Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák akik vigyáztok, hogy...

Kismamák akik vigyáztok, hogy ne hízzatok sokat, leírnátok egy napi étrendeteket?

Figyelt kérdés
2020. júl. 20. 08:52
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Eddig 10 kg-ot híztam. 31 hetes vagyok.

Odafigytem az étkezésekre nagyjából.

Reggel szendvics teljeskiőrlésű kenyérrel.

Tízóraira gyümölcs.

Délben sült csirkemell párolt rizzsel vagy salátával.

Uzsonna általában gyümölcs.

Vacsorára szendvics vagy gabonapehely. Persze csökkentett sóval kell ennem mert magasvérnyomással kezdtem a terhességet.

A védőnő szerint még tarthatom az étrendet de innentől kezdve intenzíven mennek fel a kilók na meg persze éhesebb a kismama is.

Azt mondta, hogy ez a 10 kg nem csak hízás. Benne van a baba súlya, a méhlepény súlya tehát nem feltétlen rád megy az egész.

2020. júl. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli: spar vital magos kenyér, vaj, felvágott, sajt, hozzá saláta, uborka, paradicsom.

Tízórai nem szokott kelleni, ha mégis kell, akkor gyümölcs, gyümölcslé. Délután már nem eszek gyümölcsöt.

Ebéd: valami hús sok zöldséggel. Ha krumpli, akkor újkrumpli, rizs max heti 1, halat is igyekszem heti 1x, de nem mindig sikerül, mert nem szeretem. Néha tésztát is, ha kevés időm van főzni, de azt igyekszem kerülni.

Uzsonna: ebédmaradék, vagy valami saláta.

Vacsora: joghurt müzlivel (ez nem ideális, de az emésztésemnek ez vált be).

Néha van édesség, általában ebéd után, ez legtöbbször fagyi.

2020. júl. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, én is leírom, hogy 30 hetes vagyok és 8 kilót híztam eddig.

És edzek itthon minden nap.

2020. júl. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

39+5 hetes vagyok, eddig 6 kilót "híztam". Nem azért, mert annyira figyelnék a fogyizásra, hanem mert GDM-esként sajnos rá vagyok kényszerítve a minőségi táplálkozásra, + semmi étvágyam az ég egy adta világon (mondjuk ez igaz rám az első pillanattól kezdve), szóval az előírt 160g szénhidrátot is úgy kell lekényszerítenem a torkomon. Amúgy nem sportolok, bár az állóképességemnek jót tett volna, csak akkor még többet kéne ennem :D


Mai menü:

Reggeli: két szelet teljes kiőrlésű kenyér vajjal, sonka, sajt, egy fél uborka, fél paprika.

Tízórai: túró, natúr joghurt, zabpehely, sárgabarack felkockázva, összekeverve.

Ebéd: rakott padlizsán (darált husi, padlizsán, bulgur, tetején tejföl és sajt)

Uzsonna: málnás sajttorta (zabpelyhes-vajas alap, mascarponés-tejszínes krém, édesítőszer, málna a tetején)

Vacsora: ugyanaz, mint a reggeli

Utóvacsi: ugyanaz, mint a tízórai, csak ezúttal barack nélkül, fahéjjal és édesítőszerrel fűszerezve.


Amúgy 60 kg-ről indultam, szóval eleve nem voltam túlsúlyos, mégis valószínűleg fogyással zárom majd a terhességet.

2020. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Reggeli nálam nagyon fontos, ma a maradékokból készült 2 tojásos omlett: sonka, gomba,light mozarella + 2 db uborka a kertből, 1 szelet tk tönkölykenyér(pici szeletek)

Tejes kávé eritrittel

Citromos tea

Reggel elkészítem a 2 literes kancsóba a citromos vizet, ezt megiszom estig+amit este iszom.

Ebédre kb ma már csak levest eszem, mert jól laktam reggel.

Nasinak napközben, ha megkívánom: szőlő sajtkockákkal vagy banános smoothie

Ebéd: zöldségleves grízgaluskával

Vacsora: grillezett hal, párolt brokkoli, bulgur.

9-10 kor néha még lecsúszik egy natúr joghurt vagy egy alma.

23 hetes kismama +4 kg

Ja és minden nap sokat mozgok, terhestornázom heti 5x, jól is esik

2020. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm

Remélem lesznek még 😊

2020. júl. 20. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!