Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 11 hetes vagyok és szinte...

11 hetes vagyok és szinte csak egészségtelen dolgokat kívánok / tudok fogyasztani, ez nagyon nagy baj?

Figyelt kérdés

Eszem minden nap főételt is, zöldséget, gyümölcsöt, amikor tudok, azonban főleg a hajnali-kora délutáni órákban szinte semmi mást “nem tudok” megenni, csak péksütemények, csokik, édességek, fagyi, esetleg chips/sos kekszek, mekis vagy KFC-s menü is sokszor lecsúszik, illetve szénsavas üdítők. Terhességem elott 52kg voltam, most 55kg. Említettem a vedononek, aki azt mondta, hogy vékony testalkatú vagyok, ne aggódjak.

Nyilván, most sokan megszólnátok, mert az embernek önuralma is van (ahogy a ferjem szokta mondani), de nagyon nehez megállni. Elotte nagyon sok vizet ittam naponta, kb 2 litert es most alig birom meginni a sima vizet sem, max almalé vagy bodza szörp... Sokszor mikor reggel hányingerem van, valami edeset “kell” ennem es attol elmúlik....esetleg másnak is volt ilyen “problémája”? Elmúlt ez valaha?



2020. jún. 5. 20:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha viszel be mindent ami kell, akkor nem baj.
2020. jún. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Hát, az első trimeszter az ilyen, örülj ha valami lemegy a torkodon.🙂 Az első terhességemnél én is paráztam ezen mert nekem sem csúszott csak a gyorskaják, sütik, chipsek kb a 10. hétig. Aztán most a 3. terhességemnél már egyáltalán nem aggódom emiatt. A terhesség alatt a női szervezet elveszi a magzat számára a szükséges tápanyagokat, a baba nem fog semmiben hiányt szenvedni. Ha aggódsz, hogy neked esetleg hiánybetegségeid lehetnek (ez is valószínűtlen), akkor gondolj arra, hogy a magzatvédő vitaminok fedezik a vitamin és ásványianyag szükségletedet.🙂 Az első trimeszter után valószínűleg el fog múlni, és visszaállhatsz normálisabb étkezésre.
2020. jún. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkettőtöknek a valaszt 😍
2020. jún. 5. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Folyadéknál a házi szörpöt/limonádét sem bírod?
2020. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elso par hétben minden reggel ittam citromos meleg vizet, mint ahogy azt terhességem elott is, azonban utana azt sem bírtam :(
2020. jún. 5. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát ez nálam is így van. Csak én kb 16 hétig nem bírtam enni, sok hányás. Azóta megveszek a csoki édesség péksütemény... Önuralom 0... Max annyi hogy már nem veszek a boltba csokit... 😂 De a gyümi meg a folyadék is megy szerencsére, bár én is jobban kívánom az üdítőt. de próbálom higítani vízzel. Szörp almalé Szerintem nem olyan vészes, jobb mint a szénsavas dolgok most. Csak igyál 😊 Ha jó lesz a vérképed, cukor terhelés stb nem lesz semmi gond. Raktàroz, készül most a szervezet. Én úgy vagyok eszem amit megkívánok, csak próbálok egy mértéket tartani.

Jól teszed egyél mindent ami jól esik, majd meglátod hogy alakul a súlyod, eredményeid. Meg persze ez hogy mit kívánunk, mit tudunk megenni napról napra, percről percre változhat. 😁

2020. jún. 6. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!