Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Korai terhességben(7.hét)...

Korai terhességben(7.hét) végzett terheléses vércukorvizsgálat (75g cukor)nem káros az embrióra nézve?

Figyelt kérdés

2. terhességem. és elsőnél terhességi diabéteszem volt.

Most a második terhességnél nagyon hamar kialakult megint ez az inzulin rezisztens állapot. Diéta mellett is elég magas cukrokat mérek.

Ugye ez ártalmas a terhességne.

De az a 75g lórúgásnyi cukor nem árt neki?



2020. júl. 6. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Kevésbé mintha gond van és nem kezelik. Viszont kezelni csak laborral tudják elkezdeni.
2020. júl. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Ahogy az első írja
2020. júl. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Értem. Tehát az egyszeri nagy dózisú cukor nem árthat.

Akkor a gyakori, vagy esetleg konstans magas vércukorszint ártalmas a terhességre nézve?

2020. júl. 6. 21:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudják, hogy magas a cukrod, akkor miért akarnak terhelni? Az arra való, hogy kiszűrjék a problémát. Neked már adott, a kezelést kellene elkezdeni.
2020. júl. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Én inzulinrezisztens vagyok, nekem a terhességnél az első vizsgálatra saját reggelis terhelést kért az endokrinológus. Sajnos missed ab miatt végül nem valósult meg.
2020. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 2 dik varandossagom alatt kialakult a GDM. Jelenleg 31 hetws vara dos vagyok, de kezdetektol dietat tartok majd kb a 16 dik hettol ismet inzulin.

Az ex nogyogyaszom kb a 6-7 dik heten elkuldott terheleses cukorvizsgalatra, ahol kiderult ez a terhesseg is gdm.

Majd 16 hetesenmentem a vedonohoz, aki jol le is szidott, hogy minek lettem megterhelve, ha itthoni mereseim. dieta mellett magasak voltak. Egybol a belgyogyaszatra kellett volna küldenie. Igy elkuldott a 16 dik heten belgyogyra, ahol hal isten a 17dik hetre kaptam idopontot,ahol is kiderult inzulin kell, keves a dieta es o is lecseszte a regi orvosom, hogy nem szabadott volna terhelnie.

Igy azt javasolom neked kerdezo, hogy keress fel gyorsan egy belgyogyaszt es ne jarj úgy mint én.

2020. júl. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Képzeljétek el, hogy nekem azt mondták tegnap terhesdiabetológián, hogy nem elég ha viszem a saját magam által mért vércukorértékeket. Amik hiába rosszak, jócskán becsúszik 7-8as feletti érték. Azt mondja, hogy az nem diagnózis. Neki terheléses cukorvizsgálat kell.

Amúgy orvosi javaslatra tartottam előző terhesség óta a 160 ch diétát, és mellette ellenőriztem néha a cukraim. Amik rendben s voltak a pozitívvtesztig. Ahogy megjelent a két csík, már mértem 8-asokat diéta mellett... Most még kevesebb szénhidrátot eszek, mint 160. Amíg nem kapok inzulint.

De én is tartok tőle, hogy 40gramm lassú szénhidrát felveri 7-8ra a cukrom, akkor mit tesz a 75gramm glükóz? Az már szerintem egekbe küldi.

De addig nem foglalkozik velem a terhes diabetológus.

2020. júl. 7. 06:18
 8/9 anonim ***** válasza:
63%
Nekem ebben az a fura, hogy nekem 7 hetesen olyan hányingerem volt, hogy tuti nem maradt volna meg bennem ennyi tömény cukor. Remélem, te jól vagy, kérdező.
2020. júl. 7. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hat ez szomoru, hogy igy viselkedik a terhes diabetologia. Akkor en kernek a nogyogyasztol egy cukorterhelesre papirt. Utanna vissza mennek a Belgyogyaszatra.
2020. júl. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!