Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kedves kismamák akik vigyáztok...

Kedves kismamák akik vigyáztok, hogy ne hízzatok sokat, leírnátok egy jellemző napi étrendeteteket?

Figyelt kérdés
2020. aug. 23. 10:13
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Én nem vigyázok rá tudatosan, egyszerűen csak továbbra is egészségesen és mértékletesen eszem, mint eddig.
2020. aug. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
160 grammos szénhidrát diétára találsz csomó mintaétrendet. Én ezt követtem (a terhességi cukor miatt alapvetően, de hatékony volt, 4 kilóval kevesebbel jöttem haza a kórházból, mint ahogy teherbe estem, és összesen híztam 6 kilót).
2020. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nálam alap esetben működik, terhesen nem. Mindkét gyerekkel sokat híztam, a 3al már nem szeretnék. Most ötleteket gyűjtök. Örülnék ha te is írnál napi étrendet.
2020. aug. 23. 10:25
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Az 1600 kcal/160 g ch cukorbeteg diéta nekem is bevált. Rengeteg mintaetrend van a neten. De egyszerűbb a kalóriabázis appot letölteni mobilra, remekül tudod követni, hogy mennyit ettél, és nagyon egyszerű használni. Mindent, de tényleg az utolsó kocka csokit is jegyezd fel! Segít felismerni, hogy hol viszel be plusz kalóriákat!
2020. aug. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

Ahogy előtte, úgy a terhességem alatt is kerültem az össze-vissza evést. Sok zöldséget ettem, a nasizásokat 90%-ban kerültem. Néha elkapja az embert a hév, egy-egy zabálós nap belefér, de alapvetően odafigyeltem ezekre.

Ugyanúgy ettem, mint korábban, csak egy picit többet, mert éreztem, hogy többre van szükségem.

2020. aug. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugyanúgy eszem mint előtte. Előtte is egészségesen étkeztem, most is. Egy példa reggelire tojás teljes kiőrlésű kenyérrel vagy zabpehely tejjel, tízóraira valami gyümölcs (ma pl. szőlő), ebédre grillezett csirkemell vagy hal főtt krumplival, borsóval és kukoricával, van amikor csak valami levest eszek, ami laktat is, uzsonnára valami gyümölcs (ma pl. mangó), vacsorára főtt zöldség csak úgy magába, hús nélkül. Nekem ennyi elég. Azt hittem terhesen éhesebb leszek és többet fogok enni, de nem, pedig már a 26. hétben vagyok. Baba szerencsére teljesen egészséges. Eddig 8 kiló jött fel, de csak a hasra, máshova nem hiztam. Ma mondjuk kicsit mérges vagyok magamra, mert csak reggelire ettem főtt tojást kenyérrel, aztan meg a szőlőt meg a mangót. Lehet a melegtől nincs étvágyam. Vacsira húslevest eszek.
2020. aug. 23. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az első trimeszterben nem volt étvágyam, akkor erőltetnem kellett, hogy egyek valamit. Az émelygés elmúlta óta úgy eszek mint a terhesség előtt, amikor éhes vagyok, annyit amennyi jól esik. Reggelire vagy kb. két nagyobb szelet kenyér valamilyen feltéttel (pl. sajt, vaj, párizsi, olajos hal, paradicsom, paprika, lekvár) vagy müzli (zabpehely és diákcsemege keveréke) tejjel, egy presszókávé kevés tejjel vagy tejszínnel, xilittel. Ebédre egy tányér leves, és egy normál adag második, ez mindig más, de próbálok úgy főzni, hogy mindig legyen benne zöldség. Uzsonnára gyümölcs. Vacsorára megint kb. ugyanaz mint reggelire, de kávé helyett egy pohár tejet iszok. Ha napközben kicsit megéhezek, akkor szoktam dióféléket vagy (aszalt) gyümölcsöt nassolni. És persze néha becsúszik egy kis csoki, fagyi, de azért nem minden nap.
2020. aug. 25. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó.... én nem eszek ennyit mint te mégis jobban hízok.
2020. aug. 25. 15:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a hizzassal nem kéne annyit torodni, végül is nem modelleknek készülünk. Ha vigyázunk az étkezésünkkel, nagy baj nem lehet. Ami még feljön, az meg le is megy majd szülés után.
2020. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm...lehet igazad van...
2020. aug. 27. 20:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!