyomást gyakorolhat főbb erekre, ami a vêráramlást rontja és ez se neked se a babának nem jó.

Nekem az orvos azt mondta ne hajolgassak, ne emeljek nehezet. Ezekre érdemes figyelni, illetve pihenni, ha elfáradtál. Nekem is van hogy két részletben készül el az ebéd..

2020. máj. 27. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!