Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg orvosi igazolást kell...

Tényleg orvosi igazolást kell adnom a munkahelyemnek arról, hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
20. héten voltam, mikor bejelentettem, és ezt kérte tőlem a főnököm. Ez mégis mire kell nekik?

2020. máj. 28. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy tudom, orvostól csak a táppénzes papír kell, amikor kiíratod magad, de lehetséges, hogy munkahelytől függ a dolog- mondjuk ha valami gyárban dolgozol vagy ilyesmi, akkor az orvosi igazolást felhasználva át tudnak tenni egy olyan munkakörbe amíg még ott vagy, hogy biztonságban legyél vagy valami. Én legalábbis ezt el tudom képzelni. Irodai munkánál ötletem sincs, tőlem senki nem kért semmi ilyesmit.
2020. máj. 28. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
61%

Már bocs, de bemondásra nem működik.


Közlöm, hogy terhes vagyok, mert tudom, hogy elbocsátások jönnek... aztán közlöm, hogy jaj, hát elvetéltem, mikor már biztonságban vagyok?

2020. máj. 28. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Terhességet igazoló papírt kell. Semmi infó nincs benne, csak az, hogy a terhesség fennáll.

Valamilyen szinten érthető, mivel terhesen védett vagy és az orvosi vizsgálatokra is bármikor elmehetsz.

2020. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Tőlem sosem kértek, mondjuk az adókedvezmény miatt ugye a 91 napos igazolást megkapták, azzal egyértelmű.
2020. máj. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség 12. hetétől jár a családi adókedvezmény. Nem veszed igénybe? Az orvos ad róla papírt, én azt adtam le a munkaügyön.
2020. máj. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem sem kérték, csak a táppénzes papírt vittem be havonta. Ha még dolgozol, valószínűleg azért kell neki, hogy ha vizsgálatokra mész, tudja hogy nem csak kamuzol és el tudjon engedni.
2020. máj. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!