Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 6,5 kg hízás, 35 hetes terhese...

6,5 kg hízás, 35 hetes terhesen normális?

Figyelt kérdés

Eleve nem voltam vékony, 162 cmhez 75 kgrol indultam, most tartok 6,5 kgnal 35 hetesen de ez a 6,5 kilo is holnap reggelre tapasztalataim szerint 6ra megy le. Azért nem értem, mert nem diétázom, normálisan eszem amit kívánok. Sőt terhesség előtt jobban is figyeltem arra mit eszek. (Kevesebb szénhidrát, több zöldség gyümölcs. Fura de terhesen nem kívánom a gyümölcsöket, úgy próbálom magamba erőltetni). Ez mitől lehet? Nem a baba veszi el a "rossz" tápanyagokat? Nem szeretném, hogy baja legyen. Legutóbb normális mérete volt a terhesgondozáson, hétfőn megyek ismét. Látom, hogy van aki többet szedett fel eddig, és túlnyomórészt az tűnik normálisnak ha az ide írók átlagát tekintem. Azt is olvastam, hogy aki nagyon vékonyan esett teherbe ők alapból többet szednek fel terhesség alatt. Ennek mi az élettani oka? Ez az utolsó kérdés csupán kíváncsiság, hátha ebből lehet következtetni,

hogy miért ennyire változó ki mennyit hízik.



2020. júl. 25. 12:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi a problémád? Kevésnek tartod? Még hátra van kb. 5 hét. Ebből még simán lehet 12 kiló plusz is, de ha 6 kiló marad az sem baj.
2020. júl. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Reni 28 ***** válasza:
Én 36.hétig 6 kg híztam, utána hetente 1 kg-t. Sajnos volt súlyfeleslegem is.
2020. júl. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
40.hetig 7kg-ot hiztam egy elidegeskedett terhesseg miatt (nem kivanom senkinek), a baba 3.5kg volt. Semmit nem jelent. Egyel amit jol esik, 6.5kg normalis, a baba elveszi amire szuksege van.
2020. júl. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha a 6 kg lesz az sem baj,szülésig simán hizhatsz összesen 10-11-12 meg 7 kilot meg 20-at is
2020. júl. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én már a végén vagyok (38+6), a terhesség legelején fogytam 6 kilót, sokat volt hányingerem, nem kívántam semmit, többször hánytam. Kb. a 19. hétre nyertem vissza a kezdeti súlyomat, azóta otthon vagyok táppénzen, és fel is ugrott most már 20 kg, pedig nem ettem többet, mint előtte. A védőnő is azt mondta, hogy sok, de nem azért gond, hogy feljött, mert a szülés után leadom, csak "nehéz", és ezt érzem is a bokáimon, fájnak a nagy plusz súlytól :( A végén fogsz sokat hízni, amikor a baba súlya is nő, és jön a vizesedés. Aztán szülés után, meg a szoptatással leugranak a kilók. Azzal törődj, hogy egészségesen étkezz, és mozogj (sétálj), ha tudsz, mást nem nagyon tehetsz.
2020. júl. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne idegesítsél fel! :D :D egy plusz 10 kilós 35 hetes :)
2020. júl. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!