Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyik ultrahagtól a másikig...

Egyik ultrahagtól a másikig az elején, hogy bírtátok? Hogy hesegettétek el a negatív gondolatokat?

Figyelt kérdés

Most vagyok majdnem 8 hetes, 6 hét 3 naposan voltam, akkor minden rendben volt🥰 és következőleg 9 hét 2 naposan megyek.


Olyan hosszúnak tűnik ez a 3 hét, mintha örökké valóság lenne, ráadásul a csomó rosszullét is megnehezíti hogy eltereljem a figyelmemet.


Volt már egy korai veszítésem tavaly 6 hetesen, úgyhogy gyakran bekúsznak a negatív gondolatok de igyekszem mihamarabb elhessegetni őket. :)


Nektek is ennyire nehézkesen telt az idő? Hogy sikerült leküzdeni a negatív gondolatokat?



máj. 17. 12:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy elfogadtam, hogy nem tudok tenni semmit, nem rajtam múlik. Ha gyakrabban megyek orvoshoz és valami baj van, akkor a bajt elkerülni nem tudom, maximum előbb szerzek róla tudomást. Az jobb lesz? Nem nem lesz jobb, mert minél előbb szerzek róla tudomást annál kevesebb ideig lehetek "boldog terhes".

Arra koncentráltam, hogy épp akkor terhes vagyok, hogy ez jó, ennek örülnöm kell bármi is lesz a folytatás. Attól hogy aggódok nem lesz jobb semmi. Ha örülök és boldog vagyok ezeket az örömteli napokat már senki sem veheti el tőlem. Nyilván tisztában voltam vele, hogy még bármi lehet, egyetlen további nap sem biztos, az sem biztos, hogy lesz 7-8 hónap múlva gyerekem, de az biztos, hogy épp akkor terhes vagyok. A mai napnak kell örülni, nem a holnapi napon aggódni.

(Ehhez a felfogáshoz 3 év meddőség, 1 év pszichológus és 1 vetélés kellett. De cserébe kaptam egy boldog, gondtalan várandósságot.)

máj. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vetélés után 7+1-en volt megállapítás, legközelebb 12+4-re mentem.


Én szimplán bíztam magunkba. Nem stresszeltem, mert tudtam attól nem lesz semmivel sem jobb.

Ha megmarad, meg akar maradni. Ha elmegy, elakar menni akármit csinálunk. Mivel nem én dönthetem ezt el, így hagytam magam sodródni az árral és bízni benne, élni közben tovább az életemet.

máj. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

En csak 6 hetesen voltam, majd utana a genetikain.

Mivel minden rendben volt, nem hivtak vissza a ketto kozott. Hamar eltelt amugy az ido, vegig hanytam, gondolkozni se volt erom 🤣

máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem majdnem 6 het telt el a ketto kozott. Ugy voltam vele, ha stresszelek, attol nem lesz jobb, es nem is tudom boldogan megelni az egeszet. Biztam abban, hogy minden rendben van, mast nem tehettem. Amugy meg, halalom napjaig fogok aggodni a gyerekemert, mindig valami mas miatt. Ez igy termeszetes.
máj. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem nagyon tudtam elhessegetni a negatív gondolatokat sajnos, de azért így is eltelt az idő nagy nehezen :)

Nekem kb. 2 hét volt a max. 2 vizsgálat között, az első héten általában még nyugodtabb voltam, aztán a második héten egyre erősebben aggódtam, hogy mit fogunk látni... de persze igyekeztem elterelni a gondolataimat, többek között ezért sem mentem táppénzre, pedig a doki az alapbetegségeim, korom meg az előzmények miatt elküldött volna, de abban egyeztünk meg, hogy elég, ha vigyázok magamra.

Innen is látszik egyébként, hogy valószínűleg ha maradni akar, akkor marad, ha pedig el akar menni, akkor sajnos igen keveset tehetünk ellene 😞

Pedig én a vetélés előtt voltam pozitív, az egészséges babánál pedig viszonylag sokáig inkább negatív (azaz inkább nem mertem örülni).

Remélem minden rendben lesz most nálatok is! 🙂

máj. 17. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltak negatív gondolataim, még akkor sem, amikor az orvos egy eredmény miatt magzati szívuh-ra küldött (ott is mondták, hogy teljesen feleslegesen küldtek oda...)
máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az elsonel lefoglalt a munka, a masodiknal lefoglal az elso.
máj. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul. Nekem is korai vetélésem volt előtte. Mivel szinte végig véreztem az 1.trimesztert, volt indokom ügyeletre járni 🙄 Szóval hetente látták, de ha közben vérzel, 1 hét is sok. 9 hetesen abbamaradt a vérzés, ott ki kellett húzni a 12hetesig. Nem volt könnyű.

Ha ez vigasztal, én egyáltalán nem voltam rosszul, úgy se könnyebb 😁

máj. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én az elején 6 hetesen voltam, utána már csak 12 hetes genetikain, amúgy a köztes időt elég jól viseltem, úgy voltam vele, hogy amiről nem tudok nem fáj, viszont a terhességmegállapítás előtt és a 12 hetes uh előtt is nagyon stresszes voltam, 3 évet vártunk a babára, úgy volt, hogy természetesen nem is lehet. Talán azóta nyugodtam le mióta érzem mozogni, egyébként most voltunk 30 hetes ultrahangon és most is minden rendben :)
máj. 17. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok, nekem ami még segített, hogy néztem statisztikákat folyamatosan és azzal nyugtattam magam, hogy persze lehet baj, de sokkal nagyobb az esély arra, hogy egészséges babám születik a végén
máj. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!