Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babaruha méreteket hogyan...

A babaruha méreteket hogyan kell nézni, összeegyeztetni? Gondolok arra, hogy a méretezéshez hogyan kell nézni hogy melyik hány hónaposra való vagy melyik hány kg-osra való? Már belekeveredtem.

Figyelt kérdés
Tegnap ugyanis angol ruhákat vásároltam és a hónap van ráírva, meg hogy hány kg, pl 0-3 hónaposra 6,5 kg, de ez pl melyik itthoni méretnek felel meg?Az újszülött méretűt meg sem mertem venni, mert 2-3 kg-os volt ráírva, de általában csak olyanról hallottam, hogy 3,5 kg-mal vagy annál nagyobb súllyal született baba.Biztos van ennél kisebb baba is, de az átlagot nézve azt hiszem amit írtam az a mérvadó.Hogyan lehet akkor előre venni valamit?Jó én még messze vagyok, most vagyok félidőben, de néhány dolgot, kisebbeket elkezdtük megvenni.Előre is a köszi a válszokat.
2008. nov. 25. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sya


Újszülöttre 56-os méret ezt kb 4 hétig hordja, ebből kevesebb darab elég az első időkre, MAjd a 62-es következik , inkbb ebből érdemes kicsit többet venni.

Bundazsákból egyíből 62-es kell, mivel alá kell öltöztetni. Szerintem a következő méreteket...68-as, elég akkor vásárolni ha már megvan a babó,mivel addig megtapasztalod h mi válik be. Valamint h milyen az időjárás vagy miket kapsz.

JA!! A látogatóktól biztos kapsz ezt-azt, ált ruhácskát, ezt jobb előre tisztázni, nehogy olyannal jöjjenek amit már nem tudsz használni vagy pont abból a méretből már túl sok van. (de ez csak jótanács)

30 hetes kismama

2008. nov. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én már kismama koromban elkezdtem gyűjteni a rucikat, mert nagyon élveztem a vásárlást. (minden rucit turkálóban, és babaruhabizományiban vettem). Viszont amikor rendszerezni kezdtem őket a babaszekrénybe észrevettem, hogy ahány márka, annyi féle méretezés. Volt olyan, hogy a newborn nagyobb volt, mint egy 62-es ruha. Ekkor döntöttem úgy, hogy egymáshoz mérem őket, és úgy tettem be a szekrénybe. Kicsik és nagyobbak. Már nem nézem a cimkéket. Most 3 hónapos a babó, mai napig turiban + babaruhabizományikban vásárolok, és mostmár szemre állapítom meg, hogy jó-e rá. (Most megnéztem, hogy ami rajta van ruha, azon mit ír a cimke, pl. a kardigánjára az van írva, hogy 0-3 hónapig, és vissza van hajtva az újja, és vállban is lóg egy kicsit. Szerintem még minimum 1 hónapig jó lesz rá. A nadrágja cimkéjén az áll, hogy 50-es, és pont jó rá. A bodyjában nincs cimke. A babóm pedig 61 cm hosszú, elvileg 62-es méretet kellene vásárolnom, de van olyan cimke szerinti 62-es rugdalózó a szekrényben, ami úgy lóg rajta, hogy eltűnik benne a babó)
2008. nov. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló:De honnan tudtad, hogy a kicsi jó lesz rá mikor megszületik?Vegyek inkább olyat ami 62-es és 1-2 darab kisebbet?
2008. nov. 25. 11:59
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudtam, lutri volt, de mivel turiban vettem, és párszáz forint volt, úgy voltam vele, ha kicsi lesz, akkor az unokahugomnak adom, a játékbabájára jó lesz. De végül 1 olyan sem lett, ami kicsi lett volna rá. (3,55 kg és 55 cm volt a kisfiam.)
2008. nov. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt van egy összehasonlító táblázat (bocsi, könnyebb belinkelni, mint beírni), ezen az oldalon babacipő mérettáblázatot is találsz. [link]

Ettől függetlenül én is összehasonlítgattam a ruhákat, és így pakoltam be a szekrénybe.

2010. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!