Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség migrénesnek? Ti...

Terhesség migrénesnek? Ti hogy mulasztjátok el?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Migrénes vagyok, már a baba tervezése során beszereztem panadolt (a gyógyszertárban ezt javasolták terhesség alatt). Közben pozitív lett a tesztem. Most lehetek 4 hetes. Tegnap nagyon rám tört a fejfájás próbáltam túl lenni rajta gyógyszer nélkül, de éjjel kénytelen voltam bevenni egy szemet. Most tiszta para vagyok! Már rég várunk a babára! 😞 Nem szeretném, hogy bármi baja legyen. 😭
2020. júl. 19. 05:17
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A panadol nem árt. Viszont a migrén ellenes triptán típusú gyógyszerek nem használhatóak, azzal nagyon vigyázz. A többi fájdalomcsillapítóval is óvatosan.


Általában a migrén sokat javul terhesség alatt, úgyhogy kitartást, jobb lesz :-)

2020. júl. 19. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem tényleg nem lesz gond. Terhesség előtt nurofent szedtem, az használt, de tudom, hogy azt terhesség alatt nem ajánlott. A panadol igazából nem mulasztja el, csak nem fáj tőle annyira. Az első terhességem alatt szerencsére egyáltalán nem fájt a fejem. Ott már az elejétől megúsztam...
2020. júl. 19. 05:56
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az orvosod!

Úgy tudom a migrén veszélyes lehet a magzatra de csak ha nem csillapítják.

2020. júl. 19. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2020. júl. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Persze meg fogom kérdezni az orvosom, de hétvégén azért ez elég nehéz. Plusz még csak kb. 4 hetes vagyok, így tök fölösleges egyelőre orvoshoz mennem, telefonon pedig nem lehet csak az asszisztenst elérni. :) Ezért egyelőre a gyógyszerészt kérdeztem meg a patikában.
2020. júl. 19. 07:32
 6/9 anonim ***** válasza:
Bizony, a migrén veszélyesebb a magzatra mint a triptánok. Legalábbis most így tudjuk. De a kérdező nem szed ilyet és nincs súlyos migrénje sem szerencsére.
2020. júl. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Eddig szerencsére nem kellett migrén gyógyszer. Ha időben beveszem a nurofent, csendes sötét szobába megyek és alszok egyet, álatlában segít. Persze ha erre nincs lehetőségem, akkor már semmi sem segít és jön a borzalom és a hányás. :( Ez szerencsére ritka. Viszont a fejfájás szinte heti-kétheti rendszerességű. :(
2020. júl. 19. 08:15
 8/9 anonim ***** válasza:
A nurofen a terhesség utolsó három hónapjában nem szedhető. Magyarul az első és második trimeszterben nyugodtan. Heti egyet ne félj bevenni, az nem sok.
2020. júl. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
43%
Nekem hetekig minden másnap nagyon erős migrénem volt. Gyógyszert én nem mertem bevenni, így menta teát ittam(rendes főzött és nem filteres), illetve vietnámi balzsammal kentem be a homlokomat. Szerencsére ez így mindig elmulasztotta a migrént.
2020. júl. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!