Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan zajlik pontosan a...

Hogyan zajlik pontosan a cukorterheles? Ki hogyan bírta?

Figyelt kérdés
2020. júl. 13. 22:22
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10-es vagyok, ez Szegeden volt így, a többi várost nem tudom.


Korona miatt mértek lázat és akinek nem volt, kapott maszkot és kesztyűt és mindenkinek fertőtlenítették a kesztyűs kezét.

2020. júl. 14. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
Levették az első vért. Annak meg kellett várni az eredményét, mert ha 6 fölött van, nem lehet megcsinálni a terhelést. Mikor megvolt az eredmény lehetett meginni a lötyit. Én citrommal ittam. A folyosón kellett ülni, nem volt szabad sétálni, mozogni. Majd 60 és 120 perc leteltével soron kívül bementem, levették a vért és viszlát. Mivel az orvosom szerint a három pontos biztosabb eredményt ad, így azt kért. És milyen jól tette, mert a 60 perces eredményből látszott, hogy gond van. A 120as már határ alatt volt (7,4)
2020. júl. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem szedultetek utana?


Itt ulok epp ezen a vervetelen es tiszta bamba vagyok.

Egyebkent a holgy azt mondta a vizivas es a mozgas is befolyasolja, egyiket se tegyem, ha rosszul vagyok csak akkor igyak vizet, de befolyasolja az eredmenyt.

Itt vesznek 1 ora utan es 2 ora utan is.

2020. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Fú, nagyon féltem. De nem kellett volna, nem volt gáz!

De, én szédültem, miután megittam a cukros oldatot, kb fél óra hosszat. Mire visszamentem a 60 perces vérvételre, már elmúlt. Aztán már semmi gond nem volt. Nekem kint kellett leülni várni, de hamar eltelt az idő. Igen, kellett egyet pisilni is, mert labort is csináltak egyúttal. Nekem az induló és a 60 perces tökéletes volt, de a 120 perces 7.2 lett, ezzel nem voltam megelégedve, de nem fogtak diétára. mindegy, azért igyekszem kevesebb cukrot fogyasztani.

2020. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
75%

Sziasztok, se előtte, se kozben nem szabad vizet inni, mert akkor higul a cukros oldat, mas lesz a felszivodasa.

Nem veletlenul 2-3 dl vizet javasolnak hozzá, nem pedig otot.


En mindig ugy ugy csinalom, hogy 2 dl-ben feloldom, utana ha negittam, iszok ra par korty sima viet. Igy teljesen elviselheto.


Erdemes elotte valo nap feloldani, meleg vizben, mert hajlamos osszeallni egy nagy tombbe, es nagyon nehezen oldodik fel. Utana ha behutod, az is sokat segit abban, hogy ne legyen annyira emelyito.

2020. júl. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik mindenhol más a protokoll. Nálunk sima vizet se lehet inni előtte éjféltől. Levették az első vért, közben visszamentem a terhesgondozásra, ott ültem le a 2 órát aztán soron kívül levették a másodikat. Citromlevet tehettem bele, nekem így még ízlett is, tényleg egy erősebb limonádé volt. Még jól is esett, mert éhes voltam. Inni lehetett volna két vérvétel között, én nem tettem, mivel azt olvastam az is befolyásolhatja. Pisilni kötelező volt mert egyidejűleg a kötelező laborokat is megcsinálták.
2020. júl. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
72%
Ez a szomjaztatás teljesen nonszensz, ezt más országban nem csinálják OGTT esetén (minden protokollban "do not drink except plain water" van). Pláne nem a teszt előtt. Nem csodálom, hogy a nők fele ájuldozik meg rosszul van, csontszárazon naná hogy szétkúrja a gyomrát mindenkinek a cukros lötty.
2020. júl. 15. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Túl vagyok rajta köszi mindenkinek ✌️
2020. júl. 15. 08:04
 19/21 anonim ***** válasza:
2020. júl. 18. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Előtte kell 5 dl t inni

A legtöbben rosszul lesznek, ha nem


Nah nem közvetlen előtte, hanem

Mielőtt elindulsz a vérvételre...



Kérdező:

Meglett az eredmény is?

2020. júl. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!