Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz után megkaptam az...

Abortusz után megkaptam az anti d injekciót más is megkapta? Miért fontos ez? Akinek volt abortusza és most kismama az tudata ezt az orvosával?

Figyelt kérdés
2020. júl. 4. 20:59
 1/5 anonim ***** válasza:
53%

Az orvos tudja, nem kell róla szólni.

Azért kaptad, mert negatív rh a vércsoportod és a második terhesség esetén gondot okoz, ha nem kapsz Anti d-t és a baba rh pozitív.

2020. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%
Ha a vércsoportod negatív, a magzat pedig pozitív, és a véred nem keveredett még pozitív vérrel, akkor alapjáraton nincsen baj a terhességgel. Ha viszont keveredik a vér (ami gondolom abortusz során előfordulhat), akkor a tested reagálni fog rá, és olyan anyagot termel ami megmarad a szervezetedben, és a következő terhességnél (ha a magzat megint pozitív) akkor ezek átjutnak a magzatba és "kiiktatják" azt. Miután megkapod az anti D-t az szépen eltávolítja azt (antigént) ami ellen a szervezeted az antitestet termelné, még azelőtt, hogy az észrevenné hogy volt bármilyen keveredés :).
2020. júl. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Oké köszönöm.

Akkor ezt úgyis megkapnam mindenféleképpen képen

2020. júl. 5. 07:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen. En szülés után kaptam de ugyanúgy abortusz után es gondolom vetélés után is kell.
2020. júl. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen
2020. júl. 5. 10:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!