Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi kávét ittatok maximum...

Mennyi kávét ittatok maximum terhesség alatt? Mennyit engedélyezett az orvos, ha nagyon alacsony volt a vérnyomásotok?

Figyelt kérdés

Nekem most 104/50-es a vérnyomásom egy hosszú kávé után 1 órával és sokszor úgy érzem, elájulok.

Tényleg veszélytelenebb, mint a magas vérnyomás? Amikor a doki méri, akkor mindig 110-120/60 körül van. De itthon így dél körül sokszor megy 100 alá a szisztolés érték. A dokimat nem nagyon érdekli, azt mondta igyak meg egy kávét és annyi. A 28. hétben vagyok, szerencsére nem kell mennem sehova, itthon biztonságban érzem magam, de nem tudom mi lenne, ha elájulnék és egyedül lennék.. Történhetne valami baja a babának?



2020. júl. 6. 13:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én terhesség előtt 3-4 kávét ittam.Terhesen 1 tejes kávét engedtek, meg elég is volt, nem kívántam többet.Lehet hat a vérnyomásra, nálam ettől nem lett magasabb.
2020. júl. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévhit, hogy a kávé dobja meg a vérnyomást. A koffein csak a pulzusra hat, de a pulzus emelkedésével egyáltalán nem biztos, hogy a vérnyomás is emelkedik. Rengeteg folyadékot kell inni, főleg ebben a melegben, hogy feltöltődjenek az erek. Akkor a vérnyomás is emelkedni fog.
2020. júl. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
200 mg koffein nem ártalmas a babának, ez kb két csésze eszpresszónak felel meg. Elvileg ennél több kávé (vagy más koffeintartalmú ital) növeli a vetélés/koraszülés esélyét, de ennyi még biztonsággal fogyasztható, főleg ha jól is esne és nincs is magas vérnyomásod/pulzusod.
2020. júl. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát a pulzusom 80-90 körül van mindig, terhesség előtt 100 volt a minimum, tehát az nem mondom, hogy alacsony, de az eddigiekhez képest jobb. Inni iszom 2,5 liter vizet.

Pajzsmirigy alulműködésem van és csak a 2. trimesztertől kezdve kaptam rá gyógyszert. :'( Szerintem óriási csoda, h semmi baja a babámnak. Próbálok nem idegeskedni ezek miatt.

Köszönöm a válaszokat!

2020. júl. 6. 14:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Én nagy kávés vagyok, és mivel mindig is alacsony a vérnyomásom, terhesség alatt 2 espressot ittam naponta. A 15.hét után tustam meginni, addig undorodtam a szagától.
2020. júl. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Ahogy a #3as írja! Max 200 mg koffein naponta, de vigyázz, mert a kólaban és a csokiban is van, ezek összeadódnak
2020. júl. 6. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
2 duplakave volt az adagom baba elott, most reggel egy eroset iszok (masfel eszpresszonak mondanam tejjel) 17. het ota, vernyomasom ezzel normalis, sok vizet iszok ra rogton h a babat ne bantsa.
2020. júl. 7. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hú, egyébként a csokis válasz nagyon- nagyon hasznos, mert arra eddig nem is figyeltem. :( Igaz, hogy pont 1 hete nem ettem egy kockát sem, próbálok egészségesen enni, már ha tudok egyáltalán. De előtte annyira kívántam a csokit, hogy volt, hogy egy táblát (80 g) megettem egyszerre. Szőlőcukros volt, de akkor is, az is cukor és koffein.... :( Elvileg az kevesebb, mint 20 mg koffeint tartalmaz, most megnéztem. De mostantól még jobban figyelek úgy mindenre.

2020. júl. 8. 00:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Akiket ismerek, azok terhesen is 3 kávét vagy kettőt 1 nap meg ittak. Annyit ittak terhesen, amennyit nem terhesen is
nov. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!