Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Köteles vagyok elmondani a...

Köteles vagyok elmondani a munkáltatómnak, hogy gyereket várok?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok, most vagyok az első komoly munkahelyemen, eddig a családi vállalkozásunkban dolgoztam, de a vírus miatt megszűnt a cég. Szeptember 8-án jár le a próbaidőm, viszont kiderult, hogy gyermeket várok. 6 hetes vagyok most, nem volt tervezett, de szeretném megtartani.

Mivel egyébként is nagyobb darab vagyok, ez idő alatt biztos, hogy nem vennék észre.

Köteles vagyok beszámolni a munkáltatómnak a terhességről? Mert ugyebár akkor kirugnak.



2020. jún. 18. 16:52
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
85%
2 hónappal a szülési szabadságod megkezdése előtt kell közölnöd.
2020. jún. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
82%
Én a helyedben nem tenném. Úgy kivágnak, mint a huzat. Próbaidő alatt megtehetik
2020. jún. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
73%

Ahogy az első írta


Nem vagy köteles előbb szólni

2020. jún. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem vagy köteles, kivéve ha a munkaköröd olyan, hogy terhes nőkre veszélyes lehet.


Arra számíts viszont, higy nagy eséllyel nem vésznek vissza szülés után, ha nem voltál őszinte

2020. jún. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagy köteles, de őszinte sem. Nem fognak bisdzavenni azt garantálom. Mondjuk nálunk is történt ilyen, h egy csaj próbaidő alatt lett terhes, ő elmondta és nem rúgták ki. Ha normális a főnököd én inkább elmondanám.
2020. jún. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
57%

3. Vagyok


Egyébként én is a 14. Héten szóltam, pedig semmi ilyen nem volt


De A genetikai eredmények után mondtuk el akárkinek

2020. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

És honnan tudod, hogy még 8-9 hétig a világon semmilyen terhességi tüneted nem lesz, mint pl reggeli hányinger, hányás stb stb?? Vagy hogy nem lesz veszélyeztetett terhes..? Barátnőmnek semmi ilyen nem volt és mégis az egyik kolléganője kb egyből rájött, a nők jobban megérzik ezt, te pedig akarva-akaratlanul is "adhatsz" jeleket.

Szvsz baromira nem tisztességes és meglehetősen undorító dolog szándékosan kivárni a próbaidő végét, csak hogy már ne tudjanak kirúgni. A hozzád hasonló nők miatt nem vesznek fel szívesen szülőképes korú nőket a munkáltatók, mert sokan ilyen piti módon próbálkoznak CSED/GYED-hez jutni, aztán amin letelik a próbaidő rohannak tp-re és 3 évig oda se szagulnak. Az esetek nagy részében érthető módon hosszútávra keresnek munkaerőt, aki megbízható, nem pedig olyat, aki néhány hónap meló után rohan gyereket szulni..

Ezek a simliségek egyébként sok esetben kiderülnek még idő előtt, mert nem megy minden flottul a terhesség során (egy kolléganőm épp hogy beért reggel, rohant hányni, a semmiből rájött..) és akkor bizony elkerülhetetlen lesz a kirúgás. Én a helyedben ezt nem várnám meg, nem túl jó ajánlólevél a következő helyen, hogy az előzőnél már próbaidő alatt sikeresen teherbeestél és mindenáron próbáltad valahogy titkolni.

2020. jún. 18. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%
Utolsóval teljesen egyet értek. Mondd el, ne titkolózz....
2020. jún. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
45%

Persze-persze, mondd csak el! Amennyiben a következő 3 évben meg tudsz élni a 12.200 családi pótlékból és a 28500 gyesből.

Mégis ki a fenét érdekli, ha rossz szemmel néznek, és nem vesznek vissza később? Inkább ne vegyenek vissza, majd lesz másik állás, de ne kelljen már egyik napról a másikra élni, vagy a gyereket minél előbb bölcsibe dugni a fene nagy tisztesség miatt.

2020. jún. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
65%

9!


Mert három év mulva majd meg tud élni a csaladipotlekbol? Mert kisgyerekek anyukákért még kevésbé kapkodnak am

2020. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!