Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek 2-es típusú cukorbetegs...

Akinek 2-es típusú cukorbetegsége volt, miket evett? Segített a diéta? Leírnátok egy napi étrendeteket?

Figyelt kérdés
2016. jún. 21. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia, én 1-es típusú cukorbeteg vagyok, túl 2 sikeres szülésen, úgyhogy azért leírom a tapasztalatom.

Nyilván minden cukorbeteg más, de nekem a napi 150-160 szénhidrátos étkezés vált be az inzulin mellett.

Reggel 7-8 között 50 szénhidrát

Ebéd 12-13 között 50 szénhidrát

Uzsonna 16 óra körül 10 szénhidrát, de ez volt, hogy elmaradt, ha magasabb volt a cukrom

Vacsora 19-20 óra között ismét 50 szénhidrát


Szerintem fontos, hogy jó minőségű ételeket egyél már a babád miatt is, nekem a kenyér, zsömle helyett jobban bevált reggelire a Korpovit keksz, ami darabja csak 3 szénhidrát, kis vajjal, mellé felvágottak, sajtok, sok paradicsom, paprika, uborka, retek, hozzá tejeskávé édesítővel.

Ebédre általában valamilyen könnyű kis zöldséglevest eszem, esetleg utána főzeléket, sült husit, ha kevés a szénhidrát, akkor egy almát, vagy meggyet, barackot, cseresznyét a végén.

Ha van uzsonna, akkor is valami gyümölcs, vagy saláta.

Vacsorára meg ismét leves, vagy valami jó kis saláta megszórva mindenféle finomsággal (dió pl.), vagy kevés sült krumpli, én a főtt rizst is imádom.

Sajnos rengeteg rossz diétás könyv van, amiben hihetetlen buta tanácsokat adnak cukrosoknak. Itt a lényeg azon van, hogy szinte mindent lehet enni, csak kell hozzá a megfelelő inzulin. Mivel te 2-es típusú vagy, nem kell inzulin, csak megfelelő diéta, így ha betartod, nem fog elszállni a cukrod. Vannak persze ételek, amelyek viszonylag gyorsan megemelik a vércukrot és vannak, amelyek jóval lassabban. Én mindent fogyasztok, de mértékkel és jók a cukraim.

2016. jún. 21. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!!Várom a további napi étrendeket!
2016. jún. 21. 13:35
 3/6 anonim ***** válasza:
Itt a terhességi cukorbetegségre gondolsz, az is 2-es típusú? (Ennyire nem értek hozzà)
2016. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igen
2016. jún. 21. 20:13
 5/6 anonim ***** válasza:

Segített,mérem magamnak a cukrot és jó. Ha felmegy ritkàn, akkor tudom, h azért mert olyat ettem.

Cukor helyett eritrit. Fehér liszt helyett csak teljes kiörlésű. Tönköly v búza. Én magamnak sütöm a kenyeret, mert a bolti tk borzasztó savanyú vagy alig van benne tk. És felmegy a cukrom. Van gépen, így nem nagy dolog, a csalàdnak is jobban ízlik.

Reggeli: tk kenyér kimérve, és mindig màssal, felvàgott, sajt, tojàs, túró, sajtkrém vajkrém màjkrém és sok zöldség

Tízórai: tk keksz, (dm, aldi, tesco; tk. És magas rosttartalmú) idény gyümölcs (kivéve banàn szőlő, az megdobja, próbàltam) eperből 30 deka se dobja még, pedig csak 10 dekât ír a szakirodalom. Tejet csak ekkor a nap folyamàn először kvhoz.

Ebéd: ahogy eddig, csak annyi vàltozott h barna rizs, köles, durumteszta, tk. Habaràs. Volt h mértem, de màr nem. Annyit eszek ami jól esik, figyelek h vàltozatos legyen, gyors és lassú felszívódàsú.

Uzsonna: ez vàltozó, amit kívànok. Gyümölcs, zabpehely tejjel, zsíros tejszínes fagyi, van h szendvics ha sokat mozgok. Keksz, korpovit.

Vacsora: tk kenyér és mellé valami.

Utóvacsi: ha vacsora kevés cht ettem, tej keksz, zabpehely.


Nyilvàn lehet vàltozatosabban, de mivel nem végleges àllapot, így most nem àlltam neki plusz recepteket keresni, még nem unom ezeket.

Norbis péksüti is jó.

2016. jún. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi!
2016. jún. 21. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!