Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Arabin pesszáriumot használ...

Arabin pesszáriumot használ valaki?

Figyelt kérdés
Első terhességem koraszüléssel ért véget. Most újra babát várok. Egyenlőre minden rendben van velem is és a picivel is. Lassan félidősek leszünk. Sokat hallottam/olvastam az arabin pesszáriumról. Tanácsokat, tapasztalatokat szívesen olvasnék a használatával, sikerességével kapcsolatban. Hogyan működik? Mikortól lehet használni? Magán orvos vagy sztk-s orvos is meg tudja csinálni a felhelyezést? Én jelezhetem, hogy szeretnék ilyet vagy javaslatra történik ? Igazából minden ezzel kapcsolatos infó érdekel!

#terhesség #Arabinpesszárium
2020. jún. 22. 14:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem hármasikreim vannak, amikor terhes voltam akkoriban kezdett terjedni az arabin, nekem még sajnos nem tettek fel (28 hétre szültem), így a technikai részéről nincs infóm. De azóta nagyon-nagyon sok trigemini kismamát ismerek akiknek felrakják 16-18 hetesen, és nagyon szép hosszú terhességeket végigvisznek vele. Sokszor a kismama javasolja a dokinak, szóval nyugodtan hozakodj elő az ötlettel. Az első terhességednél méhszáj-elégtelenség miatt lett koraszülés? Mert ha pl. fertőzés vagy más ok miatt akkor azon nyilván nem segít.
2020. jún. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hármas ikreim vannak.

Én kaptam panaszmentesen megelőzés céljából arabin pesszáriumot. Ebben a kórházban én voltam az első , akinek feltették. Nekem kellett megrendelni netről. A mérethez hüvelyi uh-val merte meg a méhszáj hosszát, átmérőjét a doki. Nem fájt a felrakása egyáltalán, nagyon jól bevált. 35 hétre születtek a picik, nem nyíltam akkor sem.

De nem mindegy miért volt az első koraszülés.

2020. jún. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A mai napig nem derült ki (én nem tudok róla), hogy mi indította be a szülést. Egyik reggel görcsökre ébredtem, de nem gondoltam, hogy azok olyan görcsök. Miért is gondoltam volna? 26 hetes terhes voltam. Mire beértünk a klinikára már nem tudták megállítani a tágulást. Magzatburok, minden sértetlen volt. Csak a méhszáj nyílt ki. Ki is vették a babákat. (Kettes ikrek). Nem értettem az egészet hiszen előtte héten voltam orvosnál és mindent rendben talált. Minden zárt volt akkor.
2020. jún. 23. 08:38

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!