Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség megszakítása » Abortuszba bele lehet halni?...

Abortuszba bele lehet halni? Volt valaki tablettás terhességmegszakításon Ausztriában? Mik a tapasztalatok, itthon miért nem engedélyezik?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 22. 21:45
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
82%

Kérdező, minden orvosi beavatkozásba bele lehet halni valamekkora eséllyel, és ez alól az AB se kivétel. Az esély mindazonáltal minimális, a 12. terhességi héten belüli abortuszoknál olyan 1 : 60 000 körül van. összehasonlításul a terhesség és szülés anyai halálozása 1 : 15 000, tehát négyszer akkora. Tehát Magyarországon kb másfél évente hal bele valaki a terhességmegszakítása miatt, és évente 4-6 nő a terhesség - szülés komplikációi miatt.

A tablettás abortusz hazai tiltásának pedig politikai és nem szakmai okai vannak.

2019. ápr. 23. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
82%
Igen, belelehet. És miért jobb több napig fetrengeni pokoli görcsök között, vérezve, mint 20 perc alatt kikapartatni magad? Sokszor a tablettás ab vége is kaparás úgyis.
2019. ápr. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Azt nem tudja, hogy a tabletta milyen gyakorisággal okoz halált? Azt tudom hogy van hogy súlyos vérzést okoz. 35 éves korban alkalmazható? Használtam aktus után 15 órával escapelle tablettát, de pont középidőben történt a dolog, így félek nem hatott. Be lehet venni ellaone-t pluszban esetleg?
2019. ápr. 23. 06:11
 4/27 anonim ***** válasza:
94%
Ne vegyél be semmit pluszban, ez nem így működik!
2019. ápr. 23. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező (#5) 3 millió nőből 19 halálesetet írtak le a tablettás AB következtében - tehát durván 1: 150 000 - utólagos műtéti befejezésre meg cc. 3%-ban (USA 2,6 Európa 3,8) volt szükség.

A 35 éves kor nem kizáró körülmény, de nyilván több a mellékhatások esélye, mint 20 évesen - de ez minden más beavatkozásra is igaz.

2019. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Akkor itthon miért nem engedélyezik? Nem is értem..
2019. ápr. 23. 10:07
 7/27 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, mondtam, hogy politikai oka van... a szakma jelentős része támogatná.
2019. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
48%
7es erről a kijelentésről mutass már nekem hivatalos forrásokat légyszíves. A férjem nőgyógyász, és sem ő se ma kollégái nagy része nem támogatja, mivel kevésbé kontrolállható mint egy műszeres abortusz. Elég egy rejtett genetikai betegség (pl egy heterozigóta Leiden mutáció) amit nem néznek labornál, pedig elég gyakori, és máris bele lehet halni, vagy pedig maradandó károsodást szerezni.
2019. ápr. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
76%

"Az abortusztablettát a Magyar Gyógyszerészeti Intézet is regisztrálta, azonban a KDNP politikai nyomására az egészségügyi kormányzat akadályozza az alkalmazását."

[link]

"A Szülészeti és Nőgyógyászati Szakmai Kollégium - bár 1998-ban még elutasító volt - 2005 nyarán kiadta elvi állásfoglalását arról, hogy az abortusztablettát szigorú feltételek mellett a nyolcadik terhességi hétig a műtéti terhességmegszakítás alternatívájaként választhatják a nők.


Ennél a pontnál avatkozott be a politika is: a szakmai kollégium döntése ellen egy magzatvédő civil szervezet, az Alfa Szövetség

"Ne vedd be!"

címmel tüntetést szervezett az Egészségügyi Minisztérium elé, amelyhez csatlakozott Mikola István, az Orbán-kormány egészségügyi minisztere és Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke is."

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


stb, stb....

2019. ápr. 23. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

"Elég egy rejtett genetikai betegség (pl egy heterozigóta Leiden mutáció) amit nem néznek labornál" - ja, ahogy a hagyományos AB-nál se... és ugye az, hogy az egyik halálozása 1:63 000 a másiké 1:150 000 az azért elég egyértelműnek tűnik a veszélyesség tekintetében...

(egyébként én nem vagyok az egyik eljárás mellett se, szerintem a nő kizárólagos kompetenciája lenne a döntés közöttük egy normális világban, és nem a sok tetű "csak a legjobbat akaró"-é... a Kérdezőnek meg ELVBEN első sorban a menstrual regulation-t (MR) ajánlanám, de azt se végzik Magyarországon... pedig az a legveszélytelenebb és a legkevésbé megterhelő olyan esetben, amikor még a teherbe esés se biztos...

2019. ápr. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!