Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a szokás a Zalaegerszegi...

Mi a szokás a Zalaegerszegi kórházban? Kell szülésznőt fogadni? A baba velünk lehet szülés után, vagy csak szoptatni adják oda?

Figyelt kérdés
Egyáltalán hogy zajlik egy nap a szülés után?
2009. febr. 11. 20:13
 1/6 anonim ***** válasza:

orvost 99%ban választanak a kismamák és a szülésznő fogadás is egyre gyakoribb. én 9 honapja szültem és fogadtam szülésznőt (Keszte Lászlóné Andreát nagyon aranyos nő!)és nagyon jo volt nem bántam meg! ajánlom hogy te is fogadj!

"ceremonia": fájásokkal bemész megvizsgál az ügyeletes doki majd felvesznek nyilvántartásba, a szülésznő(d) előkészit (borotválás, beöntés) aztán zuhany és korházi ruhát kapsz. én utánna kimehettem a férjemhze a folyosora mig megjött a dokim, doki megérkezett majd burokrepesztés és vajudás aztán szülés

aztán szülés után odaadják a babádat majd elviszik megfürdetni és bepolyázzák majd ujra megkapod mig varr a doki, aztán elviszi a csecsemős és fennt megvizsgálja gyerekdoki, 2 orára te lennt maradsz a szülőszobán megfigyelésen és csak fekszel és pihensz majd felvisznek az osztályra és beletesznek az ágyadba és pihenhetsz:D aztán mivel nagyon babacentrikusak a csecsemősnővérek egyből hozzák a babát cicire rakják megmutatják hogy kell szoptatani és onnatol véig veled van a baba éjjel nappal ilyen kis kocsiba. ha segitségre van szükséged bármikor szolhatsz és segitenek mindenben. egy napra 5 pelust kaptok szoval vigyél tartalékot!:)

minden reggel kis majd nagyvizit van. nap közbe elvagy pihensz meg babázol. látogatokat kint fogadhatsz és monitoron nézhetik meg ők a babát a váróba. kaját kapsz ami nem rossz! 4es szobák vannak. ha nagyon hulla vagy és nem birod akkor éjszaka a csecsemősnővérnek kitolhatod a kicsit és ő vigyáz rá, babusgatja és te pihenni tudsz!

asszem 4.napon varratszedés és mehettek haza.

ha még van kérdésed ircs csak válaszolok!

2009. febr. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Jaj de jó! Valahol találtam egy írást, ahol csak rosszat írtak a nőgyógyászatról. Szidta az orvosokat a nővéreket a csecsemősöket. Nekem volt egy műtétem és amniocentézisem is, és semmi rosszat nem tapasztaltam.

Van választott orvosom ha megindul a szülés és bemegyek szólni fognak neki ha nem ő az ügyeletes? Szeretném ha a férjem bent lenne. Kell előre szólni és megengedik? Mondjuk inkább a vajudásnál lenne jó, a szülésnél ha akar kimehet, de lehet az is hogy én magam kűldöm ki :-) Ha én leborotválom magam ahogy szoktam az nem jó? Nagyon köszönöm a válaszodat.

2009. febr. 11. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem tudok semmi rosszat mondani minden jo volt mi jol éreztük mgunkat a babócával bent.

miután megvizsgált a doki és ugy látja h szülés lesz akkor egyből szolnak a választott orvosodnak és ő egyből jön pár perc mulva. kit választottál?

persze egy felnőtt (pl a férjed) bemehet veled és amikor akar ki is jöhet és akkor kell szolni hogy be szeretne menni veled mikor bementek szülni előtte nem max a szülésznődnek.

természetessen ha otthon leborotválod akkor azt meguszod és csak beöntést kapsz (ami jo mert nem kakálsz oda szüléskor)

kérdezz nyugodta ha van vmi más is!

2009. febr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kádasi doktort választottam. Nagyon szimpatikus, nyugalmat sugároz nem gyárt problémát apróságokból, de nem is bagatelizálja el a dolgokat és van humorérzéke ami fontos. Na nem mintha a szülést végig tudnám röhögni, de a humorérzék sokat elárul egy emberről. Nagyon lelkiismeretes.

A pelenkán kívül mit kell még vinni a babának? Popsitörlő, kenőcs vagy egyéb?

Magamnak mit kell vinni? Kötelező a hálóing, vagy a gombos pizsamát is megengedik? Mellszívót lehet vagy érdemes vinni? Vagy ha esetleg valami eszedbe jut ami neked hiányzott, vagy segített akkor azt megköszönöm ha mondod.

2009. febr. 11. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:
irj privit légyszi és mondok kulisszatitkokat:)
2009. febr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

mellszivot szerintem ne vigyél mert felesleges és ott ugyis megtanitanak kézzel fejni és az sokkal alaposabb!

mind1 hogy háoing vagy pizsamam de a haloing kényelmesebb volt számomra pedig nagyon pizsamapárti vagyok amugy szoval inkább háloing. abbol is szoptatosat! és ami nekem nagyon jo szolgálatot tett (patikában kaphato kb 300ft) Tena Lady hálos bugyi, nagyon jol fojga a betétet. betétbe mivel nagyon erős a vérzés 2-3 napig Tena Lady extrát vegyél 1 csomaggal az jo! a babának vigyél textilpelusokat 5 db-ot! más nem kell neki mert krém, popsitörlő korlátlanul rendelkezésedre áll. vegyél china rubra 9 ch és delphinium 9 ch-s homeos bogyokat az első vérzéscsökkentő az utobbi a sebgyogyilást segiti(gátseb) nekem nagyon beváltak! én még vittem wc-re fertőtlenitő kendőket és wc ülőke papirt is ezek is hasznosak.

jo szorakozást:D

2009. febr. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!