Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki hogy élte meg a terhességet?

Ki hogy élte meg a terhességet?

Figyelt kérdés

Szeretnénk gyereket viszont kicsit félek a terhességtől. Kinek milyen jó és rossz tapasztalatai vannak?

Milyen érzés miutàn megszületik a kicsi? Mire kell figyelni nagyon a terhesség ideje alatt?

Kórházakban mennyire jó a terhesgondozás és a szülészet? Nagyon sok nevatív dolgot olvastam. Valaki azt mondta ha tehetné nem szülne gyereket soha mert tönkre tette az életét vele.

31/L és egy 13 éves kapcsolatunk van,nem vagyunk házasok csak élettársak


máj. 10. 08:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első terhessegem csodálatos volt, egy álom. Covid alatt, végig otthon a férjemmel. A legszebb hónapjaim. A második viszont durva volt, 2 éves volt a gyerek, rohangálni utána, emelgetni, éjszakázni vele teehesen... fú. Harmadjára semmiért nem vállalnám.

Miután megszülettek, nekem jó nyugis érzésem volt. Jó volt, hogy vége a fájdalmaknak és láthatom a babát. Nem is volt semmi gond egyiknél se. Utána viszont nagyon beütött a baby blues az elsőnél, nehezebb volt a babával, mint amire számítottam, hasfájós volt meg minden. Nekem a babakor volt a legnehezebb mindkettőnél. Utána egyre jobb.

Terhesség alatt, ha nincs semmi orvosi gond, semmi különösre nem kell figyelni. Nem eszünk nyers tojást es húst vagy mosatlan gyümölcsöt és nem strandolunk meg wellnesselünk. Ennyi.

A kórházban nem kell tutujgatásra számitani, futószalagon mennek a kismamák. Nekem semmi rossz tapasztalatom nincs. De ez kórháza válogatja, máahol lehet, hogy szakmailag is kifogásolható az ellátás. Nalunk nem volt az.

A házasság téged véd. Anyagilag. Szerintem lépjétek meg gyerekvállalás előtt. Apasági vélelmet is keletkeztet, tehát apuka nem léphet le csak úgy.

máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

35 évesen lettem várandós, 36 voltam, mire megszületett. "Idős" terheskent nekem semmi bajom nem volt. Szülés előtt két héttel még dolgozni jártam.


A szülés is gyorsan lezajlott, semmi komplikáció nem volt, természetes úton szültem.


Szóval minden olyan volt, mint a "nagykönyvben".


Ehhez szerintem nagyon hozzájárul, hogy én soha nem voltam az a parazos típus. A gyereket sem féltettuk túl, pedig egyetlen gyermek, akit későn vállaltunk. Már 17 éves.


Én azt javaslom, hogy nem kell előre félni mindentől, mert azzal csak jól elrontunk mindent.

máj. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Imádtam a terhességet, pedig már kb. 10 hetesen egyedül maradtam...

Annyi volt csak a probléma, hogy előtte volt egy vetélésem (missed ab), ezért a kelleténél jobban aggódtam, főleg az első 12 hétben, de ez csak az én fóbiám volt...

Szerencsére szinte semmi kellemetlen tünetem nem volt, így könnyű volt jól viselni :)

Esetleg kérdezd meg anyukádat, hogy neki milyen volt, tapasztalatom szerint sok esetben a nőkre hasonlóan hat a terhesség, mint az édesanyjukra (nálam is bejött).

Azt, hogy mire kell figyelni terhesség alatt, majd elmondja a doki a terhesség-megállapításon, hisz minden terhesség más. Általános, hogy nem árt figyelni a megfelelő táplálkozásra (pl. minél kevesebb szénhidrát, sok folyadék, kerülni a nyers húst/tojást stb.), kerülni kell a megerőltető mozgásokat.

Én egyébként megnyugodtam, mikor megszületett a fiam, persze tudom, hogy mindig történhetnek rossz dolgok, de míg benn volt, sokkal jobban aggódtam, hogy baj történik, és nem tudnak segíteni.

Már másfél éves, soha meg sem fordult a fejemben, hogy bár ne lenne, szerintem nagyon extrém eset kell ahhoz, hogy valaki úgy élje meg, hogy tönkretette az életét (mondjuk egy beteg gyerek esetében).

máj. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

Imádtam az egesz terhességemet, nem voltak abszolút rosszullétek, gondok, csak az az igazi rózsaszín babavárás, nagyon jó érzés volt, ahogy mozgott a pocakomban, látszott, hogy növekszik, stb :) hát hogy mikre kell figyelni terhesen, nyilván erről sokat lehet olvasni, nyilván nem ittam alkoholt, cigizni amúgy se cigizek, nem ettem nyers dolgokat, amiket amúgy se, strandolni se igazán járok egyébként se, szóval ja..:D ami tiltólistás kicsit, de bevallaltam, hogy végig szinte forró vízben, kádban fürödtem, elvileg ettől megindulhat korábban a szülés, vetélés lehet..hát tulhordtam, indítottak, majd császár lett😂 persze nyitott mehszajnal erre pl vigyázni kell:) nem emeltem túl nehezet, de pl rendszeresen cipeltem kicsit nehezebb bevásárló szatyrokat. Hogy milyenek a kórházak, ezt így általánosságban nem lehet megmondani, mind más, én a debreceni Kenézy kórházban szültem, meg voltam vele elégedve összességében, mert elég korszerű, és a személyzet olyan 98%a kedves, segítőkész volt:) szülés után nyilván ahogy ott van a kezedben a kis új elet, eleinte nagyon aggodsz mindenért, hogy mindent jól csinálj, és mindent meg tudj adni neki, nekem ez (volt) a legnehezebb, a folyamatos aggodalom, de ez az első kb 1 hónapban volt a legmagasabbfokú, amikor még erősen labadoztam a csaszarbol is, na az Sz*R volt. :D szerintem ez is közrejátszott az erzeseimben. Viszont a babámat az első perctol nagyon nagyon imádom, most nemrég múlt 6,5 hónapos..a világom közepe, legdragabb kincsem😊😊😊 arra készülj fel, hogy "nehéz" babát is kaphatsz, a miénk a babalotto főnyereménye minden tekintetben. :D a kezdetektől jó alvó, jó evő, az alvásán nem ront a szeparacio, fogzas, komoly mozgasfejlodes, stb..szóval ezek főleg a veleszületett temperamentumuktol függenek. De összességében, ha nem lenne ilyen alombabank, én akkor is azt mondanám, hogy teljesen megéri ezert a rengeteg, hatalmas szeretetert, amit az eletben SEMMI nem potol❤️❤️❤️


25/N

máj. 10. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
31 évesen, pláne ha gyereket akarsz, ne lányként tekints már magadra.
máj. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
5# ez nagyon jogos amúgy :D én már azt is kikertem magamnak, ha 19-20 évesen lánynak neveztek 😂 4es voltam
máj. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Első babánál én nem szerettem terhes lenni, először a sok izgulás és rosszullét, utána a fizikai fáradtság és nehézkesség miatt. Viszont a kisbabás időszak meglepő módon jól ment az első perctől fogva, azt nagyon élveztem és élvezem most is, hogy már 2 éves a kisfiam. Most jön a második baba, a terhesség gondolata továbbra sem dob fel, de a babát nagyon várjuk. :)
máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még benne vagyok, de vegyesen. 40fölött vállalom egyedül.

Jó rész: Már a megfoganása is egy csoda, 20+ éve várok rá. Imádom, amikor érzem, hogy garázdalkodik a hasamban😁 Mondjuk még nem fogtam fel, hogy tényleg itt lesz kint az én saját gyerekem. Jó még, hogy eddig minden vizsgálat szerint makk egészséges, minimális eltérést se találtak soha.

Ja, és nem voltak rosszulléteim.

Rossz rész: Már volt előtte egy vetélésem és vele se indult jól. Az 1.trimesztert szinte végig véreztem. Mivel nem voltak rosszulléteim, folyton rettegtem, hogy megvan-e még. Abba kellett hagynom a sportot, sőt, alig mozoghattam. El voltam tiltva mindentől, amiket persze betartottam, de nehezen éltem meg, hogy nem tudok aktív lenni és így is vérzek. Hiányzott a cigi is, de nyilván nem gyújtottam rá.

Azt hittem a 2.trimeszter könnyebb lesz, de nem. Kiderült, hogy a lepény fedi a méhszájat. Maradt a kímélő életmód és egyre jobban zavart, hogy nem haladok semerre. 20hetesen jó helyre került, azóta ilyen szempontból lazább, de addigra kezdett terhes lenni a terhesség. Elkezdődött a vizesedés, a hasam korához képest már most hatalmas és ugye, a mozgástól is elszoktam, minden nehezebben megy. Közben nagyon durva gyomor -és nyelőcső égésem van, ilyet még sose tapasztaltam. Emiatt sokszor csak ülve tudok aludni. A derekam is leszakad. A cukrom se lett tökéletes, tehát valószínűleg diétáznom is kell. Azt se viselem jól. Jön a nyár, de dinnye, lángos, fagyi...kuka.

Utálom még, amikor a dokik beszólogatnak a koromra.

Tudom, sok a panasz, de annak ellenére sose voltam ilyen boldog, mert lesz egy gyerekem! Azzal is tisztában vagyok, hogy idővel csak nehezebb lesz, de bármi is vár még rám, ha újra kezdhetném is bevállalnám 1000x is. Ő mindent megér!

25hkm

máj. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon jó volt a terhességem és a szülés-kórházi élmény is "jó" volt (már amennyire jól tudod érezni magad egy kórházban😂)

A terhességem teljesen probléma mentes volt, tökéletes labor eredményekkel, végig zárt méhszáj. Annyi rontott bele hogy félidőig sokszor volt hányingerem hányásom. Volt hogy egy nap 10x hánytam. De félidő után elmúlt szerencsére. 30 hétig edzést is csináltam, és utána is végig aktív voltam. Mindig jöttem mentem. 38 hetesen még simán 200 km-et utazgattam autóval.

Hát igazából a tested jelzéseire kell figyelni.. ha úgy érzed nem bírsz többet valamiből akkor pihenj le stb.

Miután megszületett nekem nagyon fura volt hihetetlen volt hogy lett gyerekem, bár nekem nem volt rózsaszin vattacukros élmény mint ahogy sokan írják hogy "minden megszűnik ahogy ő világra jön". Nekem ez az érzés nem jött, de én nem is vagyok érzelgős fajta. ( A férjem például megkönnyezte ahogy kijött a kislányunk én például nem. Nekem csak az járt a fejemben hogy úr isten végre megszültem túl vagyok rajta😂). De persze mielőtt valaki belekotne ettől ugyanúgy imádom mindennél jobban.

A kórházi terhesgondozásrol nem tudok nyilatkozni mert magánba jártam. Ahol én szültem ott a szülészet nagyon jó. Felújított, rendezett, tiszta. Valahol olvastam hogy van olyan kórház ahol közös a vajudo meg ilyenek. Ahol én szültem ott külön szobák vannak. A vajúdás és szülés ugyanabban a szobában történik.

Velem mindenki nagyon kedves és nagyon rendes volt de ezt persze köszönhetem az orvosomnak is aki ott az osztályvezető főorvos.

2 hónapja szültem 25 vagyok (én úgy gondolom a koromból kifolyólag volt problémamentes végig a terhesség plusz én eleve egészséges életmódot folytatok, sose volt semmi eü problémám)

máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét gyerekünknél problémamentes volt a terhességem, nem sok bajom volt, az sem komoly. Éltem az addigi életemet, csak kicsit visszafogottan, ésszel. Az elsőnél Covid volt, az jobban belezavart az életembe és egy kicsit az anya-para faktort is megnyomta + a szülészeten látogatási és a mamáknak részleges kijárási tilalom volt. Teljesen új helyzetben egyedül éreztem magam, de 2 nap után szerencsére hazaengedtek. Otthon már ott volt a támogató nagy család. Államiban csináltam a terhesgondozást és a szülést is, nagyrészt jó tapasztalataim vannak. Az első szülés hosszú volt és - finoman szólva - nem kellemes, a második gyors, de szerencsére mindkét gyerek megkímélt, pedig 30-on túl voltam már. Az első pár hónap nekem mindkét gyereknél nehéz volt, az egyik sírós volt, a másik extrán sírós, de nem lehet minden álomszép. Mindkettejükkel idő volt összecsiszolódni.
máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!