Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki aki antidepreszanst...

Valaki aki antidepreszanst szed és teherbe esett abba hagyta a gyógyszert?

Figyelt kérdés

#terhesség #pánikbetegség #babavállalás #9 hónap #Antidepteszáns #Gyogyszerek terhesség alatt
2020. jún. 6. 00:57
 1/5 anonim válasza:
100%
Szerintem keresd fel a kezelőorvosod, ha nincs akkor a házi orvosodtól kérj tanácsot. Egyébként legtöbb esetben minimális kockázata van terhesség alatt az antidepresszáns szedésének. Egyes orvosok szerint érdemes leállni vele viszont semmiképp nem egyik napról a másikra, ugyanis ha hirtelen abba hagyod komoly elvonási tünetekre számíthatsz pláne ha régóta(évek) szeded. Viszont sok orvos szerint elhanyagolható kockázata van és nem érdemes leállni vele. Sőt az elhagyása okozta stressz/szorongás nagyobb veszélyt jelenthet a magzatra mint a gyógyszer szedése.
2020. jún. 6. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen én szedtem 2 fajtát is.

Reggel Faxiprol este Yarocen 30-as.

Amint pozitív lett a teszt leraktam mindkettőt és nem voltak elvonási tüneteim, mintha megnyugtatott volna a baba :)

Yarocennek van altató hatása így egy hétig nehezen ment az alvás gyógyszer nélkül de kb. ennyi volt.

2 évig szedtem mimdkettőt depresszióra.

2020. jún. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én 8 évig szedtem amikor kiderül hogy kismama lettem kb 2 hét alatt a kezelő orvosom szépen leszoktatott róla majd a szorongás pánik rohamom elmúlt a kismamaságommal, ma 7 éves a kisfiam ( egészséges ) 40+ an szültem , egy kis idő után sajnos vissza jött a pánikom ujra el kezdtem szedni a gyógyszert 2t is, szerettünk volna másik gyermeket nem sikerült sokidő után becsúszott ahogy megtudtam kismama vagyok beszéltem a kezelőorvosommal 1 hét 2 hét alatt elhagytam a gyógyszert !
2020. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kerestem egy pszichiátert, aki régóta foglalkozik kismamákkal. Alapból én feleztem a gyógyszerdózisomat és a doki azt mondta,hogy ő is ezt javasolta volna. Így gyakorlatilag zéró a kockázat a babára nézve.
2020. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én még baba tervezés előtt fel kerestem egy genetikus nőgyógyászt

Mirzaten 15mg-os tablettát szedek szorongásra, pánikbetegségre. Azt mondta nyugodtan szedhetem ez a gyógyszer semmijen hatással nincs a babára. De természetesen ha jo isten meg segít és ösze jön a baba, minden féle képpen le teszem.

2021. aug. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!