Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi hízás normális egy...

Mennyi hízás normális egy terhesség alatt? Az orvosom szerint maximum 6 kg.

Figyelt kérdés
164 cm magas vagyok, és 48 kg. Nem mondanám, hogy "komoly" tartalékaim lennének, ráadásul amióta babás vagyok még annyit sem bírok enni, mint előtte. Az orvoson szerint örüljek neki,ez így jó, legalább hamar visszanyerem az alakom. Szerintetek?
2008. nov. 25. 08:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is hasonlóan fogalmazott a doki, de ő pontosan úgy értette ezt, hogy 6 kiónál kellene tartanom a jelenlegi terhességi időszakomban, azaz 24 hetesen. Ehhez képest én 14 kilót híztam, és emiatt sószegény diétára ítélt. Nem hiúsági okokból, csak nem szeretné, ha vizesednék, vagy cukros lennék, stb.
2008. nov. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Ő azt mondta, hogy az egész terhesség alatt lehet maximum 6 kg-ot hízni. Ha a hat kg-ból leszámítjuk a baba súlyát, a vizet, a megnagyobbodott méh súlyát, plussz amit cicire hízik az ember, akkor szinte az jön ki, hogy a mama egy dekát sem szedhet fel. Ez kicsit furcsa.
2008. nov. 25. 10:52
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én véleményem az, hogy nem Rubint Rékát kéne követendőnek tartani, mert csak 6 kg-t hízott, hanem pl. Bálint Antóniát vagy Rába Tímeát. Annyi plusz kiló jön fel, amennyi feljön. Addig nincs vele baj, míg a kilók nem társulnak magas vérnyomással, magas cukorral. És addig nem szabad foglalkozni a pluszokkal, míg szoptat az ember lánya. Mind a ketten huszon kilókat szedtek fel, egészséges bébiket szültek, Rába Tímea 8 hónapig tudott szoptatni, azóta újra a régi formájában van.

Én 22-t kaptam magamra, a szülés után 2 héttel -10kg, azóta szoptatok, a súlyom gyakorlatilag minimálisan csökken, de ezt így tartom jónak.

Üdv.

2008. nov. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a terhességem alatt 25!! kg-ot híztam, nem vagyok rá büszke, nem tartom követendő példának. Viszont ha diétáztam, ha nem, a kilók ugyanúgy jöttek fel. A végén már feladtam, ettem ami jól esett.

A dokim engem is folyton figyelmeztetett, de féltett engem nagyon a toxémiától, ugyanis borzalmasan vizesedtem.

Ma 3 hetes a kislányom, a mérleg 13 kilóval mutat kevesebbet:)). Tegnap este fedeztem fel, milyen karcsú újra a lábam, eltűnt a víz.

A szoptatás nem csak a babának nagyon jó, de kedélyjavító és segít gyorsabban visszanyerni az eredeti alakot. A férjem a minap jegyezte meg, alig van már pocakom (szülés utáni napokban még volt rendesen, mint 4-5 hónaposan) és vékonyabb lett a combom, kisebb a fenekem:))

Szóval fel a fejjel. Ha rosszul érzed magad ennél az orvosnál, inkább most válts. Nagyon fontos, hogy teljes bizalmadat bírja!! Van még jó néhány rajta kívül.

2008. nov. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 48kg-ról indultam és semmivel sem ettem többet mint a terhesség elött.Most 39 hetesen plusz 20kg van rajtam,és igy sem hiszik el sokan,pedig alacsony vagyok 160cm.
2008. nov. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Normális az orvosod? Terhesség alatt 10-12kg hízással leadod az összes kilót.Ez tartalmazza a baba súlyát,placentát,magzatvizet stb...Ilyen hülyeséget.Többször egyél keveset,én napi 5x eszem, s mentes ásványvizet iszom,ne a cukros szénsavas lötyiket idd.Sok vitamin,gyümölcs,zöldség.Ne éhezzen a babád,mert nem fog fejlődni.Én ezzel a módszerrel 10kg-t híztam,39.hetes vagyok.Édességet is iktass be csak ne vesd el a súlykot,a babának is árt a sok cukor.C vitamint,ásványi anyagot szedd!!! Kellemes baba várást!
2008. nov. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

nekem a dokim nagyon érzékeny a hízásra és azt mondta a havi 1 kg normális. általában azt szokták mondani 12 kgplussz minusz 2 kg.

boldog babavárást

2008. nov. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!