Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha szülésznőt is fogadsz a...

Ha szülésznőt is fogadsz a dokid mellé, akkor neki mennyit szokás adni?

Figyelt kérdés
A dokinak 50e Ft-ot fogunk adni(vizsgálati díj tízszerese). Akkor vajon a szülésznőnek mennyit illik?
2010. júl. 31. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:

A baratnom szuleszno, azt mondta, hogy 30 alatt ritkan kapnak, kb 5x fordult elo, hogy 20at kapott, de egyebkent szinte mindig 30, ritkan tobb.

A szulesznovel sokat talalkoztam, a 28. hettol o intezte minden vizsgalatomat, kesobb az nst-t. Neki koszonhetoen a dokira utana egy fillert nem koltottem szulesig, mert amikor hozza mentem (a szulesznohoz) mindig elokeritette a fogadott dokimat, hogy vizsgalja meg a mehszajat, ertekelje az eredmenyeket, a doki meg mar nem fogadott el penzt a korhazban, csak a maganrendeloben kert volna.

Szoval nekem boven megerte szulesznot fogadni.

2010. júl. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én két éve 25-öt adtam. A dokinak akkor 60-at.


Most a doki 70 kér, gondolom a szülésznőnek a fele jár (legalábbis azt mondják), akkor az 35.

2010. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

De bevallom őszintén, a felállás fordítva lett volna helyes.

A dokinak minden vizsg.alkalmával fizettem az 5 e ft (2 év alatt a 2x-e lett)..


A szülésznő 1-től velem volt míg meg nem született a lányom, tényleg egy tündér. A doki kb. 4 körül jött-velem volt cirka 2 órát (nem is mindig láttam-mondjuk jó doki, szó nincs róla).

Szóval, a dolgok érdemi része a szülésznőé volt :) Dehát ugye, hüle szokások alakultak ki itthon.

2010. júl. 31. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nálunk elvileg szülésznőt fogadni nem lehet. Sőt szülésznőt ma láttam először, pedig már 6 nappal túlhordom a fiamat.

Szóval ezt a hölgyet, aki ma csinálta az NST-t szeretném megkérdezni, hogy nem e dolgozik esetleg a hétfői indításomnál, vagy nem e maradna a kedvemért bent. Na ehhez mérten érdekelne, mennyit adjak neki ha vállalja.

Én őszintén szólva 15e Ft körülre gondoltam, hiszen nem ő foglalkozott velem a terhesség alatt, csupán a finisben lesz velem......Vagy ezt így nem látjátok jónak?

2010. júl. 31. 15:55
 5/9 anonim ***** válasza:
szia! Én a dokinak 100-at adtam, szülésznőnek 30-at, de ő nem fogadott volt -ha fogadtuk volna akkor 45 lett volna-. Kis tesónál viszont tuti megkérem a szülésznőt majd, mert nagyon sokat segített :)
2010. júl. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Eszméletlenek ezek az árak:( Gondolom ez főváros körüli ár......Mennyiért vizsgált alkalmanként?
2010. júl. 31. 17:13
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, de

mindHÁROM gyerekemet kihordtam és megszültem "fogadás" nélkül, nulla negatív tapasztalattal gazdagodva. Én ezt a pénzt inkább a gyerekeimre vagy a családomra költeném...

Eszméletlen pénzösszegek ezek, adjon az, aki már nem is tudja már hova tenni.

2010. júl. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy a szülésznőnek alig vagy egyáltalán nem adnak.Az meg milyen dolog,hogy ennyit meg annyit kér a fogadott doki????????NEM KÉRHET!!!!!!!!!!CSAK ADHATOD!!!!!!!Teljesen el vannak egyes dokik szállva,de ez a mi hibánk is,mert elkapatjuk őket.Jó rendben van,elvégzi a dolgát,rendes veled,de könyörgöm ez a KÖTELESSÉGE!Nálunk pl maga a főorvos mondta,hogy nem lehet szülésznőt fogadni és kész,és nem mondta az ő tarifáját sem.

Én osztályra csináltatok csomagot,osszák szét,ha minden ok lesz a szülésznővel adok neki egy 10-est a dokinak meg 20-30 körül.Hálám örökké üldözni fogja azért amit értem tett,hogy a szárnyai alá vett és egészséges a babám,min den rendben van velünk,de nem tudok többet adni,mert inkább a gyermekemre fordítom a pénzt,hogy mindene meg legyen.

Úgyhogy én nem "menőzök" a dokinál,mert nincs módom rá.

Nyugodtan lepontozhat akinek nem tetszik!!!!!!!!!!!!

2010. júl. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én vidéki kisvárosban szültem, itt nem lehet fogadott szülésznő, viszont akinél szültem annyira rendes volt,hogy végül adtam neki 5000 Ft-ot. A fogadott dokinak pedig 30 000 Ft-ot a szülésért, a vizsgálatokért nem fogadott el semmit.Tényleg iszonyatos összegeket írtatok,bár nagyon nem mindegy melyik városról és dokiról, szülésznőről van szó.
2010. júl. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!