Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok, a...

17 hetes terhes vagyok, a méhlepényem a mellső falon tapad és a méhszájra ráér, a dokim nem mondott semmit, nagy a baj, menjek el táppénzre?

Figyelt kérdés
2010. aug. 3. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, ha gond lenne, a dokid kiírt volna! Igaz, ha ráér a méhszájra a lepény, akkor megnövekszik a vérzés lehetősége, de főleg az első időben. Ne emelgess, ne végezz nehéz fizikai munkát, akkor meg tudod előzni a bajt! Egyébként még bőven van idő, ahogy növekszik a méh, egyre feljebb kerülhet a lepény is. Nekem is ilyen volt, semmi problémát nem okozott, a 32. hétre annyira fel is húzódott, hogy simán szülhettem.
2010. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
úgy tudom ilyenkor óvatosan kell szexelni, vagy hanyagolni kell. miért nem kérdeztél rá?
2010. aug. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, azért nem kérdeztem rá, mert csak a leletemre írta rá, utána néztem, hogy mi is van rajta, szóval végülis nem is mondott semmit, többet nem is megyek hozzá, az tuti, csak tök beijedtem, mert nem tudtam mit jelent, de sajnos ezek szerint tényleg nem jót.
2010. aug. 3. 14:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem, nics baj. Akkor lenne, ha a hátsó falon lenne és ráérne a méhszájra. Ahogy nő a terhesség, egyre feljebb húzódik, tehát a tiéddel semmi baj nem lesz.

Nekem hátsó fali volt, ráért a méhszájra, ikerterhesség, mégis végig dolgoztam, nem volt baj vele. Egy adott terhességi hétig figyelik, ha akkor kritikus, akkor befektetnek, addig nem lehet baj, de a te esetedben utána se lesz, nyugi.

2010. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem akarlak megijeszteni, hiszen ahogy mondják jobb félni, mint megijedni, de menj el másik dokihoz, és az ő tanácsát kérd.

Mert a barátnőmnek a 20. hétben így halt meg a babája. És csak annyit mondtak neki, hogy azért, mert a méhlepény rálógott a méhszájra, vérzést okozott, amit nem lehetett megállítani.

De Nálad minden rendben lesz!! Csak menj el még egy dokihoz!!

2010. aug. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj! Valóban jobban kell kímélni magad, de még változhat. Nekem még a 30. héten is rálógott (igaz hátsó falon tapad), már biztosra mondta a doki a császárt, de a 36. hétre feljebb húzódott (pedig mindenki doki, védőnő azt mondta, hogy ne reménykedjek, ez már nem változik ennyi idős terhességnél). Ahogy nő a méhed, még változhat.

Ha nem megeröltető a munkád, nem muszáj táppénzre menni. Inkább csak a szexet és az emelgetéseket kell kerülni.

2010. aug. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Hasonló helyzetben vagyok én is.A placenta a mellső falon van nálam is, és mélyen, de nem fedi a méhszájat, csak közel van hozzá.Én a 20 hetes UH-on tudtam meg.Az orvos és a védőnő is megnyugtatott, hogy a 24. héttől, ahogy elkezd rohamosan nőni a pici, szépen el fogja húzni onnan.Hát, nálam nem így történt:)) Már 33 hetes vagyok, és 30 hetesen még ott volt lennt.A dokim nem mondott rá semmit.Csak azt, hogy ő nem aggódik:)) És mivel eddig is panaszmentes voltam ( se vérzés, se görcs, semmi bajt nem okozott), mindent csinálhatok ugyanúgy.Nem tiltott el a férjemtől sem, és a terhestornát is jóvá hagyta.Tényleg csak annyi, hogy ne végezz fizikai munkát, ne emelj 2 kilónál nehezebbet, vigyázz egy picit jobban magadra.De hidd el, ezzel még gond nélkül ki tudod hordani.Lassan én is a célegyenesbe jutok, és soha semmi hátrányom nem származott ebből.Az egyetlen dolog, amit a védőnőm mondott, az az, hogy ha a 38. hétig nem húzódik fentebb, akkor császározni fognak.Még a vajúdásba sem engednek bele.De bevallom őszintén, nekem ez mindegy is.Csak szülessen meg épségben!Boldog babavárást!
2010. aug. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első terhességemnél nekem is így volt, senki nem tulajdonított neki nagyobb jelentőséget, én még cipekedtem, kilométereket gyalogoltam utolsó napokban is. Ja, amúgy idővel a mellső falról valahogy "jó helyre" került-magától.
2010. aug. 4. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!