Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisfiú vagy kislány? Tényleg...

Kisfiú vagy kislány? Tényleg van különbség?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom itt gyk-n, hogy mennyivel nehezebb a kisfiú gyerekekkel. Akik most kisfiút várnak, vagy mégis fiuk születik hogy birkóznak meg ezzel? Persze nyilván legyint mindenki, hogy nem érdekli...De tényleg annyira mások a fiúk és lányok? Elsősorban olyanok válasza érdekelne akiknek a közvetlen környezetében mindkét nem előfordul(t). Nagyon fontos, hogy nem vita indításnak szánom a kérdést! Első gyerekes terhes nők megnyugtatására szolgálna, akár tippek formájában mire érdemes figyelniük mire számíthatnak. Illetve, hogy van-e bármi valóság alapja ennek a "legendának" miszerint a fiúkkal nehezebb.

2020. júl. 19. 13:55
A kérdező szavazást indított:
Tapasztalatom szerint a fiúkkal nehezebb
Tapasztalatom szerint a lányokkal nehezebb
Tapasztalatom szerint nincs különbség, a gyerek személyiségétől függ könnyű lesz vele, vagy nem.
61 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%

Eddig a fiammal ezerszer könnyebb, mint valaha a lányommal volt vagy szerintem lesz. 🙈

Mondjuk még csak 1,5 éves az öcsi. Még elszabulhat a pokol. Bár kétlem.

Sokkal simulékonyabb típus. Bújós, imádja a szeretgetést. Eleven, felmászik a csillárra is, de kezelhető.


Nem nem, hanem személyiségfüggő.

2020. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Ezt max azok nyomatják akiknek nem jött össze a fiú.
2020. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
A gyrreknek - ahogy a felnőtteknek is - elsősorban a személyisége meghatározó.
2020. júl. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Édesanyám 38 éve alsós tanítónő. Ő azt mondja a fiúkkal sokkal nehezebb. Nekem csak egy fiam van,8 hónapos....hát mit ne mondjak nagyon aktív,erőszakos baba.
2020. júl. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

4

Azt, hogy közösségben hogy viselkednek kár összemosni azzal, hogy otthon milyenek. Ezt mondom úgy, hogy én is tanítónő és anyuka is vagyok. A fiúkkal kicsit nehezebb, de az én szubjektív véleményem szerint sokkal szerethetőbbek, ami az iskolai viselkedésüket illeti, otthon meg nem érzek különbséget a fiam meg a lányom között.

2020. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
96%

Szerinrem a jó válasz a más


Nagyon mások, és most nem a személyiségre értem..


Hogy nehezebb-e az szerintem a szülő személyisége milyen

2020. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha nem neveled belé a toxikus maszkulinitást, és nem is viszed olyan közegbe, ahol olyanokat hallhatna, hogy a kisfiúk erősek, vadak, nem sírnak, nem ölelkeznek, nem mutatják ki az érzelmeiket meg hasonló baromságok, akkor semmivel nem nehezebb kisfiúval, mint kislánnyal.
2020. júl. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
93%
A harmadik gyereknél én is betojtam, hogy mit kell kezdeni egy pasival??? De aztán kiderült, hogy az egyik nővére, aki alapból egy kis fiús vadóc, sokkal rosszabb nála... :D
2020. júl. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

A 7-es válaszolóval értek egyet.

Azért lesz sok kisfiú vadabb, kezelhetetlenebb, pimaszabb, mert ezt nevelik beléjük. Már egészen kicsi kortól kezdve, amikor olyanokat mondanak nekik, hogy "a kisfiúk nem sírnak", "a fiúk erősek", "ne viselkedj úgy, mint egy lány", "ne legyél ilyen érzékeny, ez nem tetszik a lányoknak"... Ezzel sok fiúnál azt érik el, hogy mindenképpen rivalizálni akarnak, meg akarják mutatni, hogy tényleg ők az erősek, a bátrak, és persze a lányoknak is imponálni akarnak. És sajnos sokan közülük azt hiszik, ezt azzal tudják leginkább elérni, ha szemtelenek, pimaszak, visszaszólnak, rosszalkodnak, direkt veszélyes helyzetekbe keverednek...


De aki stabil alapokat kap otthon az első években, akit nem a társadalmi elvárások alapján nevelnek "macsó alfahímnek", az nem lesz kezelhetetlen csupán amiatt, mert fiú... Ahogy egy lány is lehet sokkal nehezebben kezelhető, ha úgy van nevelve és olyan a személyisége.


Saját tapasztalatom egyelőre csak pici gyerekekkel van, a rokonságban és baráti körben sok az 1-3 év körüli pici, akik még nem járnak rendszeresen közösségbe. Most végiggondoltam, semmi összefüggés nincs a kezelhetőségük és a nemük között. Nekem 1,5 éves fiam van, extrán szelíd gyerek egyelőre, soha volt vele semmilyen különösebb probléma. De van kislány a társaságban, akivel újszülött kora óta nagyon nehéz, pedig normálisan nevelik.

2020. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
54%
A környezetemben a fiúk általában jobbak a lányoknál. Rokonom kislányát legszívesebben agyoncsapnám. Undorító hisztérika. Van példa természetesen az ellenkezőjére. A neveléstől függ milyen lesz a gyerek.
2020. júl. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!