Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi hízás normális egy...

Mennyi hízás normális egy terhesség alatt? Az orvosom szerint maximum 6 kg.

Figyelt kérdés
164 cm magas vagyok, és 48 kg. Nem mondanám, hogy "komoly" tartalékaim lennének, ráadásul amióta babás vagyok még annyit sem bírok enni, mint előtte. Az orvoson szerint örüljek neki,ez így jó, legalább hamar visszanyerem az alakom. Szerintetek?
2008. nov. 25. 08:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én orvosom max. 12 kg-ot mondott, és több cikkben is azt olvastam, hogy 10-12 kg. (ennek ellenére én 23-at szedtem fel :))
2008. nov. 25. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

szia

bemásolok ide neked:

"Hogy mekkora súlygyarapodás számít normálisnak a terhesség alatt, az függ a terhesség előtti súlytól is. Egy átlagos súlyú nőnél kb. 10-14 kg az, amit az orvosok is elfogadnak. Ennél lehet kevesebb is. Ikerterhességnél 16-20 kg az ideális súly-gyarapodás. Miből tevődik össze a súlytöbblet: az újszülött kb. 3-3,5 kg, ugyanennyi a szervezet megnövekedebb tápanyagraktára, a mellek és a méh kb. 4 kg-mal több, majdnem 2 kg-nyival több folyadék van a testben, amelynek mennyisége 50 %-kal is megnőhet, és a magzatvíz súlya is kb. 1 kg-ot jelent. Nem kell aggódni, mert pár kiló súlytöbbletet fogyókúra nélkül is le lehet adni."



"Nem helyes, ha a gyarapodás a terhesség végéig a 12 kg-ot meghaladja. Átlagosan ez a nő korábbi testsúlyának 20%-os növekedését jelenti. A terhesség első harmadában 1,5 kg, második harmadában 6 kg, a harmadik harmadban pedig 4 kg testsúlynövekedés az ideális. A terhesség második és harmadik harmadában a heti negyed kg-nál nagyobb súlynövekedés már figyelmeztető, míg a fél kg-ot meghaladó többlet már veszély jele lehet."

2008. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez az ember beteg!!!!A testsúlyod kb.20%-a normális hízásnak számít.Tehát nálad a 9-10 kg.Én 170 cm vagyok,62 kg.Tehát nekem a 12.5 kg-os hízás teljesen normális lett volna,de én csak 11 kg-t szedtem fel.A babám most 6 hós,és ua.vagyok már augusztus óta,mint amennyivel kezdtem.
2008. nov. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én is 48 kilóról indultam 73kg voltam a szüléskor de állítólag nem látszott rajtam, igaz én 174 cm vagyok. Amúgy nagyon gyorsan vissza lehet fogyni ha olyan az alkatod. Az elsőnél meg 18 kg-ot híztam 68kg voltam szülésnél utána egy hónappal már 45 kg. Úgyhogy szerintem alkat kérdése

2008. nov. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Én nagyon ledöbbentem amikor mondta ezt a 6 kg-ot. Főleg, hogy említettem, hogy mennyire nem tudok enni. Csak zöldséget vesz be a gyomrom, minden más kijön belőlem. Kicsit úgy érzem, hogy ez a mai divat következménye. Nem szeretnék sokat hízni, meg persze, hogy örülnék, ha szülés után gyorsan visszanyerném az alakom, de azért mégiscsak a baba egészsége az elsődleges. De, hogy már az orvosok is itt tartanak, hogy nem az egészséget, hanem a külsőt nézik!!! Ez szomorú. Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2008. nov. 25. 09:18
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Látom te is rájöttél arra már magadtól, amit írni akartam. Ez az orvos szerintem mindenképpen szélsőségesen gondolkodik. Fennál a veszélye, hogy a terhességed további szakaszában is így fog reagálni. El tudom képzelni, hogy állandó nyomást fog rád gyakorolni. Ezért én a helyedben megfontolnám egy másik orvos választását!
2008. nov. 25. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
79%
Hát Rubint Rékának lehet, hogy normális volt a 6 kiló, össze is omlott volna a nagy fitness-birodalom ha felszed vagy 30-at, nem? Én 21et híztam, 10 rögtön lement a szülés után. Van még rajtam 11 és amíg szoptatok nem is tervezek megszabadulni tőle. Legalább melegít... én inkább próbálok büszke lenni a nőies formámra, elvileg kihordtam és megszültem egy gyereket, ennek azért kell, hogy nyoma legyen.
2008. nov. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

A 6 kiló maximum meghatározása szerintem a te esetedben badarság. Akárhogy is nézem, ha 3 kilós babád lesz, akkor legalább 4-5 kilót kellene lefogynod ahhoz, hogy ebbe a hat kilós végső növekedésbe beleférjen a magzatvíz, a folyadéktöbblet, a placenta, a méh, stb. Ez szerintem a te kiinduló súlyodhoz egyáltalán nem reális és nem is lenne egészséges, legalábbis ahhoz viszonyítva, hogy én a 179 cm-es magasságomhoz voltam 62 kiló, amikor teherbe estem és elég vékonyka voltam, te pedig hasonló testalkatú vagy, vagy még vékonyabb. Én a cigit leraktam, amikor kiderült, hogy babát várok és a 12. hétre már híztam négy kilót (lelassult az anyagcserém). Tudod, hogy nekem mit mondtak terhesgondozáson, amikor elkezdtem mentegetőzni emiatt a négy kiló miatt? Konkrétan kiröhögtek. Hogy nyugodjak meg, mert ez bőven rám fért és ha 69-70 kilóval kezdtem volna a terhességet a közel 180 centimhez, az sem lett volna baj. (Igaz, én külföldön vagyok, itt nem téma a terhesség alatti súlynövekedés, csak akkor szólnak, illetve diétáztatnak, ha gond van, tehát magas a vérnyomás, rossz a vérkép, magas a cukor. Egyébként konkrétan nekem az első terhesgondozáson mérték csak a súlyomat és elvileg szüléskor fogják még a fájdalomcsillapítók mértékének meghatározása miatt.)

Annak ellenére, hogy nem paráztatnak folyamatosan a súlyom miatt és nem kell lelkiismeret-furdalással táplálkoznom nap mint nap, még nem híztam szét magam, 39 hetesen 15 kilónál járok, amit én nem tartok és nem is érzek soknak.

Egyetlen esetet tudok elképzelni, amikor megérteném ezt a belőtt 6 kiló maximumot, mégpedig azt, ha erősen túlsúlyos lennél. Tény, hogy ilyen helyzetben itt is méregetik az embert és diétáztatják is a toxémia megelőzés miatt. Az egyik kolléganőm szintén terhes volt nem sokkal előttem, ő erősen túlsúlyos volt (155 centihez kezdte a terhességet 115 kilóval) és neki azt mondták, hogy nem hízhat. Dietetikushoz és fokozott ellenőrzésre járt. Igaz, ez ellen ő sem küzdött, mert megértette, hogy miért van erre szükség.

2008. nov. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Már tegnap is gyanús volt ez a hozzáállás, de mivel első babásak vagyunk, nincs tapasztalatunk a témában. Ezért gondoltam rákérdezek itt, hogy kinek mit mondtak. Kicsit kétségbe zuhantam, mert egy jónevű magánklinikára mentünk, pont azért, hogy a legjobbat adjuk a babának. Lehet, hogy mellé nyúltunk. :(
2008. nov. 25. 09:40
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
6 kg??? Orvos létére hogy mondhatott ilyet??? Terhesség alatt a méhlepény 1,5 kg-ra nő, a magzatvíz mennyisége kb. másfél liter, ami szintén 1,5 kg-nak felel meg. A testedben ilyenkor plusz 2 liter (tehát 2 kg) vér áramlik, a méhed kb. 1 kg-ra duzzad. Mellenként akár fél kg-s többlet is jelentkezhet (tehát összesen 1 kg), a baba súlya átlagosan 3-3 és fél kg körül mozog. Ez így összesen a 10 kg-t is meghaladja. És akkor még nem számoltuk hozzá azt, hogy a vékony testalkatúaknak ki kell párnázódniuk ahhoz, hogy rendben ki tudjanak hordani egy babát. Sőt, ha peched van (mint pl. nekem), akkor be is vizesedhetsz, ami szintén plusz 1-2 kg. Magyarán mondva aki 12 kg-nál kevesebbet hízik, az gyakorlatilag fogy, ami a babára nézve nem túl jó, fogyás során ugyanis olyan méreganyagok szabadulnak fel, amik az ő keringésébe is bejutnak. Amúgy meg ha majd szoptatsz, úgyis gyorsan visszafogysz, mert a tejtermelődéshez az kell, hogy zsírt tudjon elvonni a szervezetedből, tehát még aki szülés után egyből visszaállt a kezdő súlyára, szoptatás alatt (normál étrend mellett) számíthat pár kiló fogyásra. Úgyhogy ne aggódj, a dokid valami miatt félreinformált, bár az tény, hogy akik túlsúllyal indulnak, azok általában kevesebbet híznak. 37 hetes
2008. nov. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!