Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem merem elmondani a barátnőm...

Nem merem elmondani a barátnőmnek, hogy sikerült, mert nekik nem. Hogyan viselkedjek, mit mondjak?

Figyelt kérdés
Nekünk gyakorlatilag azonnal sikerült, ráadásul nem is első baba, nekik pedig évek óta nem, lombikoznak is. Nem merem elmondani neki, pedig nagyon szeretem, jó barátok vagyunk régóta, és tudom, hogy velem örülne, de olyan igazságtalan az egész. Muszáj lesz elmondanom valahogy, nyilván, de nem tudom, hogyan és utálom, hogy rosszul fog neki esni.

2020. júl. 19. 11:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is van egy ilyen élethelyzetben levő pár barátunk. Ők is évek óta próbálkoznak. Nekünk 10 hónap alatt sikerült, de nem mertük el mondani. De aztán arra jutottunk, hogy egy idő után 1: vagy mástól tudják meg vagy 2: látni fogják. Így is úgyis hamar kiderül. Főleg ha együtt szórakoztok és majd nem iszol meg hasonlók.

Mi kerek perec elmondtuk, nyilván nem ugrabugrálva, de igyekeztük úgy, hogy ne legyen benne sajnálkozás, ne érezzék, hogy ezt az információt valamilyen módon rájuk átfordítjuk. Sajnos ez egy elég nehéz helyzet, de gondolj bele, biztos nem ti vagytok az egyetlenek, akik a környezetükben sikeresen babát tudtak vállalni. Ha intelligens emberek, akkor biztosan tudják, hogy emiatt nem áll meg mások élete.

2020. júl. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Amikor találkozunk és beszélünk, mesél, sokat. Nyilván, megosztja velem, amin átmennek. És akkor én meg jöjjek elő ezzel? Nem tudom, hogyan. Olyan, mintha képen vágnám vele. Pedig nem akarom, én segítenék nekik, ha hatalmamban lenne. De megértem azt is, hogy ők nem fognak annyira örülni, és attól is félek, hogy elveszítem, ha megszületik a kicsi, vagy még rosszabb, ha majd mesélek neki, és ő meg csak nézi aképeket, a babát, stb. és nekik meg nincs. Ez borzalmas, komolyan ha lenne más megoldás, nem mondanám el.
2020. júl. 19. 11:20
 3/12 anonim ***** válasza:
4%

Várj még addig, amíg nem látszik, hátha addig teherbe esik. Bár lehet ez se jó, mert akkor már csak 4-5 hónapod lesz hátra a szülésig, és kb azonnal itt lesz a baba, az lehet még rosszabbul esik neki.


Amúgy én pszichológust javasolnék neki, hogy engedje el a baba témát, legalábbis én ezt tenném a helyében. Nekem is vannak dolgok, amiket nehezen engedek el, de így nem lehet élni, pláne ha az emberi kapcsolataim is ramennenek, mint neki. Szóval magadat ne hibáztasd, ezt neki kell magában rendbe tennie.

2020. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Elengedni nem fogja, nyilván. Szerintem ez teljesen érthető.

Csak annak a módját keresem, hogy hogyan kellene ezt kíméletesen elmondani.

Én mivel tudom könnyebbé tenni, segíteni?

2020. júl. 19. 11:50
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kell túl nagy feneket keríteni neki. Amikor találkoztok egyszerűen mond el neki,hogy sikerült. Nálunk úgy alakult,hogy az egyik barátnőmmel egyszerre estünk teherbe (ugyanarra a napra voltunk kiírva). Sajnos mi elveszítettük a babát. Láttam,hogy őt feszélyezi ez a helyzet,de megmondtam neki,hogy nyugodtan meséljen, nem zavar, örülök a boldogságuknak. Rosszabbul érezném magam,ha kerülné a témát.
2020. júl. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Nekem az a fura,hogy barátnők vagytok, de ő nem tudta, hogy te is akarsz gyereket? Mert ha tudta, hogy próbálkoztok, mivel van már gyereked, számíthatott rá, hogy megint összejön. Nem hiszem, hogy azt kívánta, neked se jöjjön össze, azért, mert neki nem. (Voltam, és jelenleg is vagyok a barátnőd helyzetében, bár nálam nem eü.akadály van. Borzalmasan érzem magam, attól, hogy nincs gyerekem, de attól nem lesz, ha másnak se. Tudok örülni más örömének, ha szeretem az illetőt.)
2020. júl. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egy közeli ismerőssel volt hasonló helyzet, én is gondolkodtam hogy hogy hogy mondjam el. Aztán végül beelőzött, kb egyszerre jött össze.

Inkább mondd el, mint majd magától rájön, vagy mástól hallja.

2020. júl. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondd el neki, ne várj hónapokat. Az sokkal rosszabbul fog neki esni. Az elképzelhető, hogy szomorú lesz, de biztos örülni fog neked. Én a fordított helyzetben vagyok. Mi 4 éve küzdünk a babáért, már lombikozunk is. Tavaly előtt férjem haverjáéknál sikerült a baba. Tudták hogy régóta szeretnénk ki is. Nekem akkor mondták el amikor látszódott már. Férjem is tudta, az rosszabbul esett, hogy ő se mondta el. Örültem nekik, de hazafele menet azért elsírtam magam. Ez természetes ha valaki évekig próbálkozik. Mi lettünk a keresztszülők. Idén egyszerre estünk teherbe. Nálunk missed ab lett. Ez se volt könnyű, de örülünk nekik. Érdeklődünk, várjuk a picit.
2020. júl. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok bunkó lenni, de olyan uncsi ez a legyünk mpatikusak mindenkivel, nehogy megbántsuk a másikat azzal hogy szerencsénk volt. Ilyen az elet, nem csak a gyermekáldassal kapcsolatban. Nem azt mondom, hogy vidáman közöljétek, egyszerűen mond el neki, ennyi. Az erzeseit majd ő rendezi magában.

Nekem nehezen sikerült teherbe esnem, nem esett sz.arul, ha láttak az ismerőseimet babával.

2020. júl. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem is van ilyen barátnőm akik már nagyon régóta próbálkoznak, de az elsők között tudta meg mind a 3 gyerekemet. Én is gondolkoztam, hogy hogyan mondjam el, de egy egyszerű beszélgetés keretén belül elmondtam neki. Mind a 3-nála bejött hozzám a kórházba, előtte jött velem orvoshoz. Jó maradt a kapcsolatunk és örült, hogy elmondtam neki.
2020. júl. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!