Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől hízok ennyit terhesség...

Mitől hízok ennyit terhesség alatt? Vagy ez a hízás normális?

Figyelt kérdés
Első baba, 25. hétben vagyok. A terhességet 58,5 kilóval kezdtem, most tartok 68.5 kilónál. Az első 3 hónapban a szervezetem csak a pizzát és a kólát tudta bent tartani, minden más kijött, még a tiszta csapvíz is, annyira rosszul voltam. Ott feljött olyan 3 kiló. Utána már rendesen tudtam enni, mint előtte, de én mindig is egészséegesen étkeztem, salátás és zöldséges vagyok, úgyhogy nem eszem hízós kajákat, hanem inkább salátákat, főtt zöldségeket grillezett hússal, főtt tojást stb, vacsira pl. csak főtt zöldségeket. Édességeket sem eszek, mondjuk most 1 pohár cappucinot iszok a reggeli kávém helyett. Meg kell mondjam, nem mozgom annyit mint terhesség előtt (előtte sokat úsztam és súlyzós gyakorlatokat végeztem. Súlyzósat terhesen nem akarok, úszásnál meg félek a fertőzéstől, mert terhesség előtt is többször elkaptam a gombás fertőzést, úgyhogy biztosra megyek, hogy most terhesen ne legyen). Úgyhogy most csak sétálgatok és otthoni edzéseket végzek súlyzó nélkül, ha megyek valahova, a lépcsőt használom a lift helyett. De mégis feljött ez a 10 kiló és fogalmam sincs, hogy miért (talán a cappucino meg hogy nem úszok?). Régen, ha pl. ettem is tortát szülinapkor meg ha elmentünk ünnepelni és többet ettem a kelleténél, még akkor sem jöttek fel a kilók. Most meg...nem értem. Mit tudnák tenni a hízás ellen? Örülnék a tippjeiteknek.

2020. aug. 15. 10:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Ha releváns, 170 cm-hez voltam 58,5 kg.
2020. aug. 15. 10:38
 2/7 anonim ***** válasza:

Ém is ennyit híztam az első terhességemnél.


A 24. héten kiderült a gdm, az volt a ludas.


Cukorterhelésed milyen lett?

2020. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az eredmény megvan, de nőgyógyásznál nem voltam, hogy kielemezze. Éhgyomorra lett 71 (92-es határérték mellett), első vérvétel után 103 (180 határérték mellett) és a második vérvétel után 74 (153-mas határérték mellett). Gondolom akkor jó lett.
2020. aug. 15. 11:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez milyen érték?
2020. aug. 15. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A cukorterhelés. Az volt a kérdés.
2020. aug. 15. 12:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Gondolom külföldön élsz. Itthon nem ilyen mértékegységben nézik. Így sajnos en nem tudom, ez jó e.
2020. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen külföldön. Nem tudtam, hogy Magyarországon máshogy nézik.
2020. aug. 15. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!